Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » 5G sítě a cloud computing je budoucnost komunikace - Analýza vybraných 5G akcií

5G sítě a cloud computing je budoucnost komunikace - Analýza vybraných 5G akcií

5G sítě a cloud computing je budoucnost komunikace - Analýza vybraných 5G akcií
Zdroj: depositphotos.com

Moderní technologie vtrhnou vždy do světa jako uragán a vytvoří mnoho příležitostí jak pro firmy, tak i pro investory. Technologie 5G, která je založena na službě cloud computing je žhavou novinkou telekomunikačních společností, kterou investoři, jak si za krátkou chvíli ukážeme, rádi vidí.

Které společnosti nabízejí služby 5G a jak je na tom jejich technická a fundamentální analýza, se dočtete v tomto článku.

5G je zcela nová technologie, která využívá sdíleného "virtuálního prostoru" pro maximalizaci výpočetního výkonu, datových uložišť a zrychlení komunikace. Ovšem virtuální prostor musí být v uvozovkách, protože se jedná o "virtuální prostor" pouze z pohledu uživatele, nikoliv z pohledu provozovatele. Veškeré služby 5G jsou totiž vytvořeny díky infrastruktuře velkých společností, které mají prostory, hardware a software, který mohou nabídnout koncovým zákazníkům k užívání.

Mezi technologické giganty, kteří cloud computing nabízejí patří například Google, Microsoft nebo Amazon. Od Těchto společností si menší distributoři pronajímají jejich "virtuální prostor", který následně prodávají koncovým zákazníkům. Nyní se již podíváme na společnosti, které tento byznys model s daty a 5G službami praktikují.

1) Keysight Technologies

Tato společnost se mino jiné specializuje na výrobu zařízení sloužících pro testování stability 5G sítí. Vstup do tohoto nového segmentu investoři ocenili a akcie Keysight Technologies za půl roku vzrostly o 38 %. S dobrým fundamentem se potkala i technická úroveň a odrazem od trendové čáry akcie zahájily svůj růst.

Společnost předpokládá růst svých tržeb na letošních 5,37 miliardy USD a predikce na příští rok činí 5,66 miliardy dolarů. Vzhledem k tomu, že se jedná o technologickou společnost, které bývají obvykle velmi zadlužené, Keysight Technologies disponuje dluhem pouze 2 miliardy USD a to při tržní kapitalizaci 30 miliard USD. Akcie společnosti jsou z 86 % vlastněny institucionárními investory. Keysight Technologies ovšem nevyplácí dividendy.

Týdenní akciový graf společnosti Keysight Technologies
Týdenní akciový graf společnosti Keysight Technologies
Zdroj: tradingview.com

2) T-Mobile US

V dnešní době je téměř povinností telekomunikačních společností poskytovat služby vysokorychlostního připojení k internetu pomocí sítě 5G. Přechod společnosti ze stacionárních zařízení (osobních počítačů) právě na mobilní zařízení, zvýšil poptávku po mobilním internetu a především po jeho kvalitě.

Akcie T-Mobile US po odrazu od supportní zóny začátkem letošního roku vzrostly již o 45 %, přičemž většinu roku byl růst dokreslen respektováním rostoucí trendové čáry. Akcie se v současné době obchodují nad svým ročním volume, což je opět potvrzení síly kupujících.

Tržby společnosti se od roku 2021 pohybují v konstantní výši okolo 81 miliard dolarů. Predikce ovšem počítají s mírným růstem a to pro rok 2023 k částce 83 miliard USD. Zde je to se zadlužeností společnosti ovšem horší, tržní kapitalizace činí 171 miliard USD a dluh 112 miliard USD. Ani T-Mobile US nevyplácí dividendy.

Týdenní akciový graf společnosti T-Mobile US
Týdenní akciový graf společnosti T-Mobile US
Zdroj: tradingview.com

3) Qualcomm

Počínaje touto společností se podíváme na akcie 5G, jejichž čas by teprve mohl přijít. Akcie Qualcomm se nacházejí v klesajícím trendu s nejbližším supportem na hodnotě 95 USD. Síla tohoto supportu je podpořena také 78,6 % Fibonacciho retracementu a může se jednat o zajímavou investiční úroveň.

Společnost je výrobcem software pro bezdrátové sítě a to jak pro ty již zaběhnuté jako 3G, 4G, tak i samozřejmě přicházející 5G. Qualcomm očekává růst tržeb v následujících letech, přičemž pro letošní rok jsou odhady okolo 44 miliard dolarů a pro rok 2023 okolo 46,5 miliard USD. Zadlužení společnosti činí 15,5 miliardy a to při tržní kapitalizaci 130 miliard dolarů. Qualcomm vyplácí kvartálně dividendy o hodnotě 0,75 USD za akcii.

Týdenní akciový graf společnosti Qualcomm
Týdenní akciový graf společnosti Qualcomm
Zdroj: tradingview.com

4) Qorvo

Klesající trend v tomto případě může investorům poskytnout zajímavou investici do segmentu 5G, protože se akcie Qorvo obchodují ve výrazné slevě. Support, tvořený minimální cenou z roku 2020 je blízko aktuální ceně. Trh při svém poklesu nevytvořil žádné zásadní rezistentní zóny, což je pro dlouhodobé investory opět dobrá zpráva.

Na společnost v současné době dopadá především vysoká inflace, protože se specializuje na prodej mobilních zařízení, počítačů notebooků a dalších dílčích elektronických komponentů. Kvůli snížené poptávce společnost snížila očekávání tržeb pro letošní rok, kdy se čeká pokles z 4,65 miliard USD na 4,12 miliard dolarů. Výhled tržeb pro rok 2023 je pozitivnější o 400 milionů, ovšem nejedná se o návrat na před inflační tržby. Qorvo nevyplácí dividendy.

Týdenní akciový graf společnosti Qorvo
Týdenní akciový graf společnosti Qorvo
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Nové technologie otevírají dveře všem společnostem, které se nebojí inovovat. Odvahu těchto společností oceňují investoři, což je patrné z výše uvedené analýzy 5G akcií. Telekomunikační segment je v současné době rozdělen na společnosti, jejichž akcie rostou a na společnosti, které již rok růst neviděly. Na vině je především rozdílný dopad inflace na jednotlivé společnosti. 5G sítě a cloud computing jsou jistě technologiemi budoucnosti, které umožňují maximalizovat výkon osobních zařízení a nabízejí přístup k datům odkudkoliv na světě.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatného. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo