Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » 10 nejlepších dividendových akcií z indexu S&P 500, které nabízí rychle rostoucí dividendy a nízké riziko

10 nejlepších dividendových akcií z indexu S&P 500, které nabízí rychle rostoucí dividendy a nízké riziko

10 nejlepších dividendových akcií z indexu S&P 500, které nabízí rychle rostoucí dividendy a nízké riziko
Zdroj: depositphotos.com

Nejlepší dividendové akcie jsou ty, které nabízí zajímavé výnosy a především stabilitu. Minulý rok však některým společnostem moc nepřál, o čemž se můžeme přesvědčit i při pohledu na dividendové akcie z indexu S&P 500.

Ty během posledních pěti let dokázaly svým akcionářům nabídnout průměrný růst dividend okolo 8,1 %. V minulém roce se ale toto číslo začalo pomalu snižovat, až nakonec v prvním čtvrtletí letošního roku kleslo o 3,05 %. Velká část společností totiž byla nucena své dividendy buďto snižovat, nebo je úplně přestat vyplácet.

Jak je vidět všechny dividendové akcie nejsou sázkou na jistotu, a je tak třeba hledat opravdu důkladně. Jednou z možností je zaměřit se na takzvané dividendové aristokraty, kteří zvyšují své dividendy již 25 let bez přerušení.

Mezi ně se řadí hned 65 společností, které si díky svým ověřeným obchodním modelům a strategiím vybudovaly pevné místo na trhu a nic nenapovídá tomu, že by se ho chtěly vzdát.

Právě proto jsme pro vás připravili seznam 10 nejlepších dividendových akcií z indexu S&P 500, které své dividendy zvyšují alespoň 25 let po sobě a zároveň jejich průměrné navýšení dosáhlo za posledních 10 let minimálně 10 %.

1. AbbVie (ABBV)

Graf ceny akcií AbbVie
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

AbbVieabbvie-logo-akcie-dividendova-akcie (NYSE: ABBV) si během let vybudovala dobré jméno mezi farmaceutickými společnostmi. Její růst je však viditelný i v oblasti výnosů. Ty totiž před devíti lety dosahovaly ročně pouze 18,4 miliardy dolarů, přičemž v minulém roce se vyšplhaly až na 45,5 miliardy dolarů.

Největší část z nich pochází z prodeje léku Humira, který se využívá například k léčbě revmatoidní artritidy. Dividendy navyšuje již 49 let po sobě a o posledním navýšení rozhodla v únoru, kdy svoji čtvrtletní dividendu navýšila o 10,2 %. Potenciální investoři mohou počítat se čtvrtletní dividendou ve výši 1,30 dolaru na akcii s 4,5% dividendovým výnosem.

2. Automatic Data Processing (ADP)

Graf ceny akcií Automatic Data Processing
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

adp-automatic-data-processing-akcie-dividendove-akcieAutomatic Data Processing (NASDAQ: ADP) je lídrem v oblasti služeb spojených s personalistikou a organizací lidských zdrojů od mezd až po vypořádání daní. Kvůli tomu dokáže měsíčně generovat stabilní a předvídatelné výnosy, které z něj dělají bezpečnou investici.

Jeho výnosy během minulého roku vzrostly na 14,6 miliardy dolarů. V návaznosti na to v prvním čtvrtletí letošního roku mohl vyplatit na dividendách 1,18 miliardy dolarů, což je meziročně o 9,4 % více.

ADP své dividendy zvyšuje již 46 let v řadě. V lednu rozhodl o zvýšení čtvrtletní dividendy o 2,2 % na 0,93 dolaru. Roční dividenda činí 3,72 dolarů a disponuje 1,74% dividendovým výnosem.

3. A.O. Smith (AOS)

Graf ceny akcií A.O. Smith
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

A.O. Smithaos-smith-akcie-logo (NYSE: AOS) se zaměřuje především na výrobu ohřívačů vody a příbuzných produktů, díky čemuž se na trhu drží již pěknou řádku let. V prvním čtvrtletí vzrostly jeho výnosy meziročně o 21 % na 769 milionů dolarů.

