Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 způsoby, jak vydělat na trendu metaverse

3 způsoby, jak vydělat na trendu metaverse
Zdroj: depositphotos.com

Způsoby budování bohatství jsou tradičně dobře zmapované. Většina investorů vyrostla na investičních teoriích a myšlenkách Warrena Buffetta, Charlieho Mungera nebo Benjamina Grahama. Mnohé z těchto myšlenek, zejména ve vztahu k investiční psychologii, jsou nadčasové a stále aktuální, technické detaily však často nikoli. Svět zkrátka za poslední dekády prošel obrovskou transformační změnou způsobenou rozvojem moderních technologií.

V současné době vstupujeme do éry webu 3.0 – světa postaveného na distribuovaných decentralizovaných databázích (blockchainech), virtuální realitě, metaversech, kryptoměnách, nezaměnitelných tokenech – NFTs, umělé inteligenci a internetu věcí (IoT).

Neexistuje však žádný důvod, proč byste nemohli zkombinovat některé klasické investiční principy se špičkovými inovacemi v oblasti metaverse a vydělat na tom jmění. Zde jsou způsoby, jak se v tomto novém prostoru orientovat, abyste díky němu mohli dosáhnout udržitelného bohatství.

1. Virtuální nemovitosti

Nemovitosti byly vždy znakem dlouhodobého bohatství elit. Důvody jsou zřejmé: Jeden den můžete vydělat spoustu peněz prostřednictvím NFT a kryptoměn a druhý den o všechno přijít, ale nemovitosti charakterizuje tendence trvale dosahovat zisků rok co rok. Jejich charakteristickým znakem je stabilita.

Virtuálními nemovitostmi se nemyslí zřizování online publikací a webových stránek (někteří digitální marketéři to označují jako online nemovitosti, což je sice platný, ale zcela odlišný pojem). To, o čem se zde hovoří, jsou nemovitosti v metaversu. Toto aktivum se obvykle nazývá “prostor” z anglického “space“, jedná se však ve své podstatě o virtuální nemovitosti.

Překvapivé je, že ve skutečnosti můžete vzít některé tradiční pojmy ze skutečného světa a okamžitě je překlopit do metaverse. Konkrétní pojmy jako je reklama, ceny nájmů, maloobchodní prodejny, muzea a další mohou být specificky přizpůsobeny pro daný VR zážitek, ale bez nákladů na elektřinu, stavbu nebo údržbu.

To vše může znít dost futuristicky, ale už se to děje. Například společnost Metamall nabízí kasina, salonky, herny, nákupní centra a v podstatě vše, co byste v nákupním centru očekávali. K dispozici je asi 6 000 volných prostor rozdělených do Cubes, Cabins, Clubs, Chalets a Chateaus. Můžete si zakoupit Cube (v podobě NFT) – nejmenší prostor, která představuje standardní obchod s módou nebo maloobchodní prodejnu. Jednotlivé prostory rostou až k možnosti Chateau, který lze přirovnat k několikapatrovému kancelářskému komplexu nebo velké vládní budově.

I když jsme pravděpodobně ještě několik let vzdáleni od komerčně dostupných VR headsetů a fungujícího metaverse, jde o to, že tyto společnosti a architektury jsou zde již nyní a investoři, kteří využijí trendy dříve, než se stanou mainstreamem (obvykle v době, kdy se jim dav vysmívá), jsou těmi, kteří dosahují obrovských zisků.

2. Poskytování služeb

Mnoho tradičních podniků hledá způsoby, jak vstoupit do metaverse. Většina laiků slyšela o blockchainu, kryptoměnách a NFT, ale nemá ponětí, co tyto pojmy skutečně znamenají.

To představuje obrovskou příležitost pro poradenské firmy, které umožňují vstup starších obchodních modelů do metaverse. Mohlo by to být prostřednictvím služeb správy kryptoměn, správy obsahu nebo dokonce tvorby tokenů/whitepaperů. Kybernetická bezpečnost je pak další obrovskou oblastí, která bude vzhledem ke zranitelnosti chytrých kontraktů jenom růst. Můžete vytvářet podniky, které tyto služby poskytují, a zaujmout pozici buď myšlenkového lídra, nebo odborníka na danou doménu v dané nice metaverse.

Také absolventi a další osoby, které teprve vstupují do oboru podnikání, se mohou uplatnit mnoha způsoby. Existuje řada příběhů mladých lidí, kteří prodejem NFT vydělávají statisíce dolarů, a platformy jako H3RO3S dokonce nabízejí studentům možnost vydělat si až 1 500 dolarů měsíčně plněním místních i vzdálených úkolů prostřednictvím personalizovaného avatara. Poskytuje také možnost interakce a výdělku pro studenty, a to i v době geografických omezení. Tato decentralizovaná platforma má potenciál konkurovat společnostem UpWork a TopTal, i když k tomu vede ještě poměrně dlouhá cesta.

3. Přímé investice

V závislosti na své finanční situaci můžete jednoduše počkat na pokles trhu a investovat do širokého počtu kryptoměn se střednědobým až dlouhodobým potenciálem. Ano, přijdete o počáteční explozivní růst (kryptoměna Polygon na začátku roku 2021 vzrostla o více než 4 000 %), ale projekty jako Polygon, Solana, Ethereum a Ankr jsou obrovské “podniky” se solidní podporou. Jsou interoperabilní, víceřetězcové a průmyslově agnostické. Jinými slovy, mají dobrou dlouhodobou životaschopnost a mohly by být solidním nákupem v arzenálu investora. Mají také oborová partnerství, která jim umožňují inteligentně se umístit v nastupující éře metaverse.

K těmto investicím však přistupujte s rozmyslem. Existují také projekty v rámci Web 3.0, které nabízejí 1 000% roční výnos. Rychle získané bohatství se ale často stejně rychle i vytratí. Hodláte-li tak investovat do trendu metaverse přímo prostřednictvím kryptoměn, dobře si své kandidáty na investici nastudujte a nikdy do těchto aktiv neinvestujte peníze, jejichž ztráta by vás mohla výrazně ohrozit.

V metaversu není o investiční příležitosti nouze

Metaverse samozřejmě nabízí více způsobů, jak do něj investovat. Můžete tak učinit prostřednictvím výše zmíněných architektur (blockchainů, z nichž bude metaverse vybudováno). Do NFT můžete investovat prostřednictvím různých platforem. Můžete se zapojit do raných fází více projektů s tím, že budete doufat, že tokeny projektů výrazně vzrostou.

Můžete dokonce využít klasický koncept, jako je pravidelná investiční strategie od Benjamina Grahama, a investovat určitou částku do konkrétních mincí v daných intervalech bez ohledu na tržní chování. Jde o to, že neexistuje důvod, proč byste nemohli zkombinovat některé z klasických investičních principů se špičkovými inovacemi v oblasti metaverse a vydělat na tom jmění.

Poznámka

TIP: Ke snadnému investování do širokých indexů vám mohou posloužit investiční platformy, přičemž např. Fumbi umožňuje investice do kryptoměnového portfolia.

Líbil se vám tento článek?
9
2

Autor

Publicista a aktivní investor s více než desetiletou praxí preferující strategii hodnotového investování.

O investování a finanční trhy se začal zajímat v roce 2013, kdy si prošel náročnou zkušeností jako aktivní denní obchodník. Tato negativní zkušenost vedla k hlubšímu studiu, které mu v následujících letech umožnilo dlouhodobě a úspěšně investovat.

Ve své strategii kombinuje pasivní a aktivní přístup s důrazem na akciové trhy. Inspiraci čerpá z metod Warrena Buffetta a Benjamina Grahama, stejně jako od českého investora Daniela Gladiše. Svým čtenářům předává nabyté vědomosti prostřednictvím článků zaměřených na investiční strategie, psychologii obchodování a analýzy jednotlivých akcií

„Největším nepřítelem investora jsou jeho vlastní emoce.“ – Benjamin Graham

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.