Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zajistěte si atraktivní pasivní příjem: 2 britské akcie nabízející neuvěřitelné dividendy!

Pro budování pasivního příjmu se hodí dividendové akcie stabilních silných společností. Dvě takové vám dnes představíme. Tentokrát z londýnské burzy.

Zajistěte si atraktivní pasivní příjem: 2 britské akcie nabízející neuvěřitelné dividendy!
Zdroj: depositphotos.com

Britský akciový trh zažil v posledních týdnech výraznou rally. To by ale investory, kteří chtějí generovat pasivní příjem prostřednictvím dividendových akcií s vysokým výnosem, nemělo odradit.

Britské akcie po letech nedostatečné výkonnosti nabízí atraktivní hodnotu, zejména pokud jde o dividendové výnosy.

Vysoké dividendové výnosy a atraktivní ocenění

Bank of Georgia Group a HSBC Holdings vynikají vysokými dividendovými výnosy a přesvědčivým poměrem ceny k zisku (P/E).

  • Bank of Georgia Group nabízí dividendový výnos 6,7 % při klouzavém poměru P/E ve výši 4,6 bodu.
  • HSBC Holdings poskytuje dividendový výnos ve výši 7 % při klouzavém poměru P/E ve výši 8 bodů.

Tyto ukazatele naznačují, že obě akcie jsou v poměru ke svým ziskům podhodnocené, což nabízí investorům potenciálně lukrativní investiční příležitost.

Info

Pro představu, investice ve výši 200 000 korun rovnoměrně rozložená mezi tyto dvě akcie by mohla v příštím roce přinést pasivní příjem ve výši 1 140 korun měsíčně.

Tento výpočet předpokládá, že jejich dividendové výnosy zůstanou konstantní, a vychází z průměrného výnosu 6,85 % obou společností. Existuje také opodstatněná naděje, že jejich dividendy budou i nadále růst, což zvyšuje potenciál pro stabilní druhý příjem.

Bank of Georgia Group

Cena akcií Bank of Georgia Group v poslední době klesla. Tento pokles však není způsoben provozními problémy ve společnosti. Místo toho je připisován rostoucím občanským nepokojům v Gruzii, které vyvolávají obavy investorů o ekonomickou stabilitu země.

Aktuální vývoj ceny akcií Bank of Georgia

Načítání
Načítání
Kupte si akcie BGEO Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Fundamentální ukazatele banky zůstávají silné. Konkurenční banka TBC Bank vykázala za březnové čtvrtletí 15,8% nárůst zisku před zdaněním díky 16,1% nárůstu provozních výnosů. To naznačuje pozitivní vyhlídky pro nadcházející finanční výsledky bankovního sektoru.

Vzhledem k nedávnému 25% poklesu ceny akcií je nyní klouzavý ukazatel P/E Bank of Georgia ještě více pod svým pětiletým průměrem, který činí 5,6 bodu.

To naznačuje potenciální příležitost k nákupu. Analytici agentury Fitch předpokládají, že gruzínská ekonomika poroste v letech 2024-2025 průměrným tempem 5,2 %, což je dobrým znamením pro pokračující poptávku po finančních produktech.

HSBC Holdings

Navzdory obavám z ekonomických turbulencí v Číně, zejména v sektoru nemovitostí, nízký poměr P/E banky HSBC ve výši 8násobku (ve srovnání s pětiletým průměrem 12,7násobku) naznačuje, že tato rizika jsou již započítána.

Aktuální vývoj ceny akcií HSBC Holdings

Načítání
Načítání
Kupte si akcie HSBC Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

HSBC Holdings je zajímavou investicí zejména vzhledem k jejímu silnému zastoupení v Asii. Analytici společnosti Statista předpovídají, že bankovní sektor v Asii poroste do roku 2028 o 6,54 % ročně. HSBC má díky své silné značce dobrou pozici k tomu, aby tohoto růstu využila.

Dobré finanční zdraví banky HSBC dále posiluje její investiční přitažlivost. Kapitálový poměr CET1 byl v březnu na špičkové úrovni v sektoru 15,2 %, což je výrazně nad cílovým rozmezím 14-14,5 %.

CET1 ratio

Common equity tier 1 (CET1) se vypočítá vydělením kmenového kapitálu Tier 1 banky jejími celkovými rizikově váženými aktivy.

Tier 1 kapitál zahrnuje likvidní bankovní aktiva, jako je hotovost a akcie.

Tato silná kapitálová pozice podporuje růstové iniciativy HSBC v Asii a zajišťuje její schopnost nadále vyplácet atraktivní dividendy.

Rizika obou bank sice přetrvávají, zejména pokud jde o politické nepokoje v Gruzii a ekonomické problémy v Číně, ale potenciální odměna pro investory, kteří jsou ochotni tyto nejistoty překonat, je značná.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.