Na druhou stranu nelze čekat, že by společnost v budoucích letech dosahovala nějak zvlášť vysokých výsledků. V tomto případě je na ni možné pohlížet spíše jako na titul, který můžete držet třeba až do důchodu.

Stejně jako zbytek akcií na tomto seznamu se i A.O. Smith řadí mezi dividendové aristokraty. Poslední navýšení o 8,2 % provedl v listopadu minulého roku. Vyplácená roční dividenda činí 1,04 dolaru a dividendový výnos se pohybuje okolo 1,46 %.

4. Hormel Foods (HRL)

Graf ceny akcií Hormel Foods
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Hormel Foodshormel-foods-logo-akcie (NYSE: HRL) své postavení na poli potravinářství naposledy posílil skrze akvizici se značkou arašídového másla a dalších produktů Planters, ke které patří i značky Cheez Balls a Corn Nuts. V minulém roce dosáhly jeho tržby 10,2 miliardy dolarů.

I přesto se Hormel Foods řadí spíše mezi stabilní investice vhodné k diverzifikaci. Své dividendy zvyšuje bez přerušení 55 let. Jejich poslední navýšení o 1,3 % proběhlo v únoru. Aktuálně nabízí čtvrtletní dividendu ve výši 0,98 dolaru s 2,14% dividendovým výnosem.

5. Medtronic (MDT)

Graf ceny akcií Medtronic
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Medtronicmedtronic-logo-akcie (NYSE: MDT) je zdravotnická společnost zabývající se výrobou a prodejem přístrojů jako jsou kardiostimulátory či defibrilátory. V posledních letech se jí bohužel nedařilo držet krok se zbytkem trhu, ale i tak není třeba se k ní otáčet zády.

Její síla totiž tkví především v jejím robotickém chirurgickém systému s názvem Hugo, který si získal velkou pozornost koncem letošního června. Medtronic ale nezapomíná ani na dividendy, které zvyšuje již 44 let po sobě. Poslední navýšení čtvrtletní dividendy o 8,6 % proběhlo v červenci letošního roku na 0,63 dolaru na akcii. Dividendový výnos se pohybuje okolo 2 %.

6. NextEra Energy (NEE)

Graf ceny akcií NextEra Energy
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX
nextera energy logo
nextera energy logo

NextEra Energy (NYSE: NEE) je jedním z lídrů ve veřejném sektoru v USA, díky čemuž se dostala do hledáčku velké části investorů. Jejím esem v rukávu jsou především zdroje obnovitelných energií, které generuje převážně ze svých větrných elektráren.

V současnosti má tedy pod kontrolou 22 gigawattů obnovitelných energií a v roce 2024 plánuje produkovat až 44 gigawattů.

Nextra Energy zvyšuje své dividendy již více než 25 let po sobě. K poslednímu navýšení došlo v březnu letošního roku, kdy navýšila čtvrtletní dividendu o 10 % na 0,385 dolaru na akcii s 1,91 % dividendovým výnosem. Její akcie je navíc možné po nedávném poklesu nakoupit ve slevě.

7. Sherwin-Williams (SHW)

Graf ceny akcií Sherwin-Williams
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Sherwin-Williams akcie

Sherwin-Williams (NYSE: SHW) je americký prodejce barev a nátěrů. V letošním roce se zaměřil především na meziroční růst tržeb, kterého by měl dosáhnout i kvůli navýšení cen svých produktů, a to, aniž by přišel o své zákazníky.

V prvním čtvrtletí vzrostly jeho tržby o 12,3 % na 4,66 miliardy dolarů a vyplatil na dividendách více než 151 milionu dolarů. Ty zvyšuje již 42 let bez přerušení a k poslednímu navýšení o 23 % přistoupil v březnu. Momentálně nabízí čtvrtletní dividendu ve výši 0,55 dolaru s 0,74% dividendovým výnosem.

