Finex.cz logo
Menu
Finex » Banky » Expobank

Expobank recenze – Přehled produktů a zkušenosti

Kód banky: 4000

Rozcestník produktů

Expobank je česká banka, která na našem trhu působí od roku 2001. Jedná se o digitální banku, zaměřující se zejména na oblast mezinárodního korporátního bankovnictví.

Expobank nabízí unikátní FinTech účet – NEO účet, který propojuje klasické bankovnictví se světem investování a obchodování.

O Expobank toho lidé moc nevědí. Právě proto jsme se rozhodli této bance věnovat v naší recenzi a představit vám, jak funguje a co vám může nabídnout. Máte rádi inovativní a moderní banky? Chcete se o Expobank dozvědět více? Určitě si tedy přečtěte naši Expobank recenzi!

Obsah Expobank recenze

1.Představení Expobank2.Čím se Expobank zabývá?3.Finanční produkty ExpobankNEO účet Spořicí účet ExpobankIQ MAXI vkladInvestice u ExpobankFinancování nemovitostíExpobank půjčka4.Internetové a mobilní bankovnictví Expobank5.Expobank mobilní aplikace6.Expobank pobočky a bankomaty7.Výhody a nevýhody Expobank8.Naše hodnocení banky Expobank9.Vaše zkušenosti s Expobank (diskuze)

Představení Expobank

Jak už jsme zmínili, Expobank je jednou z českých bank, ale o jejím skutečném původu by se dalo polemizovat. Sídlem majoritního akcionáře je totiž Kazachstán. Banka má hlavní sídlo v Praze, ale majitelem je od roku 1994 ruský podnikatel Igor Vladimirovič Kim. Byla založená 28. prosince 2001, kdy také získala licenci České národní banky.

Co se týče její úspěšnosti (oblíbenosti), může nám jako měřítko posloužit vývoj zisků společnosti. V roce 2016 činil její čistý zisk 0,34 mld. Kč a o rok později se dostala do mínusu na – 0,07 mld. Kč.

V roce 2018 se naopak vyhoupla nahoru a její zisk činil 0,201 mld. Kč. Za rok 2019 pak hlásí 0,12 mld. Kč. Vypadá to, že na její „velikost“ se jí tedy celkem daří.

Čím se Expobank zabývá?

Expobank je celostátně působící banka, která se zaměřuje na firemní a individuální klientelu. Své služby soustředí především na oblast mezinárodního korporátního bankovnictví a spolupráci v rámci skupiny Expobank.

Lze ji považovat za banku pro náročnější klienty, kterým chce poskytovat ty nejlepší spořicí a investiční produkty.

Ke každému klientovi se snaží přistupovat individuálně, a tím se chce odlišovat od ostatních bank. Ostatně vzhledem k nižšímu počtu klientů je to vskutku reálný plán.

Jejím cílem je propojit finanční služby na jednom místě. Na základě toho banka v roce 2017 představila moderní internetové bankovnictví Expobanking, prostřednictvím kterého lze spravovat finance bez návštěvy pobočky. Svým klientům také nabízí NEO účet, který propojuje klasické bankovnictví se světem FinTech (co je FinTech?).

Právě díky novinkám a inovacím se Expobank znovu vrátila do hry a začalo se jí opět dařit. Kromě moderního internetového bankovnictví Expobank může klient vybírat ze zajímavé nabídky platebních karet.

Banka sice nemá vlastní bankomaty, za to ale nabízí výběry ze všech ostatních bankomatů v ČR i ve světě zdarma.

Nyní vás určitě zajímá, co vám může Expobank skutečně nabídnout. Pojďme se tedy podívat na produkty této banky!

Finanční produkty Expobank

Jak jsme již avizovali, Expobank se zaměřuje na firemní i individuální klientelu. Na základě toho je sestavená její nabídka bankovních produktů a služeb.

V nabídce Expobank naleznete:

Podívejte se na stručné informace o jednotlivých produktech.

