Finex.cz logo
Menu
Finex » Banky » Trinity Bank » Vkladový účet CZK od Trinity Bank

Vkladový účet CZK od Trinity Bank - Recenze, úroky, podmínky

Základní informace o Vkladový účet CZK od Trinity Bank

Maximální úrok

2,41 % p.a.

Minimální vklad

0 Kč

Poplatek za předčasný výběr

Max. 5 % z vybírané částky mimo dispoziční lhůtu.

Poplatek za zřízení

0 Kč

Sjednání online

Ne

Trinity Bank nabízí vkladový účet CZK s různou délkou výpovědní doby. Vklady se úročí podle výše zůstatku na účtu a dle délky výpovědní doby. Úroky se k jistině připisují čtvrtletně, přičemž výběr z účtu závisí na výpovědní době vkladu. Tento vkladový účet je k dispozici také bez výpovědní doby vkladu, to znamená, že s prostředky je možné disponovat kdykoliv.

Maximální úrokovou sazbu 2,41 % p.a. získáte u vkladů ve výši 3 000 000 Kč – 9 999 999,99 Kč v době vázanosti na 24 měsíců, a případně také u vkladů od 10 000 000 Kč – 30 000 000 Kč též v době vázanosti na 24 měsíců. Banka nepožaduje žádný minimální vklad.

Výhodou je, že předem víte, jaký výnos získáte. Samozřejmostí je, že vaše úspory chrání pojištění. Termínovaný vklad si můžete zařídit na jedné z poboček Trinity Bank (Zlín, Praha, Brno, Ostrava).

Banka také nabízí vkladový účet Bonus+, což je termínovaný vklad s měsíční výpovědí, který k základní úrokové sazbě ještě poskytuje bonusový úrok. Trinity též poskytuje vkladový účet v cizí měně (EUR, USD), úroková sazba je ale velmi nízká.

Recenze Trinity Bank

Nevíte, co od Trinity Bank čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Trinity Bank je česká banka, která na našem trhu působí od roku 1996. Původně Trinity vystupovala jako záložna pod názvem Moravský Peněžní Ústav. V roce 2018 však obdržela bankovní licenci a o rok později svůj název přejmenovala na Trinity Bank.

Tato banka poskytuje své služby klientům osobního, korporátního a privátního bankovnictví a zaměřuje se především na zhodnocení financí. Jedná se o banku s ryze českým kapitálem a 25letou historií. V současné době má banka více než 50 000 klientů. Disponuje 4 pobočkami, konkrétně v Praze, v Brně, v Ostravě a ve Zlíně. Bankomaty nemá žádné.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o Trinity Bank a jejích produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Trinity Bank logo

Trinity Bank

★ 62 %

Kód banky: 2070

Co vše vám může vkladový účet od Trinity Bank nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na termínovaném vkladu

Zůstatek na účtu se úročí vyhlašovanou úrokovou sazbou dle daného pásma a doby vázanosti, přičemž úroky jsou připisovány čtvrtletně. Doba vázanosti může být 1, 3, 6, 12, 18 nebo 24 měsíců.

Výběr z účtu je závislý na výpovědní době vkladu. Po zadání výpovědi části nebo celého vkladu a uplynutí dané výpovědní doby vkladu máte své finance k dispozici po dobu 7 kalendářních dnů. Banka také nabízí vkladový účet bez výpovědní doby vkladu, tzn. s prostředky na účtu je možno disponovat kdykoli. V tomto případě je ale úroková sazba velmi nízká, a to pouhých 0,40 % p.a. pro vklady od 0 Kč – 99 999,99 Kč a pro všechna ostatní pásma 1,78 % p.a.

Maximální úrokovou sazbu 2,41 % p.a. získáte u vkladů ve výši 3 000 000 Kč – 9 999 999,99 Kč v době vázanosti na 24 měsíců, a případně také u vkladů od 10 000 000 Kč – 30 000 000 Kč též v době vázanosti na 24 měsíců.

Vklady na 6 měsíců jsou s úročené maximální sazbou 2,28 % p.a. a vklady na 12 měsíců se úročí sazbou 2,31 % p.a.

