Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 dividendové akcie, které jsou spolehlivým zdrojem pasivního příjmu!

Akcie těchto 3 společností se vyplatí podrobněji zhodnotit. Každá z nich má něco do sebe a všechny mohou být kvalitní příjmovou součástí portfolia.

3 dividendové akcie, které jsou spolehlivým zdrojem pasivního příjmu!
Zdroj: depositphotos.com

Investování do dividendových akcií je strategický přístup k budování stabilního a rostoucího pasivního příjmu. Výběr správných akcií však zahrnuje více než jen honbu za vysokým výnosem.

Společnosti s omezenými vyhlídkami na růst často rozdělují přebytečnou hotovost, aby uklidnily investory. Firmy, které si půjčují finanční prostředky, aby uměle zvýšily své dividendové výnosy, pak vzbuzují ještě větší obavy.

To podtrhuje důležitost vyvážení dividendového výnosu s dalšími finančními ukazateli, jako je výplatní poměr, finanční páka a cash flow, pro identifikaci udržitelných dividend.

Solidní cash flow a nízké ocenění

Společnost Genuine Parts vyniká v automobilovém a průmyslovém sektoru, přičemž dvě třetiny jejích tržeb tvoří automobilové díly a jednu třetinu průmyslové komponenty.

Tato rovnováha podtrhuje stabilitu společnosti. Navzdory svému pevnému postavení na trhu se akcie obchodují za pouhý 0,88násobek tržeb (P/S poměr = 0,88), což naznačuje, že je tento dividendový aristokrat vzhledem ke svému postavení v odvětví značně podhodnocený.

Aktuální vývoj cen akcií Genuine Parts Company

Načítání
Načítání
Kupte si akcie GPC Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Nedávná finanční zpráva společnosti zdůraznila mírný meziroční nárůst tržeb o 0,3 %. Ještě důležitější je, že její celoroční růst v roce 2023 činil 4,5 %.

Kromě dobrých finančních výsledků Genuine Parts vyniká i ve strategickém řízení kapitálu. Společnost si udržuje konzistentní celkový výnos s pozoruhodně nízkým výplatním poměrem ve výši 40 %.

Na rozdíl od mnoha firem, které zvyšují zadlužení, aby financovaly zpětný odkup akcií nebo dividendy, Genuine Parts obezřetně řídí své finance a spoléhá se spíše na solidní cash flow než na finanční páku. I se skromným dividendovým výnosem ve výši 2,8 % jde o atraktivní dividendovou akcii.

Stabilita, inovace, potenciál

Mezi průkopnické produkty společnosti Deere & Co patří plně autonomní traktory a stroje na zpracování půdy, které využívají sofistikované technologie mapování a snímání.

Tyto inovace šetří zemědělcům čas a energii při klíčových zemědělských operacích a podtrhují technologickou zdatnost společnosti. Navzdory rostoucí pozornosti věnované robotice a automatizaci je však Deere často přehlížen ve prospěch startupů a specializovaných hráčů.

Deere je ale skvělou dividendovou akcií, která spojuje špičkový růst v oblasti robotiky a automatizace s více než solidním 8,5% výnosem.

Aktuální vývoj cen akcií Deere & Co

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Deere & Co Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Autonomní traktory společnosti sice již teď vykazují praktické provozní výhody, ale potenciál dalších příjmů z licencování je ještě větší.

Například výrobci samořiditelných automobilů by si mohly licencovat technologie Deere pro analýzu terénu, zatímco společnosti zabývající se doručováním drony by mohly využívat mapovací nástroje k optimalizaci městských doručovacích tras.

Tyto příležitosti podtrhují potenciál Deere jako špičkové akcie z hlediska inovací i příjmů, což z ní činí zajímavého kandidáta mezi dividendovými akciemi orientovanými na růst.

Obří výnos z návykových produktů

Altria je tabákový gigant se skvělým výnosem ve výši 12,55 %. Ačkoli tento vysoký výnos může vyvolávat obavy kvůli výplatnímu poměru blížícímu se 85 %, Altria zůstává základním kamenem dividendových portfolií.

Aktuální vývoj cen akcií Altria

Načítání
Načítání
Kupte si akcie MO Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Navzdory celosvětovému poklesu počtu kuřáků jsou tržby společnosti vysoké. Altria se totiž přizpůsobuje měnícím se preferencím spotřebitelů tím, že rozšiřuje své portfolio o řadu bezdýmných nikotinových výrobků.

Společnost právě předložila úřadu FDA novou sérii žádostí o schválení bezdýmných tabákových výrobků, které, dále posílí pozici společnosti

Přispěje k tomu i nedávné zrušení zákazu jejích elektronických cigaret Juul, což celý trh s bezdýmnými výrobky zdravě povzbudí.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
4
1

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.