Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Toto je aktuálně 7 nejoblíbenějších akcií investorů: Mohou z vás udělat milionáře?

Nejoblíbenější akcie investorů slibují potenciál velkých výnosů. Zjistěte, do kterých technologických gigantů nyní putuje nejvíc peněz investorů.

Toto je aktuálně 7 nejoblíbenějších akcií investorů: Mohou z vás udělat milionáře?
Zdroj: Depositphotos.com

Růstové akcie společností kótovaných na burze Nasdaq mohou generovat značné bohatství. Níže naleznete několik titulů, do kterých nyní investoři investují ve velkém a které mohou odměnit trpělivé investory.

Tito lídři nejenže dominují svým odvětvím, ale také vykazují trvalý růstový potenciál. S dlouhodobým investičním horizontem mohou tyto akcie významně obohatit své akcionáře.

Mnohem více než jen online maloobchodník

Amazon se chlubí působivou růstovou trajektorií, přičemž cena jeho akcií od začátku roku vzrostla ze 150 na 181 USD, tedy o více než 20 % za 3 měsíce.

Vývoj ceny akcií Amazon od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Silná pozice společnosti na trhu e-commerce a dále rostoucí tržní podíl Amazon předurčuje k úspěchu i v budoucnu, kdy se očekává všeobecné oživení ekonomiky a spotřebních výdajů.

Podle dat Statista.com jeho podíl na e-commerce trhu činil v loňském roce 37,6 %, což je šestkrát více, než nejbližší konkurent Walmart s 6,4 % trhu.

Zdroj: statista.com
Podíl amerických e-commerce společností na trhu 2023
Podíl amerických e-commerce společností na trhu 2023

Silná rozvaha a prosperující reklamní segment svědčí o silném finančním zdraví společnosti.

Kromě toho pokroky Amazonu v oblasti umělé inteligence (AI), včetně akvizice společnosti Anthropic, signalizují jeho závazek k inovacím a diverzifikaci mimo maloobchod.

Největší firma na světě

Investice do OpenAI a integrace umělé inteligence napříč jeho nabídkou produktů a služeb přispěly k růstu tržeb, zejména v oblasti cloudových služeb. Ano, řeč je o Microsoftu, největší veřejně obchodované společnosti na světě podle tržní kapitalizace.

Od 1. dubna navíc nabízí Security Copilot, pomocníka v oblasti kybernetické bezpečnosti na bázi umělé inteligence, čímž propojuje dvě velmi lukrativní oblasti současnosti.

Microsoft se může pochlubit cenou akcií přes 420 USD s meziročním nárůstem přes 45 %.

Meziroční růst ceny akcií Microsoft

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Široká nabídka produktů a služeb společnosti spolu s očekávaným oživením trhu s osobními počítači a velice silnými fundamenty dává společnosti předpoklady k dalšímu úspěchu.

Nejlepší akcie z velkolepé sedmičky

Stejně jako si nelze představit svět bez Microsoftu, nejde to ani bez YouTube a Googlu, které přináší své mateřské společnosti Alphabet značné zisky z reklamy.

Rovněž prosperující segmenty umělé inteligence a cloudu staví Alphabet do pozice podhodnocené akcie s dlouhodobou perspektivou.

Akcie se v současnosti obchoduje asi za 155 USD, a přestože je z velkolepé sedmičky nejlevnější, její cena od počátku roku vzrostla o více než 10 %.

Akcie Alphabet od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Růst boomerské sociální sítě

Facebook, zaznamenal ve čtvrtém kvartálu 2023 o 8 % vyšší počet denně aktivních uživatelů, než kolik jich bylo o rok dříve. Díky tomu rostou i příjmy mateřské společnosti Meta z reklamy.

Meta zaznamenala ve čtvrtém čtvrtletí nárůst příjmů z reklamy o 24 % na 38,7 miliardy USD.

To jí dává značný prostor k investicím do umělé inteligence a metaverse, které vytyčují cestu k dalšímu růstu příjmů.

Cíl společnosti dosáhnout v prvním čtvrtletí letošního roku příjmů ve výši 34,5 miliardy USD odráží důvěru v její obchodní model a potenciál dvouciferného růstu oproti předchozímu roku.

Jedna z nejoblíbenějších akcií Nasdaqu se aktuálně obchoduje za necelých 500 USD, když od začátku roku akcie vzrostly o více než 40 %.

Růst akcií Meta od začátku roku 2024

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Buffetovy oblíbené tituly

Mezi nejoblíbenější akcie z investorů patří i dva oblíbené tituly Věštce z Omahy, Warrena Buffetta, jehož investiční přístup se vyznačuje především dlouhodobou držbou.

Jsou to Apple a Visa, kterým Buffett dlouhodobě důvěřuje a které jsou sice aktuálně každá v jiné situaci, ale obě mají společnou nadějnou budoucnost.

Visa zůstává špičkovou fintech akcií s více než 100 miliony obchodníků ve své síti, která nabízí potenciál nízkého rizika a vysokého zisku s cenou akcie 278 USD, což je o 7,5 % více, než na začátku roku.

Růst akcií Visa od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Visa Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Obchodní model Visy je geniálně jednoduchý. Firma vydělává na poplatcích z platebních karet a vzhledem k rozšiřující se síti a stále rostoucímu počtu bezhotovostních transakcí, ještě dlouho vydělávat bude.

Dividendový výnos 0,75 % z ní pak činí atraktivní volbu pro investory, kteří hledají jak růst, tak pasivní příjem.

Apple, který se aktuálně potýká s problémy způsobenými poklesem prodejů iPhonů v Číně a soudními spory, i proto letos jeho akcie už o více než 8 % klesly.

Vzhledem k loajalitě zákazníků a finanční stabilitě, která firmě umožňuje investovat do inovací, se však pokles dá považovat za dočasný.

Hvězda AI trhu

Ve výčtu nejoblíbenějších akcií nelze pochopitelně opomenout Nvidii, která včasné investory již odměnila a z řady z nich udělala milionáře. Vždyť od spuštění Chat GPT před 16 měsíci vzrostla cena jejích akcií o více než 400 %.

Podle některých analytiků má ale i nadále slibné vyhlídky.

Díky své dominanci v oblasti grafických procesorů, herního průmyslu a inovativnímu náskoku v oblasti umělé inteligence je impozantním hráčem, kterého konkurence pravděpodobně jen tak nepřekoná.

Její nedávno představený “superčip” by mohl poslat tržby do nových výšin, čímž by ospravedlnil relativně vysoký poměr ceny k zisku (P/E) kolem 75.

Růst akcií Nvidia od spuštění Chat GPT

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.