Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Akcie 3 veřejně obchodovatelných společností angažujících se v těžbě kryptoměn

Akcie 3 veřejně obchodovatelných společností angažujících se v těžbě kryptoměn

Akcie 3 veřejně obchodovatelných společností angažujících se v těžbě kryptoměn
Zdroj: Depositphotos.com

V našem minulém článku jsme vám představili 3 společnosti, které se angažují ve světě obchodování kryptoměn a placením s nimi. V dnešním článku se zaměříme na akcie společností, které vyrábějí grafické karty nebo ASIC minery, které se následně využívají k těžbě kryptoměn.

Chtěli byste se zaměřit na investice do odvětví kryptoměn? Expozici do kryptoměnového sektoru můžete mít nepřímo díky nákupu akcií firem, které se angažují do kryptoměnové těžby. Níže naleznete 3 akcie, které byste do svého výběru mohli zvážit.

Nvidia (NVDA)

logo akcií nvidiaAmerická technologická firma Nvidia vyrábí herní grafické karty řady GTX, které se používají k těžbě kryptoměn založené na metodě proof-of-work.

Právě z tohoto důvodu je poslední dobou po velmi výkonných grafických kartách od této společnosti velmi vysoká poptávka, kvůli čemuž producenti nestačí vyrábět dostatečné množství těchto karet a uspokojovat tak poptávku trhu.

Kvůli tomu cena grafických karet v nynějších dobách astronomicky roste. Akcie Nvidia proto vnímáme o něco výhodněji než akcie Coinbase, které jsem zmiňoval v předchozím článku. A to zejména z hlediska toho, že kdyby kryptoměny přešly v bear market, kdy bude zájem o ně dlouhodobě klesat, tak na Nvidii to nebude mít takový výrazný vliv. Naopak v opačném případě, v tzv. bull runu, mají akcie Nvidie vysoký potenciál růstu.

Vývoj ceny akcií Nvidia za poslední měsíc
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

AMD

logo akcie amdV případě akcií AMD se jedná se o další americkou technologickou firmu, jejíž celý název je: Advanced Micro Devices. Jedná se do jisté míry o konkurenta Nvidie, který vyrábí jak grafické karty, tak i procesory, přičemž se v poslední době velmi proslavili svými Ryzen procesory, které jsou díky poměru cena/výkon bezkonkurenční.

Jejich grafické karty výhradně řady RX se také využívají k těžbě kryptoměn. Skvělé jsou i pro hráče počítačových her, stejně jako u Nvidie, takže poptávka po těchto kartách je neustálá. Nápad diverizfikace do akcií AMD není vůbec špatný.

Vývoj ceny akcií AMD za poslední měsíc
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Bitmain

akcie bitmain logoBitmain je společnost známá svými ASIC minery, což jsou zařízení navržená pouze pro těžbu kryptoměn. Jedná se o největší čínskou společnost produkující tento produkt.

V roce 2019 se světem šířily zvěsti, že se Bitmain chystá provést IPO, vstoupit na burzu a stát se veřejně obchodovatelnou společností. To se ale nakonec (možná i kvůli tehdejšímu bear marketu) nestalo.

V tuto chvíli tedy není možné veřejně akcie Bitmainu obchodovat, ale je pravděpodobné, že do budoucna jejich IPO přeci jen přijde. Buďte proto na takovou možnost připraveni!

Závěr ke zmíněným společnostem

Zmíněné akcie jsou rozumnou nepřímou možností investice do těžby kryptoměn, aniž byste museli kupovat předražené grafické karty nebo těžební mašiny, nemyslíte? Navíc když vezmete v potaz, že díky tzv. časovému testu investor případný zisk z takové investice při splnění určitých podmínek nemusí nijak danit.

Autorem článku je Matěj Šimáček

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo