Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tři dividendové akcie s výnosem až 8,5 %, které nesmíte přehlédnout!

Chcete zvýšit svůj pasivní příjem? Objevte tři dividendové akcie, které nabízejí více než 5% výnos a mají za sebou dlouhou historii zvyšování dividend.

Tři dividendové akcie s výnosem až 8,5 %, které nesmíte přehlédnout!
Zdroj: depositphotos.com

Investoři, kteří chtějí zvýšit nebo vybudovat svůj pasivní příjem pomocí dividendových akcií s vysokým výnosem, mají aktuálně minimálně tři zajímavé možnosti.

Každá ze společností má dlouhou historii stabilního každoročního zvyšování dividend a v současné době nabízí výnosy nad 5 %.

Díky silným obchodním modelům a konkurenčním výhodám představují tyto akcie slibnou příležitost pro ty, kteří chtějí zajistit svou finanční budoucnost.

REIT s měsíční dividendou

Realty Income je realitní investiční fond (REIT), který se specializuje na pronájem komerčních nemovitostí zavedeným organizacím, jako jsou Walmart, Dollar General nebo Tractor Supply Company.

Při aktuální ceně se akcie mohou pochlubit 5,6% dividendovým výnosem.

Jedním z výrazných rysů společnosti Realty Income je její závazek vyplácet dividendy měsíčně, což je na trhu celkem rarita.

Aktuální vývoj ceny akcií Realty Income

Načítání
Načítání
Kupte si akcie O Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Kromě toho má Realty Income za sebou velmi dlouhou historii zvyšování výplaty a nedávno oznámila 125. zvýšení výplaty od svého vstupu na burzu před téměř 30 lety.

Stabilitu cash flow společnosti podporuje strategický výběr nájemců a využívání čistých pronájmů. Tyto pronájmy přenášejí veškeré variabilní náklady spojené s vlastnictvím budovy, jako jsou daně a údržba, na nájemce, což zajišťuje předvídatelnější tok příjmů.

Tato finanční stabilita se odráží v úvěrovém ratingu A3 od agentury Moody’s, který je vyšší než u většiny srovnatelných společností a usnadňuje REITu přístup ke kapitálu.

Navzdory své dlouhé historii má společnost Realty Income stále dostatek prostoru pro růst. Do jejího portfolia by mohlo být začleněno značné množství dalších komerčních nemovitostí.

Marlboro dividendy

Altria Group, americký tabákový gigant, který stojí za značkou Marlboro, dokázal i přes dlouhodobý pokles kouření cigaret trvale zvyšovat svou dividendu.

Loni v srpnu společnost oznámila 58. zvýšení dividendy za posledních 54 let, čímž zdůraznila svůj závazek vracet hodnotu akcionářům. V současné době Altria nabízí působivý výnos 8,5 %.

Aktuální vývoj ceny akcií Altria

Načítání
Načítání
Kupte si akcie MO Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) zakázal elektronické cigarety s příchutí, což vedlo ke vzniku významného černého trhu a nelegálního dovozu.

FDA však zvýšila úsilí v oblasti prosazování práva. Spolupracuje s celní a pohraniční kontrolou při zabavování nelegálních zásilek a vydává varovné dopisy maloobchodníkům, kteří nelegální zařízení prodávají.

Toto přitvrzení v postupu proti nelegálním vaporizérům je pro společnost Altria výhodné, když v loňském roce získala NJOY, jednu z pouhých tří značek e-cigaret schválených FDA.

Farmaceutická akcie

Přední farmaceutická společnost Pfizer zaznamenala výrazný nárůst příjmů z vakcíny COVID-19, Comirnaty a antivirové léčby Paxlovid. Poptávka po těchto produktech však klesala rychleji, než se předpokládalo, což vedlo k poklesu tržeb za posledních 12 měsíců z jejich vrcholu v roce 2022 o 50 miliard USD.

Navzdory tomu Pfizer účinně reinvestoval neočekávaný zisk z přípravků proti COVID-19 do nových zdrojů příjmů, což vedlo k 45,5% nárůstu klouzavých 12měsíčních příjmů ve srovnání s počátkem pandemie.

Aktuální vývoj ceny akcií Pfizer

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Pfizer Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Strategické reinvestice společnosti Pfizer zahrnují akvizici společnosti Seagen a jejích čtyř přípravků pro léčbu rakoviny uváděných na trh, jakož i schválení devíti nových léků ze strany FDA v loňském roce.

Pfizer nabízí při aktuálních cenách dividendový výnos 5,9 %. Ačkoli má mezi těmito třemi společnostmi nejkratší sérii zvyšování dividend, zvyšuje výplatu již 15 let po sobě, což ze společnosti činí spolehlivou dividendovou akcii.

Tento vývoj dává společnosti předpoklady k dalšímu růstu i zvyšování dividend, což z ní činí zajímavý doplněk diverzifikovaného portfolia pro investory, kteří hledají příjmy.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.