1) NEO účet

Expobank má ve své nabídce klasický běžný účet s názvem NEO účet, který je považován za unikátní FinTech platformu. Lze jej charakterizovat jako neobyčejný bankovní účet, který propojuje klasické bankovnictví s investováním.

Součástí účtu jsou výběry zdarma v ČR i v zahraničí. Co se týká investování, prostřednictvím NEO účtu od Expobank můžete investovat do zlata, dluhopisů i akcií a dalších komodit. Velkou výhodou je vedení účtu zdarma. Účet lze snadno založit i ovládat zcela online.

2) Spořicí účet Expobank

Spořicí účet Expobank je klasický spořicí účet s úrokovou sazbou 4,01 % p.a. 100 % vkladů na účtu je pojištěno až do výše 100 000 EUR.

Výhodou Expobank spořicího účtu je možnost peníze kdykoliv vybrat. Účet je navíc bez skrytých poplatků a zbytečných sankcí i podmínek.

K založení účtu klient získá zdarma: vklady a domácí příchozí transakce, zřízení 1 trvalého příkazu, 1 odchozí platba měsíčně a výpisy zasílané emailem. Není stanovena podmínka minimálního zůstatku ani podmínka sjednání dalších produktů. Úroky jsou připisovány měsíčně.

U banky si navíc můžete založit spořicí účet v cizí měně. Nabízí spoření v EUR, USD či RUB. Vklady v cizí měně jsou 100 % pojištěny a účet lze snadno ovládat přes internetové bankovnictví Expobanking.

3) IQ MAXI vklad

IQ MAXI vklad kombinuje spoření a klasické termínované vklady. Expobank nyní garantuje maximální výnos 4,1 % p.a.. Tento výnos platí pro vklady na 12 měsíců.

Navíc předem víte, kolik vám IQ MAXI vklad vynese a přesné datum, kdy budete mít prostředky k dispozici.

Dobu trvání vkladu si klient vybírá sám. Vklad může trvat: 6 měsíců, 1, 2, 3, 4, 5 let. Vedení a založení NEO účtu i termínovaného vkladu je zcela zdarma. IQ MAXI vklad lze vést i v eurech.

4) Investice

Prostřednictvím NEO účtu a internetového bankovnictví Expobanking mohou klienti banky investovat do začínajících firem či drahých kovů nebo obchodovat s Bitcoinem.

Banka nabízí zajímavé a netradiční produkty různých investičních společností. Lze si vybrat ze široké škály investičních strategií, od konzervativního investování až po dynamické. Možností máte hned několik:

5) Financování nemovitostí

Pro podnikatele a firmy banka poskytuje také financování nemovitostí, které slouží k financování nákupu, výstavby nebo rekonstrukce nemovitosti. Jedná se o dlouhodobé financování, které je určené právnickým osobám a založené na výnosech z nemovitosti.

Předmětem financování jsou:

 • Rezidenční projekty
 • Kancelářské prostory
 • Maloobchodní prostory
 • Logistická centra
 • 4*– 5* hotely

6) Expobank půjčka

V nabídce Expobank byste půjčku hledali marně. Banka oficiálně ukončila poskytování úvěrových produktů ke dni 30. 11. 2017. Konkrétně se jednalo o produkty Expo půjčka, Expo Multi půjčka a hypoteční úvěry.

Internetové a mobilní bankovnictví Expobank

Expobank internetové bankovnictví umožňuje komplexní správu financí odkudkoliv, bez potřeby navštívit pobočku Expobank. V bankovnictví si můžete nastavovat limity a PIN kódy k platebním kartám, zakládat nové produkty, a navíc získáte přehled o svých investicích a spoření.

Další výhodou Expobankingu je moderní design a intuitivní ovládání. Díky tomu se snadno přizpůsobí jak pro práci na počítači, tak na mobilním zařízení.

Internetové bankovnictví Expobank je určené jak pro jednotlivce, tak pro firmy a podnikatele.

