Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

5 věcí, které mohou Ethereum ETFs znamenat pro ostatní altcoiny

Jaký dopad může mít schválení Ethereum ETFs na vaše oblíbené altcoinové projekty? Některé z nich mohou jednoznačně profitovat, jiné mohou čelit výzvám.

Publikováno
5 věcí, které mohou Ethereum ETFs znamenat pro ostatní altcoiny
Zdroj: depositphotos.com

Cena Etherea (ETH) překvapila trh poté, co se objevila zpráva, že proces schvalování spotových ETFs na Ethereum postupuje kupředu.

Mnoho investorů se již smířilo s myšlenkou, že Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) žádosti pravděpodobně zamítne.

Když však analytici z Bloombergu náhle zvýšili šance na schválení z 25 % na 75 %, ETH zažilo denní cenový růst, jaký jsme dlouho neviděli. Cena ETH vyskočila o 30 % na více než 3 900 USD.

A pro decentralizované finance (DeFi) je tento krok mnohem významnější než schválení spotových ETFs na Bitcoin (BTC).

Zatímco BTC ETFs upevnily Bitcoin jako institucionální aktivum, ETH ETFs legitimizují altcoiny a posunou je na další vlnu býčího trhu. Níže se dočtete, co se teď může stát.

Vzestup L2

Sítě druhé vrstvy (L2) Etherea, jako jsou Optimism (OP) a Arbitrum (ARB), budou ze schválení téměř jistě těžit spolu s Ethereem samotným. Když trh vzrostl začátkem týdne, tyto tokeny zaznamenaly podobné cenové pohyby jako samotné ETH a setkaly se s dvoucifernými procentními nárůsty.

Rollupy jsou nyní nedílnou součástí celého ekosystému Etherea a jejich úspěch je s ním neoddělitelně spojen.

Prosperita EVM-kompatibilních projektů

Jakékoli EVM-kompatibilní projekty a blockchainy budou mít lepší pozici než uzavřené ekosystémy.

Co je EVM?

Zkratka pro Ethereum Virtual Machine vyjadřuje přesně to, co název evokuje. Jde o virtuální stroj/počítač, který operuje v rámci blockchainu Etherea.

EVM kompatibilita pak zjednodušuje zaručuje, že chytré kontrakty vyvinuté na jednom blockchainu budou fungovat i na dalších EVM kompatibilních sítích.

To staví například Avalanche (AVAX) a Polygon (MATIC) do lepší pozice než Algorand (ALGO), který zatím není EVM-kompatibilní.

Nyní, když máme schválené ETFs na ethery, bude kompatibilita s EVM naléhavějším požadavkem než v minulých letech.

Vítězství decentralizovaných burz

Až dosud se krypto svět snažil dosáhnout mainstreamové adopce decentralizovaných financí. Tento sektor zůstává málo uživatelsky přívětivý, často ne příliš bezpečný a obvykle je v nelibosti regulátorů.

Ale ETH ETF to může změnit. Investování do DeFi se stane jednodušším a bezpečnějším, což by mohlo přilákat běžné uživatele hledající vysoké výnosy.

Projekty, které nabízejí největší funkční užitečnost, budou těžit nejvíce. To zahrnuje decentralizované burzy, jako jsou SushiSwap nebo Balancer, a půjčovací protokoly, jako jsou Aave nebo Compound.

Výzvy pro L1 projekty

Konkurenti Etherea, včetně Solany (SOL), mohou mít v prostředí po schválení ETH ETFs potíže s udržením tempa.

I když projekty jako Solana pravděpodobně také dosáhnou historických maxim v tomto cyklu, schválení spotových ETFs poskytuje díky regulační jistotě výhodu decentralizovaným blockchainům.

Se schválením fondů se Ethereum stává vedoucím blockchainem v DeFi. Konkurenti, kteří byli dříve označováni jako “Ethereum killers”, mohou zůstat pozadu. Kromě Solany se tato výzva může dotknout například Cardana (ADA).

Pozitivní výhled pro zk-rollupy a RWA tokeny

Ethereum bylo průkopníkem nových technologických inovací, jako jsou zero-knowledge proofs, které pohánějí mnoho Ethereum L2 řešení, kterým říká zk-rollupy.

Kromě toho je Ethereum rodištěm experimentů s tokenizací reálných aktiv (RWA). Například tokenizovaný Treasury fund od BlackRocku (BUIDL), je postaven na Ethereu.

Po schválení ETF bychom mohli vidět více takových projektů stavějících na Ethereu. Některé by mohly přejít z L1 na Ethereum rollupy, pokud to uvidí jako výnosnější směr – podobně jako Celo (CELO), které se nedávno rozhodlo migrovat na Ethereum pomocí OP Stack.

S tímto vývojem bychom mohli vidět mnoho nových tokenů. Rostoucí počet altcoinů by přirozeně znamenal růst v DeFi TVL (Total Value Locked), ale je zde i riziko. Více příležitostí často znamená více rizik, a to je v DeFi prostoru obzvlášť patrné. Můžeme tak zároveň očekávat více podvodů, rug pullů a nakonec i větší ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.