Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
komercni-banka-logo
Komerční banka spořicí účet Konto Bonus – Recenze, úroky, podmínky
komercni-banka-logo
Konto Bonus spořicí účet
komercni-banka-logo

Komerční banka spořicí účet Konto Bonus – Recenze, úroky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 30. 11. 2023 | Veronika Cvejnová
Promo akce
Získat můžete bonusovou úrokovou sazbu celkem až 3 % p.a. do 31. 12. 2023.

Základní informace o Konto Bonus spořicí účet

Běžný úrok 2 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 5 % p.a.
Sjednání online Ano
Běžný účet podmínkou Ano

Komerční banka nabízí spořicí účet s bonusovým úrokem, který se nazývá Konto Bonus. Tento účet je k běžnému účtu zdarma a bez poplatků. Peníze máte ihned k dispozici a vklady jsou ze zákona pojištěné.

Spořicí účet nabízí pouze základní úrokovou sazbu, která je navýšena o fixní bonusový úrok a nově také o bonusovou sazbu za pravidelné investice.

Banka má také v nabídce investiční spořicí produkt Konto Bonus Invest. V současné době ale tento investiční spořicí účet nenabízí zajímavý úrok. Banka také nabízí spoření pro děti od narození.

Poznámka

Pokud hledáte běžný účet, Komerční banka nabízí také osobní účet MůjÚčet.

Recenze Komerční banky

Nevíte, co od Komerční banky čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Komerční banka je třetí největší bankou v České republice. Z většiny ji vlastní francouzská finanční skupina Société Générale. V České republice má 1,6 milionů klientů.

Nabízí služby retailového, investičního a podnikového bankovnictví. Také se zaměřuje na specializované služby, jako je stavební spoření, penzijní připojištění a další. Její velkou výhodou je široká síť poboček.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o Komerční bance a jejich produktech? Přejděte na naší komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Co vše vám může Konto Bonus od Komerční banky nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na spořicím účtu

Spořicí účet Konto Bonus nabízí velmi nízké úročení. Základní úroková sazba pro vklady do 200 000 Kč činí 2 % p.a., ale banka dále nabízí fixní bonusovou sazbu 1 % p.a. Tato sazba je pevně daná na půl roku a je vyhlašovaná v návaznosti na aktuální situaci na trhu.

KB navíc v současné době poskytuje ještě bonusovou úrokovou sazbu za pravidelné investice, která činí další 2 % p.a. Podmínkou je investovat pravidelně 1 500 Kč měsíčně, přičemž investice můžete mít rozloženy do vícero fondů.

Toto úročení se týká vkladů do výše 200 tis. Kč. Ani v jednom případě se nejedná o marketingovou akci, ale obě bonusové sazby (jak fixní, tak extra bonusová sazba za investování) jsou vyhlašované na pevně stanovanou dobu 6 měsíců.

Celkem tedy maximální úroková sazba činí 5 % p.a. Pro získání fixní bonusové sazby banka nepožaduje splnění žádných podmínek.

Bonusový úrok se počítá z nejnižšího zůstatku na účtu za kalendářní pololetí. Je připisován pololetně, základní úrok čtvrtletně. Peníze jsou vždy k dispozici bez výpovědní lhůty a výše bonusové sazby je garantována na celé kalendářní pololetí.

Poznámka

Zajímá vás, kde nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů 2023!

Sazebník poplatků u Konto Bonus

Vedení spořicího účtu u Komerční banky je zdarma, stejně tak převod z účtu na účet v rámci KB ve stejné měně a příchozí platba v Kč z jiné tuzemské banky.

  • Vedení spořicího účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Příchozí platba v Kč z jiné banky: 0 Kč

Poplatky se však mohou rychle měnit. Aktualizovaný sazebník poplatků naleznete na stránkách Komerční banky.

Založení a přehled o účtu Konto Bonus

Spořicí účet je k běžnému účtu zdarma a bez poplatků. Jeho založení můžete provést snadno telefonicky, na pobočce nebo pokud jste již klientem Komerční banky, můžete si spořicí účet sjednat v internetovém bankovnictví Moje banka. Pokud však chcete ke spoření ještě investovat, založení je možné provést pouze osobně na pobočce.

Přihlášení do spořicího účtu Komerční banky probíhá jednoduše prostřednictvím internetového bankovnictví Moje banka na stránkách Kb.cz nebo v mobilní aplikaci Mobilní banka.

Pro koho je Konto Bonus vhodný?

Spořicí účet Konto Bonus od Komerční banky nenabízí v základu zajímavé úročení. S fixní bonusovou sazbou (pro jejíž získání není třeba splnit žádné podmínky) a bonusovou sazbou za investování je ale maximální úroková sazba 5 % p.a. již mnohem zajímavější.

Stále je zde však podmínka pravidelných investic, a vzhledem k tomu, že mnoho spořicích účtů na trhu nabízí stejnou úrokovou sazbu, ale často bez podmínek nebo se snáze dosažitelnou podmínkou, je na vašem rozmyslu, zda pro vás má smysl tento spořicí účet zakládat.

Jedinou výhodou tohoto spořicího účtu tak zůstávají nulové poplatky za založení a vedení účtu. Na trhu určitě najdete zajímavější nabídky bank. Banka ještě nabízí zmíněné Konto Bonus Invest, u kterého můžete navíc také investovat. Současná úroková sazba je ale mnohem horší, než u spořicího účtu Konto Bonus.

Zajímavý úrok u Konta Bonus Invest banka nabízela pouze pro smlouvy uzavřené od 1. 1. 2022 do 30. 6. 2022, kdy se fixní úroková sazba navyšovala o bonus 3 % p.a.

Nezaujal vás spořicí účet Konto Bonus? Podívejte se například na spořicí účet Moneta Money Bank, který aktuálně nabízí maximální úročení 5,3 % p.a.

Hodnocení Finex.cz

Spořicí účet s bonusem

Spořicí účet Konto Bonus nenabízí závratnou úrokovou sazbu, ani zajímavé služby navíc. Úrokové "zhodnocení" nepokryje ani inflaci, proto se nevyplatí tento spořicí účet zakládat. Nízkou úrokovou sazbu se sice snaží zachránit úrokovými bonusy, ale pro získání jednoho z nich je podmínkou investování. Spoření od KB má sice několik výhod, jako je například založení a vedení účtu zdarma nebo možnost sjednání online, ale svému uživateli zhodnocení financí nepřinese.

Přehled poplatků a parametrů pro produkt Konto Bonus

Obecné informace o produktu
Jméno produktuKonto Bonus spořicí účet
PoskytovatelKomerční banka
Typ účtu Spořicí účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK
Sjednání online
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Login + heslo / případně SMS kód, KB klíč, certifikát na čipové kartě + PIN
iOS aplikace
Android aplikace
Další informace
Pásmové úročení
Vedení účtu0 Kč
Počáteční vklad 0 Kč
Běžný úrok 2 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 5 % p.a.
Běžný účet podmínkou
Minimální zůstatek0 Kč
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokFixní bonusová sazba je platná od 1. 7. 2023 do 31. 12. 2023.
Další podmínkyNejsou
Vklady Do 200 000 Kč 2 % p.a.
Vklady Nad 200 000 Kč 0,01 % p.a.
Maximální výše spoření30 000 000 Kč
Připisování úrokůBonusový úrok je připisován pololetně, základní úrok čtvrtletně.
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.kb.cz/cs/ceny-a-sazby
Sazebník poplatkůhttps://www.kb.cz/cs/ceny-a-sazby
Ohodnoťte produkt Konto Bonus spořicí účet
5
7

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat