Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie 3 veřejně obchodovatelných společností podnikajících v kryptoměnovém sektoru

Publikováno
Akcie 3 veřejně obchodovatelných společností podnikajících v kryptoměnovém sektoru
Zdroj: Depositphotos.com

Máte již své akciové portfolio a chtěli byste se zaměřit i na investice do odvětví kryptoměn? Věděli jste, že si nemusíte hned zakládat účty na kryptoměnových burzách a učit se složité fungování blockchainu? Expozici do kryptoměnového sektoru můžete mít i nepřímo, a to nákupem akcií firem, které v kryptoměnovém sektoru působí. Níže naleznete 3 akcie, které byste mohli zvážit.

Coinbase (COIN)

coinbase akcie logoNa začátku letošního roku, dne 14. 4. 2021, proběhl direct listing akcií společnosti Coinbase, která  provozuje jednu z největších kryptoměnových směnáren a burz na světě.

Tento přímý úpis měl efekt i na růst kurzů kryptoměn daný den. Možnost nepřímé investice do kryptoměn skrze nákup akcií Coinbase vnímám pozitivněji oproti samotnému nákupu kryptoměn.

Je to z důvodu menší potenciální volatility a tudíž menšího rizika. Na druhou stranu jako možné riziko vnímám možný hack směnárny, který by mohl zapříčinit prudký propad ceny těchto akcií.

Z mého osobního pohledu a ideologie kryptoměn “hrozí” také brzký nástup decentralizovaných směnáren, což by také mohlo cenu akcií Coinbase nepříjemně ovlivnit.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Coinbase Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Paypal (PYPL)

paypal akcie logoV prvním kvartále letošního roku, dne 30. 3. 2021, začala i společnost Paypal  podporovat nákup a prodej kryptoměn. Později umožnili také převod kryptoměn mezi jednotlivými uživateli platformy PayPal a oznámili také brzkou podporu výběru kryptoměn přímo ven z jejich platformy do vlastní peněženky uživatelů, čímž překvapili mnoho kritiků.

Na začátku nabízel PayPal transakce s Bitcoinem, Litecoinem a Ethereem, lze ale předpokládat, že škála podporovaných měn poroste.

Výkonný ředitel společnosti Paypal Dan Schulman se nechal slyšet, že: „Kryptoměny jsou the real deal.“

Paypal kromě transakcí poskytuje i vzdělání, co se kryptoměn a nakládání s nimi týče. Pozitivní přístup Paypalu vůči kryptoměnám vnímám velice pozitivně nejen z toho hlediska, že je to velká platební brána se stovkami milionů uživatelů, ale taktéž že jedním ze spoluzakladatelů Paypalu je Elon Musk, který se od roku 2021 do kryptoměn rovněž pomalu dostává.

Akcie Paypalu jsou tedy další zajímavou možností nepřímé investice do kryptoměn.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PayPal Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Square (SQ)

logo square akcieDalší společnost na našem seznamu akcií je Square. Jedná se o platební bránu využívanou zejména ve Spojených státech, která je obchodovatelná na burze, podobně jako Paypal.

Výkonným ředitelem Square je Jack Doersey, což je taktéž spoluzakladatel jedné z největších sociálních sítí světa, Twitteru.

Square ke dni publikování tohoto článku ve své rozvaze eviduje kromě dolarů a dalších měn také 8027 BTC (osm tisíc dvacet sedm bitcoinů), které zakoupil, aby se do jisté míry chránil před možnou přicházející inflací.

Přes Square je také možné v kryptoměnách platit, podobně jako u Paypalu. Toto angažování do kryptoměn vnímám velmi pozitivně, jelikož z jedné strany je to dobrý marketing nejen pro Square, ale také pro celé odvětví kryptoměn. Dále také možné propojení Square s Twitterem by mohlo mít velký vliv na jejich adopci.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Block Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Závěr ke zmíněným společnostem

U všech výše zmíněných společností, které se pohybují nejen ve světě financí, ale také ve světě kryptoměn, lze koupit částečný podíl ve formě akcií.

Celkem rozumná nepřímá možnost investice do kryptoměn, nemyslíte? Navíc když vezmeme v potaz, že díky tzv. časovému testu investor případný zisk z takové investice při splnění určitých podmínek nemusí nijak danit.

Autorem článku je Matěj Šimáček

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.