Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zásadní týden před námi: Přední společnosti odhalí své zisky, v závěru týdne halving Bitcoinu!

Výsledky velkých bank, údaje o americké ekonomice a halving Bitcoinu. To vše nás čeká v tomto týdnu.

Publikováno
Zásadní týden před námi: Přední společnosti odhalí své zisky, v závěru týdne halving Bitcoinu!
Zdroj: depositphotos.com

Kryptoměnoví nadšenci a investoři netrpělivě očekávají nadcházející halving Bitcoinu, který by měl nastat tuto sobotu.

Událost, která je pro další směřování největší kryptoměny zásadním milníkem, spočívá ve snížení odměny za těžbu nových bitcoinů na polovinu, čímž se zpomalí tempo tvorby nových mincí.

Souběžně s tím se tradiční finanční trh připravuje na nabitý týden zpráv o výsledcích hospodaření významných institucí a společností z bankovního sektoru a dále technologických i zdravotnických firem.

Kromě hospodářských výsledků podniků je v ekonomickém kalendáři zařazeno několik vystoupení představitelů Federálního rezervního systému. Tyto projevy stojí za pozornost zejména po solidní zprávě o zaměstnanosti a údajích o inflaci, která byla vyšší, než se předpokládalo.

Někteří představitelé Fedu vyjádřili potřebu dalších údajů, které by ukázaly zpomalení růstu cen, než se zavážou k plánovanému snížení sazeb.

Newyorský a filadelfský Fed poskytnou prostřednictvím svých průzkumů pohled na regionální podnikatelské podmínky a tzv. “Béžová kniha Fedu” nabídne komplexní shrnutí ekonomických podmínek ve všech 12 regionech Fedu.

Ekonomické ukazatele a pohled Fedu

Investoři budou v průběhu týdne také bedlivě sledovat několik klíčových ekonomických ukazatelů, včetně průzkumu newyorského Fedu Empire State o výrobě, údajů o maloobchodních tržbách v USA za březen, podnikových zásob za únor a důvěry stavitelů domů za duben, které budou zveřejněny v pondělí.

Úterý přinese pohled na údaje o zahájených stavbách bytů, stavebních povoleních, průmyslové výrobě a využití kapacit za březen.

Ve středu se zaměříme na žádosti o hypotéky za týden končící 12. dubnem a Béžovou knihu Federálního rezervního systému.

Ve čtvrtek se trh bude zabývat počátečními žádostmi o podporu v nezaměstnanosti za minulý týden, prodejem stávajících domů za březen a předstihovými ekonomickými ukazateli USA za březen.

A konečně v pátek vystoupí prezident chicagského Fedu Austan Goolsbee, který doplní týdenní seznam sdělení Fedu.

Výsledková sezóna

V pondělí se očekává zveřejnění čtvrtletních finančních výsledků banky Goldman Sachs, která v předchozím čtvrtletí zaznamenala silný růst v oblasti správy aktiv a majetku.

V úterý zveřejní své hospodářské výsledky banka Morgan Stanley, o kterou se před pár dny začaly zajímat úřady v souvislosti s jejím oddělením správy majetku. Bankovní sektor doplní výsledky Bank of America.

V úterý je také na řadě UnitedHealth Group, toho času vyšetřovaná antimonopolním úřadem, a farmaceutický gigant Johnson & Johnson, aby zveřejnily své finanční výsledky.

V polovině týdne by měla své hospodářské výsledky oznámit společnost Discover Financial Services, která byla v únoru převzata společností Capital One.

Ve čtvrtek potom Netflix ukáže, jestli se mu podařilo udržet dynamiku růstu počtu předplatitelů, která pohání růst jeho akcií.

Na závěr týdne zveřejní své finanční výsledky společnost American Express, která poskytla silný celoroční výhled a zvýšila dividendu. Titán v oblasti spotřebního zboží Procter & Gamble pak v pátek odhalí, zda je růst jeho tržeb nadále tažen vyššími cenami.

Pondělí Empire state průzkum, Maloobchodní tržby (březen), dubnová důvěra stavebních firem a komentáře 2 prezidentů Fedu (Dallas a SF); hospodářské výsledky: Goldman Sachs, Charles Schwab a M&T Bank
Úterý Březnové zahájené stavby a stavební povolení; hospodářské výsledky: UnitedHealth Group, Johnson & Johnson, Bank of America, Morgan Stanley a PNC Bank
Středa Béžová kniha Fedu, žádosti o hypotéky v minulém týdnu; hospodářské výsledky: United Airlines, Abbott Laboratories, U.S. Bancorp, Travelers, First Horizon a Discover Financial Services
Čtvrtek Březnové žádosti o podporu, prodeje domů, předstihové ukazatele a postřehy šéfů Fedu v New Yorku a Atlantě; hospodářské výsledky: Netflix, Intuitive Surgical a Infosys
Pátek Komentáře prezidenta chicagského Fedu; hospodářské výsledky: Procter & Gamble, American Express, Fifth Third Bancorp a Huntington Bancshares

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.