Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
hello bank! logo
Hello bank spořicí účet – Recenze, poplatky, podmínky
hello bank! logo
Hello bank spořicí účet
hello bank! logo

Hello bank spořicí účet – Recenze, poplatky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 31. 8. 2023 | Veronika Cvejnová
Poznámka

Pozor: Informace v této recenzi již nejsou platné! Hello bank! přestala od (3. 4. 2023) přijímat nové klienty a poskytovat své služby na území České republiky.
 
Pokud hledáte nový běžný účet nebo spořicí účet, doporučujeme podívat se na naše recenze ostatních bank. Český bankovní trh vám má určitě co nabídnout. V případě dotazů ohledně výběru nové banky nebo bankovního účtu jsme tu pro vás.

Základní informace o Hello bank spořicí účet

Běžný úrok 4,5 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 4,5 % p.a.
Sjednání online Ano
Běžný účet podmínkou Ne

Spořicí účet Hello bank poskytuje banka jako doplňkový produkt ke svému běžnému účtu. Není určen k běžným platbám nebo posílání trvalých příkazů. Nedostanete k němu ani platební kartu. Ukládáte na něj peníze jako finanční rezervu.

Hlavní předností spořicího účtu je dostupnost peněz. Máte k nim přístup kdykoliv. Za založení, vedení nebo zrušení účtu nic neplatíte. Hello spoření získalo již několik ocenění, například 3. místo v anketě Zlatá koruna a různá ocenění na žebříčku Finparády.

Hello bank garantuje na svém spořicím účtu maximální úrokovou sazbu 4,5 % p.a. bez složitých podmínek, jen nesmí vaše úspory přesáhnout 300 000 Kč. Pak jsou úroky nulové. Na účet můžete posílat peníze kdykoliv chcete, pravidelně i nepravidelně a co víc, nemusíte k němu mít založený běžný účet Hello bank. Funguje i samostatně.

Recenze Hello bank

Hello bank s tímto názvem funguje banka poměrně krátce, konkrétně od podzimu 2017. Na českém trhu ovšem figuruje již od roku 1996, kdy jí mnozí znali jako nebankovní společnost pod názvem Cetelem. Ta se v roce 2015 změnila na banku a o dva roky později na Hello bank. Zaštiťuje ji BNP Paribas Personal Finance SA, což je velký evropský bankovní lídr působící v 73 zemích světa.

Banka je zároveň členem Asociace pro elektronickou komerci, Sdružení právnických osob, Sdružení pro bankovní karty, MasterCard International a členem České bankovní asociace. Mimo běžného a spořícího účtu poskytuje banka také další služby, jako jsou půjčky, pojištění, operativní leasing a další. Nevýhodou Hello banky je malý počet poboček, které se nachází pouze v Praze, Brně a Ostravě a malý počet bankomatů.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o Hello bank? Přejděte na naší komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Nic nenalezeno!

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co vše vám může spořicí účet od Hello bank nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Co nabízí spořicí účet od Hello bank?

Hello spoření založíte během pár minut online. Není nutné chodit na pobočku. Je kompletně zdarma. Neplatíte nic ani za výběr peněz nebo dokonce za zrušení účtu. Peníze si můžete vybrat kdykoliv, žádné výpovědní lhůty nejsou. To je rozdíl oproti termínovaným vkladům, které mají přesně stanovenou dobu vkladu a za předčasný výběr si banka účtuje sankce. Své finance máte pod stálým dohledem díky přehlednému internetovému bankovnictví na počítači i v mobilu.

Účet nabízí zajímavou úrokovou sazbu ve výši 4,5 % p.a. Ovšem zůstatek nesmí přesáhnout 300 000 Kč, což může být pro někoho nevýhoda. Nad tuto částku už není úrok žádný. Cíl svého spoření si můžete pojmenovat, a pak jen sledovat, jak vám peníze přibývají.

Sazebník poplatků

U spořicího účtu Hello bank moc poplatků nenajdete. V podstatě zaplatíte jen za jednu věc, a tou je mimořádný výpis.