8. S&P Global (SPGI)

Graf ceny akcií S&P Global
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

S&P Globalsap-global-akcie-logo (NYSE: SPGI) je analytická a finanční společnost, jejíž historie sahá již do roku 1917. Většina investičních bank doporučuje tento titul buď držet, nebo jej nakoupit, a to především kvůli předpokládanému růstu ceny na 445 dolarů za akcii.

Společnost se může chlubit především skvělým free cash flow, které v roce 2019 vzrostlo o 40,1 % na 2,5 miliardy dolarů a v minulém roce o dalších 31 % na 3,49 miliardy dolarů. Koncem letošního roku se navíc chystá dokončit nákup fintech společnosti IHS Markit (NYSE: INFO) v hodnotě 44 miliard dolarů.

Dividenda SPGI se řadí se svým 0,80% dividendovým výnosem mezi ty slabší. Tento titul je vhodný především k diverzifikaci portfolia a dlouhodobému držení.

9. Target (TGT)

Graf ceny akcií Target
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Targettarget-logo-akcie (NYSE: TGT), provozující síť maloobchodů napříč USA, se od roku 2014 vypracoval v jednoho z lídrů ve svém odvětví. V jeho růstu mu pomohl především současný CEO Brian Cornell, který se rozhodl přistoupit k renovaci kamenných prodejen a postupnému přesunu k e-commerce.

U ní se těší velkému úspěchu, přičemž online prodej během prvního čtvrtletí vzrostl o 50 %. V návaznosti na to vzrostl podíl Targetu na trhu o více než 1 miliardu dolarů.

Své dividendy zvyšuje již 49 let bez přerušení. K poslednímu navýšení došlo v červnu letošního roku, a to o 32,4 %. Aktuálně nabízí čtvrtletní dividendu ve výši 0,90 dolaru na akcii s 1,5% dividendovým výnosem.

10. VF Corporation (VFC)

Graf ceny akcií VF Corporation
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

VF Corporationvf-corporation-logo-akcie (NYSE: VFC) během letošního roku pořádně ztenčila svoje portfolio s oděvními značkami o Red Kap, VF Solutions, Bulwark a Kodiak, které prodala koncem června letošního roku. Ve výsledku vlastní už jen čtyři značky Vans, The North Face, Timberland a Dickies.

Po nevydařeném minulém roce se společnosti podařilo zvýšit své tržby téměř o 18 % a v následujících letech počítá s dalším růstem. V návaznosti na to vzrostlo i její free cash flow na 1,04 miliardy dolarů.

I přesto poklesla cena akcií o ne celých 4,2 %, což může být plusem pro její případné investory. VF navyšuje svoji dividendu již 49 let po sobě, a to v průměru o 3,91 % ročně. Momentálně nabízí čtvrtletní dividendu ve výši 0,49 dolaru na akcii s 2,46 %.

Co si z článku odnést?

V období nejistoty, kdy není jasné, jak se bude trhům dařit v následujících měsících, je logické, že většina investorů hledá cesty, jak investovat, aniž by se museli vystavit příliš vysokému riziku. Právě proto jsme se v článku zaměřili na stabilní společnosti, které se řadí do již zmíněné prestižní skupiny dividendových aristokratů.

Jelikož je pro ně toto místo opravdu cenné, je zde velmi nízká pravděpodobnost, že by se i v případě dalšího propadu trhu či zhoršení situace okolo pandemie koronaviru rozhodly nenavýšit své dividendy nebo je dokonce přestat vyplácet.

Jednoduše tak můžete stále generovat výnosy, a to bez ohledu na to, jak je na tom zrovna světová ekonomika. Pokud tedy hledáte stabilní pasivní příjem, můžete se nechat inspirovat naším výběrem dividendových akcií.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo