Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zapomeňte na Nvidii: 3 akcie s až 110% růstovým potenciálem

Nvidia se pravděpodobně nezopakovatelně prosadila díky umělé inteligenci. Na investice do této oblasti však přeci jenom ještě není pozdě. Je ale třeba hledat ty s potenciálem, které trh ještě neocenil.

Zapomeňte na Nvidii: 3 akcie s až 110% růstovým potenciálem
Zdroj: depositphotos.com

Využít rozmachu umělé inteligence (AI) se vyplatilo mnohým investorům i několikanásobně. Nvidia například za poslední rok připsala bezmála 250 % a Super Micro Computer to zvládl za letošek.

Při jejich současné tržní kapitalizaci se ale další takový skok zdá být dost nepravděpodobný. Kde tedy hledat příležitosti k podobnému rychlému růstu a nenechat si trend proklouznout mezi prsty?

E-commerce podpořená umělou inteligencí

JD.com je jednou z předních čínských společností v oblasti e-commerce, která se stále více spoléhá na řešení na bázi umělé inteligence. Nedávné analýzy naznačují, že akcie JD.com mají potenciál vzrůst až o 100 %.

Akcie jsou navíc v současnosti levné. I po nedávném vzestupu jsou oceněny pouze na 8násobek předpokládaného zisku na příští rok (Forwardové P/E = 8), což činí cílovou cenu 55 dolarů analytika Fawne Jianga reálnou možností.

Aktuální vývoj akcií JD.com

Načítání
Načítání
Kupte si akcie JD.com Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Do závodu v AI vstoupila firma představením vlastního velkého jazykového modelu (LLM) ChatRhino, který chce využít v průmyslu a řešit s jeho pomocí problémy ve financích, zdravotnictví, maloobchodu i logistice.

Přes značné aktuální zaměření na AI zůstává základ růstového potenciálu společnosti v jejím hlavním businessu, tedy e-commerce. Na rozdíl od Alibaby, která se spoléhá na tržiště pro třetí strany, JD.com funguje na principu přímého prodeje, takže se stará i o vlastní skladové zásoby a logistiku při doručování zakoupených produktů zákazníkům.

Zjednodušení těchto procesů díky vlastnímu jazykovému modelu ušetří společnosti značné náklady a tím vylepší marže. JD.com má dobré předpoklady k růstu a při aktuálních cenách akcií rozhodně stojí za zvážení.

Kyberbezpečnost i AI

SentinelOne je americká společnost zabývající se kybernetickou bezpečností, jejíž platforma Singularity, je postavena na umělé inteligenci a strojovém učení. Díky těmto technologiím se Singularity “učí” a stává se tak efektivnější při autonomní identifikaci a reakci na potenciální hrozby.

Analýza Petera Weeda z Bernstein naznačuje, že akcie SentinelOne mohou mít potenciál vyrůst až na 37 dolarů, což by znamenalo růst o 58 %.

Aktuální vývoj akcií SentinelOne

Načítání
Načítání
Kupte si akcie S Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Ačkoli firma zatím není zisková, některé ukazatele naznačují, že se od svého dna už odrazila a bude stoupat.

Zejména počet zákazníků, kteří generují alespoň 100 000 dolarů ročních opakovaných příjmů (ARR), se ke dni 31. ledna 2024 zvýšil o 30 % ve srovnání s předchozím rokem.

Poznámka

Rychle rostoucí ARR nad hranicí 100 000 dolarů naznačuje, že společnost získává větší klienty, což je nezbytné pro dosažení trvalé ziskovosti.

Business model založený na předplatném je také výhodou SentinelOne, protože firmě dovoluje mnohem snadněji odhadovat cash flow a finančně plánovat, plus zlepšuje retenci zákazníků.

Čínský Google

Na největším internetovém trhu světa s více než miliardou připojených uživatelů dominuje s 75% podílem vyhledávač Baidu.

Analogie s Googlem tady nekončí. Číňané dokonce název Baidu také používají jako sloveso pro vyhledání něčeho na internetu.

V Číně se negooglí, tam se Baiduje.

Příjmy Baidu z reklamy jsou tedy logicky obrovské a není divu, že má firma značnou finanční sílu. Drží přes 28 miliard dolarů v hotovosti, hotovostních ekvivalentech a různých krátkodobých investicích.

Tato kapitálová rezerva poskytuje Baidu dostatečnou flexibilitu na poli inovací a zároveň poskytuje zdravý polštář pro její akcie.

Aktuální vývoj ceny akcií Baidu

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Baidu Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Umělou inteligenci využívá hned ve dvou směrech. Zaprvé obdobně jako Amazon poskytuje služby cloud computingu a zadruhé provozuje Apollo GO, což je služba autonomního řízení.

Poznámka

S více než 5 miliony jízd od zahájení provozu je Apollo GO nejúspěšnější služba autonomně řízené spolujízdy na světě.

V prvním březnovém týdnu firma oznámila, že ve Wuhanu spustila nonstop robotaxi službu.

Analýza Fawne Jianga ukazuje, že akcie Baidu mohou mít potenciál růstu až k 210 dolarům, což by znamenalo 110% růst.

S forward price-to-earnings poměrem mírně přesahujícím 8 je Baidu z hlediska valuace levná, což naznačuje, že akcie mají realistickou šanci dosáhnout cílové ceny během následujících 12 až 24 měsíců.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
5
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.