Přihlášení do bankovnictví Expobank probíhá na stránkách Expobank.cz. Pro přihlášení potřebujete pouze uživatelské jméno a heslo. Expobanking získáte automaticky při založení běžného nebo spořicího účtu.

Internetove bankovnictvi Expobank
Přihlášení do internetového bankovnictví Expobanking. Zdroj: Expobank.cz

Co internetové bankovnictví Expobank umožňuje?

 • Chytré platby
 • Nastavení či změna PIN pro karty
 • Online založení depozitních produktů
 • Přehled úvěrů, spoření a investic
 • Informace o zůstatcích a transakcích
 • Sedm jazykových verzí: CZ, AJ, RU, DE, IT, FR, ŠP
 • Zvolit si vlastní uživatelské jméno
 • Podepisovat transakce SMS kódy nebo tokeny
 • Aj.

Expobank mobilní aplikace

Klienti mohou od června 2020 využívat uživatelsky přívětivou mobilní aplikaci Expobank pro operační systém iOS. Prostřednictvím té lze potvrzovat platby kartou na internetu, kdykoliv a odkudkoliv je spravovat a schvalovat operace uskutečněné v internetovém bankovnictví Expobanking.

Mobilní aplikace Expobank je zdarma ke stažení na App Store a pro její používání je potřeba ji aktivovat v internetovém bankovnictví. Klientům vlastnícím mobilní zařízení s operačním systémem Android byla autorizační aplikace k dispozici již dříve.

Mobilni aplikace Expobank
Mobilní aplikace Expobank. Zdroj: Expobank.cz

Google Pay a Apple Pay

Expobank bohužel nepodporuje Google Pay ani Apple Pay. Banka spuštění zvažuje, ale zatím neupřesnila termín, kdy se tak stane.

Expobank pobočky a bankomaty

Expobank pobočky nenajdete na každém rohu, jako je tomu u jiných konkurenčních bank. Banka disponuje pouze jednou pobočkou v Praze 4, v Budově City Element Na strži. Bankomaty nemá Expobank dokonce žádné, na druhou stranu mají klienti výběry ze všech bankomatů v ČR i ve světě zdarma.

Výhody a nevýhody Expobank

Výhody

 • FinTech platforma propojující finance a investování
 • Výběry z bankomatů po celém světě zdarma
 • Vedení účtu a základní operace na účtu zdarma
 • Úročení na běžném NEO účtu
 • Banka pro náročnější
 • Inovativní digitální banka

Nevýhody

 • Nevlastní žádný bankomat
 • Strohá nabídka produktů
 • Chybí úvěry a hypotéky
 • Pouze jedna pobočka
 • Nízká úroková sazba na spořicím účtu

Získaná ocenění

Expobank za dobu svého působení získala ocenění například v soutěži Finparáda.cz – Finanční produkt roku 2019. Se svým NEO účtem se v oblasti spořicích účtů od 300 000 Kč umístila na třetí příčce.

Naše hodnocení banky Expobank

Banku Expobank hodnotíme jako menší, ale přesto zajímavou banku. Hlavní výhodou banky je propojení klasického bankovnictví a investování prostřednictvím jediné platformy – NEO účtu.

K tomu klientům výborně poslouží internetové bankovnictví Expobanking, které umožňuje vše, co k běžným bankovním operacím, ale také k investování, potřebují.

Za velkou nevýhodu považujeme to, že Expobank disponuje pouze jednou pobočkou. Na druhou stranu je možné veškeré požadavky řešit telefonicky či právě online prostřednictvím internetového bankovnictví Expobanking.

Kdo se pro tuto digitální a inovativní banku rozhodne, tak pravděpodobně nevyžaduje chození na pobočky, právě naopak.

Banka nemá ani žádné bankomaty, ale opět to vyvažuje tím, že klienti mají všechny výběry z bankomatů v ČR i ve světě zdarma.

