Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » TOP 10 maloobchodních akcií, do kterých investují i velké hedgeové fondy

TOP 10 maloobchodních akcií, do kterých investují i velké hedgeové fondy

TOP 10 maloobchodních akcií, do kterých investují i velké hedgeové fondy
Zdroj: Depositphoto.com

Jedním z nejvíce postižených tržních tržních segmentů, který výrazně ovlivňuje vysoká inflace, je ten maloobchodní. Spotřebitelské akcie kvůli snižování poptávky ze strany zákazníků v loňském roce přišly o významná procenta svých tržeb. To přineslo odezvu i na investiční scéně, kdy mnoho maloobchodních akcií vykázalo cenový pokles. V tomto článku se podíváme na 10 nejzajímavějších společností, jejichž akcie figurují v portfoliích mnoha hedgeových fondů, a proto by mohly být zajímavé i pro drobné investory.

Národní maloobchodní federace USA očekává snížené maloobchodní prodeje i v prvním kvartálu letošního roku, protože trh navázal na zhoršující se data z konce roku loňského. Například v listopadu 2022 klesly tržby o 0,6 %, nebo prodeje nábytku a bytových doplňků klesly o 2,6 %, také stavební materiály vykázaly pokles o 2,3 %. V prosinci maloobchodní tržby klesly o dalších 1,1 %.

Právě kvůli snížené kupní síle zákazníků mnoho akcií maloobchodních společností ztrácelo na hodnotě, což některé hedgeové fondy využily k jejich nákupu. Níže uvedených 10 společností se vyskytuje v portfoliích nejvíce hedgeových fondů, které pocházejí z databáze společnosti Insider Monkey. Zároveň tyto společnosti disponují poměrem P/E nižším než 20, což značí podhodnocené akcie.

1) Home Depot

Tato společnost je jednou z nejstabilnějších, co se týče ročních tržeb, ve svém segmentu. Home Depot ročně generuje příjmy okolo 157,5 miliardy dolarů, a proto její akcie vlastní celkem 89 hedgeových fondů. Společnost nabízí stabilní meziroční růst tržeb okolo 3 % a roční výplatu dividend o hodnotě 2,09 USD.

Akcie Home Depot si prošly silným cenovým propadem 35 %, který byl zakončen na supportní zóně se silným volume. Po krátké konsolidaci na cenové úrovni 280 USD trh vyrazil směrem vzhůru, otestovat hodnotu 50 % Fibonacciho retracementu. Nyní probíhá pokles ceny, přičemž již otestovaný support při dalším testu nemusí již plnit svojí funkci a může dojít k poklesu akcií pod 250 USD.

Měsíční akciový graf společnosti Home Depot
Měsíční akciový graf společnosti Home Depot
Zdroj: tradingview.com

2) General Motors

Akcie General Motors se obchodují v rostoucím trendu poté, co byl ukončen jejich cenový propad. Aktuálně se tvořící rostoucí trendový kanál, který se nachází v cenovém rozpětí tzv. férové ceny, která je reprezentována POC, vykreslovaným již od roku 2016. Nejbližší rezistence se nachází na ceně 50 USD za akcii a pokud trh nebude disponovat silným fundamentem, například výrazně klesající inflací, bude tato rezistence trhu bránit růstu.

General Motors pro nadcházející dva roky predikuje konstantní výši tržeb jako v letošním roce. Tedy tržby by se měly pohybovat okolo 162 miliard dolarů. Díky této stabilitě společnost General Motors figuruje v portfoliu 74 hedgeových fondů. Ovšem v roce 2020 došlo k výraznému poklesu dividend, které se v současné době pohybují na roční hodnotě 0,18 USD.

Měsíční akciový graf společnosti General Motors
Měsíční akciový graf společnosti General Motors
Zdroj: tradingview.com

3) Philip Morris International

Mírný růst akcií této tabákové společnosti přispěl k zařazení jejích akcií do portfolia celkem 63 hedgeových fondů. Predikce tržeb pro roky 2023 – 2024 počítá nejprve s částkou 34,94 miliard USD a poté 36,88 miliard dolarů. Společnost je jedním z dividendových aristokratů a investorům proplácí dividendu 5,08 USD za akcii.

Akcie Philip Morris vykazují dlouhodobý rostoucí trend, přičemž cena se právě nachází na horní hraně rostoucího kanálu. Ještě z větší časové perspektivy se akcie této společnosti obchodují v cenovém rozpětí 125 – 65 USD. Tato kurzová stabilita je dividendovými investory velmi vyhledávána, protože brání výrazným kapitálových propadům na obchodním účtu.

Měsíční akciový graf společnosti Philip Morris International
Měsíční akciový graf společnosti Philip Morris International
Zdroj: tradingview.com

Dalších 7 TOP maloobchodních akcií

Výše uvedenými společnosti ovšem výčet zajímavých maloobchodních akcií nekončí. Nyní se pojďme podívat na další, které sice nedosahují takové atraktivity, jako výše uvedené, ale i tak se jedná o zajímavě diverzifikované společnosti z maloobchodního segmentu.

  1. Lowe's Companies – maloobchod pro domácí kutily, meziroční růst tržeb: 0,77 %, roční dividendy: 4,2 USD počet hedgeový fondů: 61
  2. Kroger Company – prodej potravin a drogerie, meziroční růst tržeb: 2,38 %, roční dividendy: 1,04 USD počet hedgeový fondů: 49
  3. eBay – online tržiště s širokou škálou produktů, meziroční růst tržeb: -6 %, roční dividendy: 1 USD, počet hedgeový fondů: 42
  4. DICK'S Sporting Goods – prodej sportovního zboží, meziroční růst tržeb: 0,47 %, roční dividenda: 1,95 USD, počet hedgeový fondů: 37
  5. Tyson Foods – potravinářská společnost, meziroční růst tržeb: 8,25 %, roční dividenda: 1,92 USD, počet hedgeový fondů: 35
  6. 9) Best Buy – prodej technologických produktů, meziroční růst tržeb: -8,42 %, roční dividenda: 3,52 USD, počet hedgeový fondů: 31
  7. Crocs – výrobce, prodejce a distributor obuvi, meziroční růst tržeb: 53,67 %, bez dividend, počet hedgeový fondů: 31

Závěr

Maloobchodní společnosti doplatily na vysokou inflaci, která se ovšem s příchodem nového roku výrazně snížili na současných 6,4 %. Snížení inflace může ve spotřebitelích opět rozdmýchat nákupní horečku, která by uzdravila tržby maloobchodních společností. Určité oživení trhu lze pozorovat i na akciových grafech, kdy akcie vybraných společností vykazují rostoucí trend. Z výše uvedených společností jsou v investičních portfoliích nejvíce alokované akcie Home Depot, kterými disponuje 89 hedgeových fondů.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo