Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Která akcie je z velkých technologických titulů vůbec nejlepší!

Akcie s nízkým oceněním a vysokým potenciálem růstu, která může poskytnout klid stabilní zavedené firmy. Nevymysleli jsme si ji. Vážně existuje.

Která akcie je z velkých technologických titulů vůbec nejlepší!
Zdroj: depositphotos.com

O technologických akciích a jejich rally jsme toho všichni slyšeli už spoustu. Na Magnificent Seven, nebo též velkolepou sedmičku, se koncentruje většina pozornosti a zdá se, že nic nového už se o ní nedozvídáme.

Nová data, ale ukazují zajímavou příležitost. Dokonce se zdá, že je to výhodná nabídka i ve srovnání se celým indexem S&P 500.

Ocenění velkolepé sedmičky

Seřazené podle tržní kapitalizace, Magnificent Seven zahrnuje akcie Microsoft, Apple, Nvidia, Amazon, Alphabet, Meta a Tesla.

Těchto sedm společností dohromady tvoří 28,7 % indexu S&P 500, potažmo SPDR S&P 500 ETF Trust (SPY), největšího burzovně obchodovaného fondu (ETF) na světě.

Výkonnost SPDR S&P 500 ETF za poslední rok

Ocenění se běžně uvádí jako poměr ceny k zisku (P/E), tedy aktuální cena akcie ku zisku společnosti na 1 akcii. Nejčastěji se uvažuje forwardové P/E, které počítá s odhadem zisku pro příštích 12 měsíců. Ten se stanoví jako průměr odhadů analytiků brokerských firem.

FactSet, americká společnost zabývající se finančními daty a softwarem, sleduje forwardové P/E na základě průměrných odhadů mezi analytiky, kterých se sama dotazuje.

Aktuální čísla ve srovnání s indexem S&P 500 (na posledním řádku) vypadají takto:

Zdroj: marketwatch.com
Magnificent 7 valuations
Ocenění firem velkolepé sedmičky ve srovnání s celým S&P

Microsoft, Apple a S&P 500 se obchodují vysoko nad svými 10letými průměry a zbylých 5 akcií se obchoduje pod svým 10letým průměrem. Ale pouze jeden titul má aktuálně forwardové P/E nižší, než benchmark amerického akciového trhu.

Alphabet je nejlevnější z velkolepé sedmičky

Investoři by se samozřejmě neměli soustředit pouze na nízký poměr ceny k zisku. Může posloužit jako určité vodítko při současném použití s dalšími ukazateli. Jedním z nich by mohlo být tempo růstu tržeb.

Magnificent Seven a růst tržeb

Pokud totiž cena akcií roste pomaleji, než tržby společnosti, je P/E nízké ve srovnání s vyšší složenou roční mírou růstu (CAGR) tržeb, což poukazuje na potenciál akcie, který ještě většina trhu nezaznamenala.

I tato data FactSet poskytuje a můžeme se tedy podívat, jak si Alphabet stojí ve srovnání růstu tržeb.

Zdroj: marketwatch.com
Magnificent 7 sales CAGR
Magnificent Seven – složená roční míra růstu tržeb a zisku

Na první pohled se zdá, že nijak oslnivě ve srovnání s ostatními tituly, když se menší růst tržeb očekává jen od Applu, který je právě pro pomalý růst tržeb v problémech.

Pořád je ale 11,2% růst u Alphabetu dvojnásobně vyšší, než průměr S&P 500 ve výši 5,3 %.

Info

To je v ostrém kontrastu s nižším oceněním Alphabetu oproti indexu a podtrhuje to výhodnost aktuální ceny této akcie. Trh mezeru pravděpodobně brzy zaplní – cena poroste.

Predikce cen jednotlivých akcií

Michael Nathanson, vedoucí analytik společnosti MoffettNathanson, udělil akcii nákupní rating s cílovou cenou 175 USD, což je přibližně o 25 % více než aktuální tržní cena.

FactSet se dotazovaných analytiků zeptal i na cílové ceny a potenciál růstu jednotlivých akcií z velkolepé sedmičky a výsledek byl následující:

Zdroj: marketwatch.com
Magnificent 7 price targets
Velkolepá sedmička – cílové ceny

Mezi analytiky dotazovanými FactSet 80 % hodnotí Alphabet jako buy nebo ekvivalent a z konsensuální cílové ceny plyne nejvyšší 12měsíční růstový potenciál z celé velkolepé sedmičky.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.