V nabídce banky nám také chybí Expobank půjčka a hypoteční úvěr. Z téměř nevysvětlitelných důvodů banka v roce 2017 ukončila poskytování úvěrových produktů. To však považujeme za velkou chybu, protože mnoho klientů myslí na budoucnost a zakládá si účet u banky pro budování úvěrové historie.

Expobank lze považovat za banku pro náročnější, zejména proto, že skrz její účet lze také investovat. Banka navíc poskytuje privátní bankovnictví a služby pro firmy, čímž by moha zaujmout právě tuto klientelu.

Máte-li nějaké dotazy nebo vás zajímá něco konkrétního o Expobank, neváhejte se nás zeptat. Rádi vám pomůžeme.

Nepřesvědčila vás tato banka? Co říkáte na Fio banku?

Banka Expobank vás nepřesvědčila? Podívejte se na naši recenzi Fio banky, která se zaměřuje na poskytování běžných bankovních služeb bez poplatků. S Fio bankou se stejně jako s Expobank můžete věnovat investování, konkrétně vám zprostředkuje obchod s cennými papíry.

Fio banka nabízí širokou škálu produktů pro osobní i firemní finance, čímž se liší právě od Expobank, jejíž nabídka produktů je opravdu velmi strohá.

Fio je navíc ryze česká banka, která od počátku vzniku funguje naprosto stabilně.

K tomu všemu se stala největším českým online brokerem zaměřeným na drobnou klientelu. Může vám nabídnout také úvěrové produkty, hypotéky či různé typy kontokorentů.

Fio také disponuje celkem širokou sítí poboček a bankomatů. Velkou nevýhodou pak je zpoplatněný výběr z bankomatů cizích bank. Obě banky mají své pro a proti a vždy záleží na vašich konkrétních požadavcích.

Pokrytí obchodní sítě 30%
Přívětivost a bezpečnost bankingu 80%
Digitalizace bankovnictví 95%
Běžné poplatky 95%
Nabídka produktů 70%
Důvěryhodnost a stabilita značky 80%
75 %
14. místo
Digitální banka zaměřená na investování
Expobank je digitální banka vhodná pro náročnější klientelu, která bude využívat kombinaci klasického bankovnictví a investování. Na druhou stranu se nehodí pro klienty, toužící po široké nabídce bankovních produktů a poboček. Vzhledem k tomu, že u ní nenaleznete úvěry, nedoporučujeme ji, chcete-li si u své banky budovat úvěrovou historii. Velkou výhodou jsou základní služby bez poplatků, zejména pak výběry z bankomatů po celém světě zdarma. Propracované internetové bankovnictví Expobanking umožňuje provádět veškerou správu financí online. Expobank se od ostatních bank odlišuje, ale některým klientům se může skvěle trefit do noty.

Více informací o Expobank

NázevExpobank
Založení banky1991 - Licence v ČR od 2001
Kód banky4000
BIC kód (SWIFT) EXPNCZPP
Webové stránkyhttps://www.expobank.cz/
Internetové bankovnictvíhttps://expobanking.cz/
Počet bankomatůŽádné
Počet poboček1
Hotovostní podklady (možnost výběru)1
Počet klientů30 000
Kontakt na podporu844 844 822
Sídlo bankyBudova City Element, Na strži 2102/61a, 140 00 Praha 4
Odkaz na sazebník poplatkůhttps://www.expobank.cz/document/sazebnik
Odkaz na sazebník úrokových sazebhttps://www.expobank.cz/document/urokove-sazby
Služby a produkty nabízené bankou
Běžný účet
Spořicí účet
Termínovaný vklad
Stavební spotření
Podílové fondy
Půjčky
Hypotéky
Vlastní bankomaty
Platební karty
Dluhopisy
Produkty pro děti
Směnárna

Ohodnoťte banku Expobank


Připojte se k diskuzi

Další Banky, které by vás mohly zajímat

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

Plus500 logo
Plus500Reklama
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo