Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 populární, ale extrémně nadhodnocené akcie! Vyhněte se jim obloukem, pokud nechcete přijít o peníze

Rychlý růst ceny některých populárních akcií výrazně předběhl růst zisků, čímž se jejich ocenění dostalo opravdu hodně vysoko. Nyní budou mít problém ocenění udržet.

3 populární, ale extrémně nadhodnocené akcie! Vyhněte se jim obloukem, pokud nechcete přijít o peníze
Zdroj: depositphotos.com

Při investování do akcií je rozhodujícím faktorem ocenění. Poměr ceny k zisku (P/E), který měří cenu akcie společnosti v poměru k jejímu zisku na akcii (EPS), je klíčovým ukazatelem toho, zda není akcie nadhodnocená.

V současné době se průměrný poměr P/E u akcií zařazených do referenčního indexu S&P 500 pohybuje kolem 25násobku odhadů budoucích zisků. To je výrazný nárůst ve srovnání s medvědím trhem v roce 2022, kdy se průměrný poměr P/E blížil 17násobku zisků.

Hodnotoví investoři, včetně legendárního Warrena Buffetta, však před nákupem vždy důsledně zkoumají ocenění. Buffett se například povětšinou vyhýbá akciím s poměrem P/E vyšším než 15. Pokud aplikujeme toto pravidlo, pak jsou tyto 3 akcie extrémně nadhodnocené.

CrowdStrike Holdings

CrowdStrike Holdings zabývající se kybernetickou bezpečností, se v současné době obchoduje za astronomický 725násobek zisků.

K vysokému ocenění vedl prudký růst ceny akcií. Za posledních 12 měsíců akcie CRWD vzrostly o více než 150 %, z toho od počátku roku o 57 %.

Vývoj ceny akcií CrowdStrike za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie CRWD Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Vysoký násobek P/E nezůstal bez povšimnutí. Analytici společnosti Piper Sandler nedávno snížila rating akcií CRWD na neutrální hodnocení držet z předchozího koupit.

I přes zachování cílové ceny 400 USD společnost poukázala na to, že akcie CrowdStrike mají v současné době jen málo katalyzátorů, které by působily v její prospěch.

Navíc poměr rizika a výnosu se u těchto akcií po výrazných ziscích v uplynulém roce stal méně příznivým.

Datadog

Datadog, který se specializuje na monitorovací a bezpečnostní software pro cloudové systémy, se obchoduje za ohromující 427násobek zisků.

Navzdory o dost mírnějšímu přibližně 25% nárůstu ceny akcií za posledních 12 měsíců zůstává ocenění vzhledem k aktuální ziskovosti extrémně vysoké.

Vývoj ceny akcií Datadog za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Datadog Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Zdá se, že investoři sázejí na výrazný budoucí růst společnosti, která vyvíjí monitorovací a bezpečnostní produkty kompatibilní s hlavními cloudovými platformami, jako jsou AWS od Amazonu a Azure od Microsoftu.

Analytici však o tom jsou přesvědčeni méně. Bank of America nedávno snížila hodnocení akcií DDOG z nákupního na neutrální a snížila cílovou cenu ze 123 USD na 105 USD.

Snížení hodnocení odráží obavy z vysokého ocenění akcií a problémů, kterým společnost čelí při naplňování vysokých růstových očekávání.

Advanced Micro Devices (AMD)

Mezi polovodičovými akciemi vyniká společnost Advanced Micro Devices s poměrem P/E ve výši 258 bodů. Akcie

AMD jsou tedy výrazně dražší než největší konkurent Nvidia, která se obchoduje s o dost nižším poměrem 76 bodů. A to i přes rychlejší růst ceny jejích akcií. Za posledních 12 měsíců akcie AMD vzrostly o necelých 60 %, zatímco Nvidia o 203%.

Vývoj ceny akcií AMD za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AMD Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Analytici naznačují, že vysoké ocenění AMD je jedním z faktorů, které jeho akcie brzdí. Od dosažení 52týdenního maxima v březnu letošního roku klesly o téměř 30 %.

Tento pokles se připisuje nevýrazným finančním výsledkům a prémii, za kterou se akcie obchodují, což je do značné míry způsobeno nadšením kolem umělé inteligence (AI).

V červnu banka Morgan Stanley snížila hodnocení akcií AMD na ekvivalent ratingu držet a ponechala cílovou cenu na 176 dolarech.

Snížení ratingu bylo založeno na názoru, že Nvidia je v oblasti polovodičů lepší alternativou s atraktivnějším oceněním než AMD.

Slovo závěrem

V současnosti je jen málo příležitostí, které by vyhovovaly přísnému pravidlu génia hodnotového investování Warrena Buffetta.

Tyto tři tituly však z poněkud nafouknutého akciového trhu výrazně vyčnívají a pravděpodobně bude lepší se jim vyhnout.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
6
1

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.