Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 dobré důvody, proč nyní uzavřít spořící účet

Necháváte si spořící účet, i když už neplní svůj účel? Možná to ani nevíte. V dnešním článku uvádíme 3 důvody, proč může být lepší ho zrušit.

3 dobré důvody, proč nyní uzavřít spořící účet
Zdroj: depositphotos.com

O spořicím účtu se často mluví jako o ideálním místě pro uložení peněz pro případ nouze. Slouží jako záchranná finanční síť pro neočekávané výdaje, jako jsou neplánované opravy domu nebo auta.

Spořicí účet však nemusí být vždy tou nejlepší volbou pro všechny vaše finanční cíle. Zde jsou 3 pádné důvody, proč byste měli zvážit jeho zrušení.

1. Vhodnější by mohl být terminovaný vklad

Pokud již máte solidní finanční rezervu, možná je čas zvážit terminovaný vklad. Na rozdíl od spořicích účtů, kde úroková sazba může kolísat podle podmínek na trhu, nabízí terminovaný vklad z vkladu garantovanou úrokovou sazbu.

Pokud jste si jisti, že nebudete potřebovat okamžitý přístup ke svým prostředkům, může být převod peněz na terminovaný vklad výhodný. Za předčasný výběr z terminovaného vkladu totiž mnohdy hrozí sankce, nebo přijdete o část zhodnocení.

Ale vyšší a garantovaná úroková sazba může převážit rizika. Terminované vklady zkrátka poskytují stabilnější a předvídatelnější růst vašich peněz.

2. Dosáhli jste svého finančního cíle

Mnoho lidí si zakládá spořicí účty, aby spořili na konkrétní cíle, například na akontaci na hypotéku nebo na koupi automobilu. Jakmile tento finanční cíl splníte, nemusí mít udržování spořicího účtu smysl.

Spořicí účty jsou často spojeny s omezením na maximální zůstatek, případně vám mohou být účtovány poplatky, které mohou vaše úspory ztenčit.

Pokud jste dosáhli svého finančního cíle, může být rozumnější účet zrušit, abyste se vyhnuli těmto potenciálním problémům.

3. Dlouhodobé úspory by měly být investovány

Zatímco spořicí účty jsou vynikající pro krátkodobé a střednědobé cíle, nejsou ve srovnání s investicemi nejlepší volbou pro dlouhodobé spořicí cíle, jako je důchod nebo financování vysokoškolského vzdělání.

Ačkoli současné sazby spořicích účtů mohou nabízet úrok i přes 5 %, není to historicky obvyklé. Dlouhodobě přináší mnohem vyšší výnosy akciový trh.

Historicky byl průměrný roční výnos akciového trhu (za posledních 50 let) přibližně 10 % ročně.

Řekněme, že máte 100 000 korun, které si chcete uložit na důchod. Pokud budete tyto peníze držet na spořicím účtu se 4% úrokovou sazbou po dobu následujících 40 let, vzrostou přibližně na 480 000 korun.

Pokud však stejných 100 000 korun investujete na akciovém trhu za předpokladu průměrného ročního výnosu 10 %, může vaše investice za 40 let vzrůst na více než 4,5 milionu korun.

Tento podstatný rozdíl podtrhuje důležitost výběru správného finančního nástroje pro vaše dlouhodobé cíle. 480 000 korun jistě není pro důchod dostačující, ale 4,5 milionu korun může nabídnout mnohem pohodlnější finanční polštář.

Slovo závěrem

Možná je čas přehodnotit strategii a zvážit zrušení spořicího účtu. Ujistěte se však, že stále máte účet určený pro finanční rezervu.

Provedením těchto úprav můžete lépe sladit svou finanční strategii se svými cíli a potenciálně maximalizovat své výnosy.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
3

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.