Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

TOP 2 velmi známé růstové akcie, které se nacházejí v problémech. Kdy nastane jejich čas?

Časování nákupu je velmi důležitou součástí investování. Ke zvládnutí této dovednosti může pomoci technická a fundamentální analýza, které jsme se v tomto článku věnovali.

Publikováno
TOP 2 velmi známé růstové akcie, které se nacházejí v problémech. Kdy nastane jejich čas?
Zdroj: depositphotos.com

Velmi důležitou součástí investování do růstových akcií je časování jejich nákupu. Pokud investor nakupuje tyto akcie na jejich cenovém maximu, riskuje výraznou ztrátu v případě tržní korekce.

Proto se v tomto článku podíváme na 2 známé růstové akcie, které se nacházejí v tržní korekci.

Korelační graf akcií Starbucks a Lululemon Athletica

Aktuální cena
Změna
Starbucks / SBUX
Načítání
Načítání
Načítání
Lululemon Athletica / LULU
Načítání
Načítání
Načítání

Stéle přetrvávající vyšší inflace po celém světě si začíná vybírat svojí daň a prvními, kteří její dopady pociťují, jsou maloobchodní prodejci.

Klesající zájem spotřebitelů hlásí společnosti Starbucks a Lululemon Athletica. Investoři se díky tomuto negativnímu fundamentu akcií ve velkém zbavují, což může vyústit v zajímavou příležitost.

Kde podle technické analýzy leží ty nejdůležitější supporty a jsou natolik silné, aby nejprve zastavily cenový pokles a následně pomohli trh k růstu? To se dočtete na dalších řádcích.

1) Starbucks

Tento provozovatel celosvětové kavárenské sítě vygeneroval meziroční růst tržeb 7,45 %, ovšem v letošním roce se očekává již jen velmi mírný růst a to na hodnotu 36,8 miliardy USD.

V roce 2025 by růst měl být již výraznější a měl by dosáhnout hodnoty 41 miliard USD. Společnost vyplácí kvartální dividendu 0,57 USD za akcii.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce pro akcie Starbucks od analytiků z Wall Street
Cenová predikce pro akcie Starbucks od analytiků z Wall Street

Roční cenové predikce pro akcie Starbucks se zúčastnilo celkem 25 analytiků s tím, že většina z nich nedoporučuje nákup ani prodej. Sedm analytiků si pak myslí, že je nyní ta správná doba nakoupit tyto akcie do portfolia. Žádný analytik si nemyslí, že by měly být akcie prodány.

Nejvyšší cenová predikce je očekávána na hodnotě 104 USD za akcii a nejnižší na hodnotě 75 USD za akcii. Průměrná cenová predikce všech analytiků se pohybuje na hodnotě 87,14 USD pro nadcházejících 12 měsíců.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Starbucks
Měsíční akciový graf společnosti Starbucks

Akcie Starbucks prorazily hodnotu klesající trendové čáry, čímž se dostaly definitivně do down trendu. Pokud bude výprodej pokračovat, je velmi složité predikovat jeho potenciál, protože trh nenabízí žádné významné supporty. Naopak nejbližší rezistence se nachází na hodnotě 90 USD za akcii.

2) Lululemon Athletica

Tato společnost prodává sportovní oblečení a doplňky a generuje v čase rostoucí tržby. Jejich poslední meziroční růst činní 18,6 % a v roce 2024 by tržby měly dosáhnout hodnoty 14,8 miliardy USD.

Pro rok 2025 se rovněž očekává růst tržeb a to na hodnotu 16,24 miliard USD. Společnost ovšem nevyplácí dividendy.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce pro akcie Lululemon Athletica od analytiků z Wall Street
Cenová predikce pro akcie Lululemon Athletica od analytiků z Wall Street

Cenové predikce pro akcie Lululemon se účastnilo celkem 22 analytiků z Wall Street s tím, že 17 z nich doporučuje tyto akcie nakoupit. Pouze 4 analytici doporučují nekupovat, ale ani neprodávat a pouze jeden analytik doporučuje tyto akcie v portfoliu nenechávat.

Nejvyšší roční cenová predikce od všech analytiků dosáhla hodnoty 550 USD za akcii a nejnižší predikce dosáhla hodnoty 240 USD. Průměrně se cenová predikce pohybuje na hodnotě 435,6 USD v nadcházejících 12 měsících.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Lululemon Athletica
Měsíční akciový graf společnosti Lululemon Athletica

Akcie Lululemon Athletica se od roku 2018 obchodovaly nad hodnotou trendové čáry, ovšem to již v současné době neplatí. Trh totiž tento dynamický support prorazil a směřuje k nejbližšímu supportu na hodnotě 250 USD.

Tento support byl v minulosti ovšem již trhem otestován, takže je složité odhadnout, zda bude natolik silný, aby dokázal současný cenový pokles zastavit a v tom lepším případě i otočit.

Závěr

V tomto článku jsme si úvodním slovem vysvětlili, jak důležité je časovat investici do růstových akcií. Následně jsme si shrnuli současný negativní fundament na akciích Starbucks a Lululemon Athletica.

Těmto akciím jsme se následně věnovali z pohledu technické analýzy a také jsme se seznámili s cenovými cíli analytiků z Wall Street pro tyto akcie, které jsou více než pozitivní.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.