Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nvidia a Intel zásadně mění trh polovodičů! Jak reagují akcie?

Odvážný krok Intelu v polovodičovém průmyslu. Agresivní plán společnosti vyzvat dominantní postavení TSMC ve slévárenství signalizuje možnou změnu na trhu.

Publikováno
Nvidia a Intel zásadně mění trh polovodičů! Jak reagují akcie?
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) je v polovodičovém průmyslu dlouhodobě dominantní silou, která je známá zejména svými pokročilými výrobními procesy.

Díky tomu se stala klíčovým partnerem technologických gigantů, jako je NVIDIA.

Intel vstupuje do slévárenství

Intel, tradičně uznávaný pro své mikroprocesory, nyní buduje vlastní slévárenský byznys, což signalizuje možnou změnu na trhu. Navzdory tomu, že je TSMC technologicky daleko před Intelem.

Společnost hodlá během příštího roku představit tři nové procesní uzly, které vyvrcholí uvedením uzlu Intel 18A, jenž by měl konkurovat nabídce společnosti TSMC nebo ji i překonat.

Firma už pro tento nový business získala několik zákazníků, ale má před sebou ještě velký kus práce, než z dohod budou skutečné příjmy. Intel musí potenciálním zákazníkům dokázat, že nejen může uvést Intel 18A včas, ale že proces také dosáhne očekávaného výkonu a účinnosti.

Aktuální vývoj ceny akcií Intel

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Intel Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Advanced-packaging je cesta, ne cíl

Zatímco vyvíjí tyto nové procesy, zaměřuje se společnost i jiným směrem. A to na advanced-packaging. Tato technologie je nezbytná pro nejnovější čipy pro umělou inteligenci, chytré telefony, osobní počítače a servery.

A vstup Intelu do oblasti advanced-packagingu se již ukázal jako slibný – získal pět velkých zákazníků pro tyto služby a očekává se, že většina příjmů se bude realizovat od roku 2025.

Nedávná investice Intelu ve výši 3,5 miliardy dolarů do nového závodu v Novém Mexiku a její vlastní technologie 3D-packaging Foveros, která se používá při velkosériové výrobě procesorů pro notebooky Intel Meteor Lake, dále podtrhují její závazek k advanced-packaging.

Zaměřením na advanced-packaging si ale také strategicky buduje vztahy s potenciálními partnery pro svůj budoucí slévárenský business.

Čínsky psaný filipínský deník United Daily News například minulý týden informoval, že si Nvidia vybrala Intel, aby jí poskytl služby advanced-packagingu pro část výroby čipů pro AI.

Pokud se zpráva potvrdí, je to pro Intel velký krok v obou odvětvích – advanced packagingu i slévárenství. Pro Nvidii by to zase mohlo představovat řešení problému s převisem poptávky, kterou TSMC nestíhá uspokojit. A v neposlední řadě by spojení dvou takových jmen mělo jistě pozitivní vliv na důvěru investorů.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
9
7

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