Uvedené sazby platí pro zůstatky od 3 000 000 Kč – 30 000 000 Kč.

 • Úrok pro termínovaný vklad na 6 měsíců: 2,28 % p.a.
 • Úrok pro termínovaný vklad na 12 měsíců: 2,31 % p.a.
 • Úrok pro termínovaný vklad na 24 měsíců: 2,41 % p.a.

Banka také nabízí vkladový účet v cizí měně (EUR, USD), úroková sazba je ale velmi nízká a pohybuje se v rozmezí od 0,01 % p.a. – 0,30 % p.a.

Trinity Bank má v nabídce spořicí účet Úrok+, který poskytuje maximální dosažitelnou úrokovou sazbou 1,78 % p.a. a můžete si jej sjednat bez nutnosti vedení běžného účtu nebo využívání jiných bankovních produktů.

Sazebník poplatků – termínovaný vklad

Za zřízení ani vedení vkladového účtu neplatíte žádné poplatky. Zdarma je také čtvrtletní nebo roční frekvence generování výpisu. Zaslání výpisu poštou je zpoplatněné. Vedení účtu v cizí měně (EUR, USD) je zpoplatněno částkou 19,- Kč.

Termínovaný vklad se úročí během sjednané doby a nelze jej v tu dobu vybrat (přišli byste o zhodnocení). V případě výběru jsou vaše finance k dispozici vždy v období 7 dnů v měsíci, které si sami stanovíte. Za výběr hotovosti/odchozí úhradu realizovanou mimo tuto dispoziční lhůtu je stanovená smluvní pokuta max. 5 % z vybírané částky.

Stejně tak za změnu délky výpovědní doby vkladu realizovanou mimo dispoziční lhůtu zaplatíte smluvní pokutu max. 5 % ze zůstatku účtu.

 • Zřízení účtu: 0 Kč
 • Vedení účtu: 0 Kč
 • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
 • Měsíční výpis poštou: 39 Kč
 • Elektronický výpis: 0 Kč
 • Předčasný výběr vkladu: Max. 5 % z vybírané částky mimo dispoziční lhůtu.

Do aktuálního ceníku Trinity Bank můžete nahlédnout na stránkách trinitybank.cz.

Založení a přehled o vkladu

Termínovaný vklad od Trinity Bank si lze založit na pobočce banky (Zlín, Praha, Brno, Ostrava, Hradec Králové, Plzeň, Liberec nebo České Budějovice). K založení termínovaného vkladu potřebujete občanský průkaz.

Účet lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví Trinity Bank. V rámci přihlášení zadáte vaše uživatelské jméno a ověříte den a měsíc narození. V dalším kroku budete vyzváni k zadání hesla a ověřovacího kódu, který vám bude zaslán na mobilní telefon.

Banka nepožaduje žádný minimální vklad.

Všechny vklady jsou navíc ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR, což je v přepočtu ca 2,5 milionu korun.

Jak termínovaný vklad funguje a v čem je jeho výhoda?

Termínovaný vklad funguje tak, že jednorázově uložíte peníze na předem danou dobu a po tuto dobu zůstává výše vkladu stejná. Získané úroky si můžete převádět na běžný účet u Trinity Bank (popř. vybrat v hotovosti) nebo si je ponechat na termínovaném vkladu a zvýšit tak svoji úročenou částku do dalšího období.

Vkladový účet CZK je úročen vyhlašovanou úrokovou sazbou dle daného pásma a úroky se k jistině připisují čtvrtletně. Výběr z účtu je vázán zvolenou výpovědní dobou vkladu.

Pro koho je vhodný termínovaný vklad od Trinity Bank?

Vkladový účet CZK od Trinity Bank nabízí několik možností, na jak dlouho lze peníze uložit. V případě výpovědi z vkladu máte své finance k dispozici 7 dní nebo můžete zvolit vklad bez výpovědní doby a své finance budete mít kdykoliv k dispozici.

Úroková sazba u vkladového účtu CZK od Trinity Bank však není nijak závratná, a oproti jiným bankám je spíš velmi podprůměrná. Výhodou je, že zde není podmínka minimálního vkladu.

Pokud chcete své finance skutečně zhodnotit, doporučujeme zvolit jiný produkt pro zhodnocení vašich financí. Vyzkoušejte například investování.

Nezaujal vás vkladový účet CZK od Trinity Bank? Podívejte se například na termínovaný spořicí vklad 1M od Banky CREDITAS, který nabízí zajímavější zhodnocení.

Vkladový účet s pásmovým úročením
Vkladový účet CZK od Trinity Bank nabízí několik možností, na jak dlouho lze vklad uložit. Úroková sazba je ale celkem nízká, i když srovnatelná s vkladovým účtem Bonus+. Založení i vedení vkladového účtu je zdarma, banka nepožaduje ani minimální vklad. Klient si navíc může sjednat vklad v cizí měně, přičemž za vedení cizoměnového vkladového účtu zaplatí 19 Kč měsíčně. Podmínkou pro založení termínovaného vkladu u Trinity je disponovat běžným účtem od Trinity Bank. Na rozdíl od jiných bank má klient své finance po zadání výpovědi a uplynutí výpovědní lhůty k dispozici 7 dní. Také je možné zvolit si vklad bez výpovědní lhůty, díky čemuž máte své finance k dispozici kdykoliv, ale to má také dopad na úrokovou sazbu. Pokud je vaším cílem především zhodnocování financí, doporučujeme poohlédnout se po jiném spořicím produktu nebo si zvolit investice.
 • Založení i vedení vkladu zdarma
 • Pevná úroková sazba
 • Po zadání výpovědi vkladu máte peníze k dispozici 7 dní
 • Banka nepožaduje minimální vklad
 • Možnost zvolit vklad i bez výpovědní doby
 • Lze sjednat i v cizí měně
 • Úroková sazba je velmi nízká
 • Vkladový účet lze sjednat pouze na pobočce
 • Podmínkou je běžný účet
 • Má poplatek za předčasný výběr (mimo dispoziční lhůtu)
 • Nenabízí bonusovou sazbu

Přehled poplatků a parametrů pro vkladový účet CZK od Trinity Bank

Obecné informace o produktu
Jméno produktuVkladový účet CZK od Trinity Bank
Typ účtu Termínovaný vklad
Účty v cizích měnách
Měna účtu CZK, EUR, USD
Minimální vklad 0 Kč
Maximální úrok 2,41 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za zřízení0 Kč
Poplatek za předčasný výběr Max. 5 % z vybírané částky mimo dispoziční lhůtu.
Poplatek za vedení účtu 0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Fyzický bankovní výpis39 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + ověření dne a měsíce narození + heslo + autorizační SMS kód
Úrokové sazby dle trvání vkladu
1 měsíc 2,03 % p.a.
3 měsíce 2,18 % p.a.
6 měsíců 2,28 % p.a.
12 měsíců 2,31 % p.a.
2 roky 2,41 % p.a.
3 rokyNeposkytuje.
4 rokyNeposkytuje.
5 letNeposkytuje.
Parametry termínovaného vkladu
Nejlepší úrokovou sazbu získáte u vkladů na 24 měsíců
Typ úrokové míryFixní
Pásmové úročení
Běžný účet podmínkou
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ bankyNeposkytuje.
Podmínka pro úrokZaložení jednorázového termínovaného vkladu na 24 měsíců u zůstatků ve výši 3 000 000 Kč - 30 000 000 Kč.
Maximální výše spořeníNeuvádí.
Připisování úrokůÚroky k jistině se připisují čtvrtletně.
Pojištění vkladů
Poslední aktualizace 8. 3. 2023
Sazebník úrokových sazeb https://www.trinitybank.cz/ke-stazeni/#ceniky-a-sazby
Sazebník poplatkůhttps://www.trinitybank.cz/ke-stazeni/#ceniky-a-sazby

Ohodnoťte produkt Vkladový účet CZK od Trinity Bank


Připojte se k diskuzi

Další Produkty, které by vás mohly zajímat

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo