Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zapomeňte na Nvidii: 2 akcie, které z vás udělají milionáře

Akcie Nvidie jsou díky svému rychlému růstu lákavé, ale ze stejného důvodu jsou taky drahé. Existují levnější tituly, které mohou generovat bohatství.

Publikováno
Zapomeňte na Nvidii: 2 akcie, které z vás udělají milionáře
Zdroj: depositphotos.com

Investoři, kteří se zajímají o další velkou příležitost v technologickém sektoru, by měli zvážit přesunutí pozornosti od společnosti Nvidia, a to navzdory jejímu pozoruhodnému růstu ceny akcií za poslední rok.

Přestože se Nvidia etablovala jako klíčový hráč v oblasti umělé inteligence a získala odhadovaný 90% podíl na trhu s čipy pro umělou inteligenci, její ocenění prudce vzrostlo, což z ní činí dražší investici ve srovnání s jinými technologickými giganty, jako jsou například Intel a Apple.

Forwardový poměr ceny k zisku (P/E) a poměr ceny k tržbám (P/S) akcií Nvidia je výrazně vyšší než u Intelu i Applu.

Poznámka

Poměr forward P/E, který hodnotí současnou cenu akcie vůči očekávanému budoucímu zisku na akcii, a poměr P/S, který porovnává tržní kapitalizaci společnosti s jejími tržbami za posledních dvanáct měsíců, jsou klíčové pro posouzení ohodnocení akcie.

Intel a Apple mohou v současné době představovat zajímavější investiční příležitosti, když forwardový P/E dosahuje u Nvidie hodnoty více než 35, zatímco u Intelu a Applu je to okolo 26.

P/S poměr Nvidie je dokonce násobně vyšší, než u obou levnějších akcií a dosahuje 36, zatímco u akcií Apple je lehce nad 7 a u Intelu dosahuje necelých 3.

Vyzyvatel z polovodičového trhu

Intel, který je veřejnou společností od roku 1971, zaznamenal za tu dobu nárůst ceny akcií o více než 135 % – prodělal výrazný propad během dotcom bubliny.

Aktuální vývoj ceny akcií Intel

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Intel Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Společnost se však potýká s problémy, včetně poklesu podílu na trhu procesorů a ukončení dlouholetého partnerství s Applem.

V reakci na to Intel zahájil zásadní strukturální změny, včetně přechodu na model interní výroby polovodičů s cílem ušetřit do roku 2025 až 10 miliard dolarů.

Tato strategie více přibližuje Intel k obchodnímu modelu Taiwan Semiconductor Manufacturing a staví ho do pozice významného výrobce polovodičů v Severní Americe a Evropě.

Intel rovněž činí pokroky na rostoucím trhu s umělou inteligencí, jehož hodnota se v loňském roce pohybovala kolem 200 miliard dolarů a podle prognóz se do roku 2030 přiblíží 2 bilionům dolarů.

Představení řady čipů pro umělou inteligenci v prosinci 2023, jako je například grafický procesor Gaudi 3, signalizuje záměr společnosti Intel přitvrdit v konkurenčním boji s Nvidií.

Největší sázka Warrena Buffetta

Apple, titán technologického průmyslu, nadále odměňuje investory značnými výnosy.

Pozoruhodné je, že Berkshire Hathaway Warrena Buffetta investovala 43 % svého portfolia právě do Applu, přičemž cena akcií společnosti od počáteční investice v roce 2016 vzrostla o 571 %.

A bude akcionářům generovat bohatství i nadále vzhledem ke své konzistentní výkonnosti a expanzi společnosti do oblasti umělé inteligence – 11. dubna akcie společnosti vyskočily o 4 % po zprávě agentury Bloomberg o výrazné modernizaci řady počítačů Mac se zaměřením na schopnosti umělé inteligence.

Aktuální vývoj ceny akcií Apple

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Dominantní postavení společnosti v oblasti spotřebitelských technologií spolu se silnou loajalitou ke značce jí dává dobré předpoklady k tomu, aby podpořila přijetí AI veřejností.

Přestože se Apple potýká s protivětrem, vykázal v loňském roce pozoruhodný volný cash flow ve výši 107 miliard dolarů, což je více než volný peněžní tok konkurentů, jako jsou Microsoft, Amazon nebo Alphabet.

Finanční síla podtrhuje schopnost společnosti Apple investovat do svého rozvoje a zvládat výzvy.

V širším kontextu technologického investičního prostředí Intel i Apple představují potenciálně méně rizikové možnosti, jak se podílet na růstu odvětví umělé inteligence.

Jejich konzervativnější ocenění v kombinaci se strategickými obraty a finanční silou je činí hodnými zvážení pro investory, kteří se chtějí stát součástí dalšího růstového příběhu.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
1

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