Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nvidia na dostřel Applu! Takto se mu nepřiblížila od roku 2009

Překoná Nvidia dřív 3 biliony dolarů v tržní kapitalizaci, nebo hodnotu Applu? Obojí má už na dosah ruky a při současném trendu jde řádově o dny.

Nvidia na dostřel Applu! Takto se mu nepřiblížila od roku 2009
Zdroj: depositphotos.com

Nvidia se rychle přibližuje tržní kapitalizaci 3 biliony dolarů – což je ohromující skok, vezmeme-li v úvahu, že před rokem její hodnota nedosahovala ani bilionu dolarů.

Cesta Nvidie k tržní hodnotě 3 bilionů dolarů by mohla být spojena s překonáním hodnoty Applu, který tuto hodnotu dříve měl.

Nvidia se dotahuje na druhé místo v žebříčku firem dle tržní kapitalizace

Akcie Nvidia v úterý vzrostly o 6,98 % a jsou stále na růstové vlně, zatímco akcie Apple stagnovaly s nárůstem pouhých 0,01 %.

Tento rozdíl způsobil, že mezera v tržní hodnotě mezi oběma společnostmi je nejmenší od roku 2009. Nvidia je na nejlepší cestě stát se třetí americkou firmou, která zakončí obchodní den s hodnotou 3 biliony dolarů.

Zdroj: companiesmarketcap.com
Z desítky největších firem dle tržní kapitalizace je hned 8 z USA
Z desítky největších firem dle tržní kapitalizace je hned 8 z USA

Jen Microsoft a Apple dosáhly dříve hranice 3 bilionů dolarů. I když Apple už tuto hodnotu nemá, tržní hodnota Microsoftu se pohybuje kolem 3,2 bilionu dolarů.

Aktuálně se tržní hodnota Nvidie pohybuje na úrovni 2,8 bilionu dolarů – hodnota Applu je o cca 100 miliard dolarů vyšší.

Tento rozdíl je nejmenší od 20. ledna 2009. V té době však hodnota Applu nedosahovala ani 100 miliard dolarů a tržní kapitalizace Nvidie se pohybovala v jednotkách miliard dolarů.

Zdroj: factset.com
Vývoj tržní kapitalizace Nvidie a Applu v průběhu 21. století
Vývoj tržní kapitalizace Nvidie a Applu v průběhu 21. století

Nvidia zaznamenala pozoruhodný vzestup v žebříčku tržní kapitalizace. Před rokem její hodnota nepřesahovala bilion dolarů a před třemi měsíci neměla hodnotu 2 biliony dolarů.

První milník překonala 13. června 2023 a 1. března se stala nejrychlejší společností, která přešla z hodnoty 1 bilionu na 2 biliony dolarů.

Po skvělých výsledcích už chybí jen málo

Akcie Nvidie pokračují v růstu po nedávném zveřejnění kvartálních výsledků, které přinesly ohromující prognózu a optimistická slova o budoucnosti společnosti, přesáhla cena akcií Nvidia poprvé 1 000 dolarů

Za poslední dny vzrostly její akcie asi o 20 % a potřebují dosáhnout 1 200 dolarů, aby tržní hodnota překonala hranici 3 bilionů dolarů.

Akcie Nvidie letos vzrostly o přibližně 130 %, zatímco akcie Apple jsou takřka na svém. Výrobce iPhonů totiž čelí stagnujícím trendům v prodejích smartphonů a otázkám, zda společnost dělá dostatečný pokrok v oblasti umělé inteligence.

Porovnání letošního vývoje ceny akcií Nvidia a Apple

Aktuální cena
Změna
Nvidia / NVDA
Načítání
Načítání
Načítání
Apple / AAPL
Načítání
Načítání
Načítání

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.