  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Příchozí platba v Kč z jiné banky: 0 Kč
  • Mimořádný výpis: 100 Kč

Detailní a aktuální informace o poplatcích najdete v aktuálním sazebníku Hello banky.

Založení spořicího účtu u Hello bank

Nejrychlejší a nejjednodušší způsob získání spořicího účtu Hello bank je jeho založení online na webu banky, ale jde to i na pobočce.

  1. Na stránkách Hello bank v části spoření kliknete na “Založit spoření online” a v online žádosti vyplníte několik osobních údajů.
  2. V bankovnictví nahrát okopírovaný občanský průkaz a druhý doklad totožnosti.
  3. Ze svého současného účtu (nemusí být u Hello bank) převedete 1 Kč a doložit musíte také výpis z tohoto účtu.
  4. Po odeslání žádosti počkáte na smlouvu. Ta přijde elektronicky a podepíšete ji prostřednictvím SMS nebo poštou.
  5. Po podpisu smlouvy je účet aktivovaný.

K založení na pobočce stačí jen vaše přítomnost a doklad totožnosti.

Hello bank přihlášení k účtu

K účtu se přihlásíte snadno přes internetové bankovnictví, a ještě pohodlněji v mobilní aplikaci ve svém mobilním telefonu. Lze ji stáhnout v Google Play a v App Store. V bankovnictví můžete pohodlně spravovat své spoření. Přihlašujete se do ní pomocí PIN kódu nebo otiskem prstu, pokud váš telefon zvládá biometrii.

Na počítači stačí najet na stránky banky a v pravém horním rohu kliknout na tlačítko “Přihlásit se”. Vyskočí okno určené přihlašovacím údajům. Ty zadáte a odešlete. Následně budete vyzváni k zadání SMS bezpečnostního kódu, který vám přijde na autorizační mobilní telefon.

Pro koho je vhodný spořicí účet od Hello bank?

Spořicí účet Hello bank má mnoho předností. Lze ho založit online, tudíž jej ocení lidé, kteří nemají čas chodit na pobočku. Nabízí jednoduchou obsluhu a slušné zhodnocení. Bohužel jen do částky 300 000 Kč. Nad tuto sumu už není úrok žádný. Není příliš vhodný pro ty, kdo chtějí ukládat a šetřit větší obnosy peněz.

Poznámka

TIP: Nezaujal vás spořicí účet od Hello bank? Možná by pro vás byl vhodnější spořicí účet Moneta. Nabízí vyšší zhodnocení ve výši 5,3 % p.a. pro zůstatky do 1 milionu korun.

Hodnocení Finex.cz

Spořicí účet Hello bank garantuje neomezený přístup k úsporám

Hello spoření sází na jednoduchost, rychlost a transparentnost. Za založení, vedení nebo zrušení účtu nic neplatíte. Zdarma jsou i veškeré další služby spojené s účtem mimo zasílání mimořádných výpisů. Kontrolu financí a především spořicích cílů můžete provádět v moderním internetovém bankovnictví nebo prostřednictvím mobilní aplikace. Účet je bez minimálního vkladu a peníze máte kdykoliv k dispozici. 

Přehled poplatků a parametrů pro spořicí účet od Hello bank

Obecné informace o produktu
Jméno produktuHello bank spořicí účet
PoskytovatelHello bank
Typ účtu Spořicí účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK
Sjednání online
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Login + heslo - autentizační SMS/otiskem prstu
iOS aplikace
Android aplikace
Další informace
Pásmové úročení
Vedení účtu0 Kč
Počáteční vklad0 Kč
Běžný úrok 4,5 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 4,5 % p.a.
Běžný účet podmínkou
Minimální zůstatek0 Kč
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokBez podmínek
VkladyDo 300 000 Kč 4,5 % p.a.
VkladyNad 300 000 Kč 0 % p.a.
Maximální výše spořeníNeuvádí
Připisování úrokůMěsíčně
Poznámka Klient si může pojmenovat spořicí cíle.
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.hellobank.cz/o-nas/novinky/sazebnik/
Sazebník poplatkůhttps://www.hellobank.cz/o-nas/novinky/sazebnik/
Ohodnoťte produkt Hello bank spořicí účet
4
1

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat