Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

TOP 10 maloobchodních akcií, do kterých investují i velké hedgeové fondy

Publikováno
TOP 10 maloobchodních akcií, do kterých investují i velké hedgeové fondy
Zdroj: Depositphoto.com

Jedním z nejvíce postižených tržních tržních segmentů, který výrazně ovlivňuje vysoká inflace, je ten maloobchodní. Spotřebitelské akcie kvůli snižování poptávky ze strany zákazníků v loňském roce přišly o významná procenta svých tržeb. To přineslo odezvu i na investiční scéně, kdy mnoho maloobchodních akcií vykázalo cenový pokles. V tomto článku se podíváme na 10 nejzajímavějších společností, jejichž akcie figurují v portfoliích mnoha hedgeových fondů, a proto by mohly být zajímavé i pro drobné investory.

Národní maloobchodní federace USA očekává snížené maloobchodní prodeje i v prvním kvartálu letošního roku, protože trh navázal na zhoršující se data z konce roku loňského. Například v listopadu 2022 klesly tržby o 0,6 %, nebo prodeje nábytku a bytových doplňků klesly o 2,6 %, také stavební materiály vykázaly pokles o 2,3 %. V prosinci maloobchodní tržby klesly o dalších 1,1 %.

Právě kvůli snížené kupní síle zákazníků mnoho akcií maloobchodních společností ztrácelo na hodnotě, což některé hedgeové fondy využily k jejich nákupu. Níže uvedených 10 společností se vyskytuje v portfoliích nejvíce hedgeových fondů, které pocházejí z databáze společnosti Insider Monkey. Zároveň tyto společnosti disponují poměrem P/E nižším než 20, což značí podhodnocené akcie.

1) Home Depot

Tato společnost je jednou z nejstabilnějších, co se týče ročních tržeb, ve svém segmentu. Home Depot ročně generuje příjmy okolo 157,5 miliardy dolarů, a proto její akcie vlastní celkem 89 hedgeových fondů. Společnost nabízí stabilní meziroční růst tržeb okolo 3 % a roční výplatu dividend o hodnotě 2,09 USD.

Akcie Home Depot si prošly silným cenovým propadem 35 %, který byl zakončen na supportní zóně se silným volume. Po krátké konsolidaci na cenové úrovni 280 USD trh vyrazil směrem vzhůru, otestovat hodnotu 50 % Fibonacciho retracementu. Nyní probíhá pokles ceny, přičemž již otestovaný support při dalším testu nemusí již plnit svojí funkci a může dojít k poklesu akcií pod 250 USD.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Home Depot
Měsíční akciový graf společnosti Home Depot

2) General Motors

Akcie General Motors se obchodují v rostoucím trendu poté, co byl ukončen jejich cenový propad. Aktuálně se tvořící rostoucí trendový kanál, který se nachází v cenovém rozpětí tzv. férové ceny, která je reprezentována POC, vykreslovaným již od roku 2016. Nejbližší rezistence se nachází na ceně 50 USD za akcii a pokud trh nebude disponovat silným fundamentem, například výrazně klesající inflací, bude tato rezistence trhu bránit růstu.

General Motors pro nadcházející dva roky predikuje konstantní výši tržeb jako v letošním roce. Tedy tržby by se měly pohybovat okolo 162 miliard dolarů. Díky této stabilitě společnost General Motors figuruje v portfoliu 74 hedgeových fondů. Ovšem v roce 2020 došlo k výraznému poklesu dividend, které se v současné době pohybují na roční hodnotě 0,18 USD.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti General Motors
Měsíční akciový graf společnosti General Motors

3) Philip Morris International

Mírný růst akcií této tabákové společnosti přispěl k zařazení jejích akcií do portfolia celkem 63 hedgeových fondů. Predikce tržeb pro roky 2023 – 2024 počítá nejprve s částkou 34,94 miliard USD a poté 36,88 miliard dolarů. Společnost je jedním z dividendových aristokratů a investorům proplácí dividendu 5,08 USD za akcii.

Akcie Philip Morris vykazují dlouhodobý rostoucí trend, přičemž cena se právě nachází na horní hraně rostoucího kanálu. Ještě z větší časové perspektivy se akcie této společnosti obchodují v cenovém rozpětí 125 – 65 USD. Tato kurzová stabilita je dividendovými investory velmi vyhledávána, protože brání výrazným kapitálových propadům na obchodním účtu.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Philip Morris International
Měsíční akciový graf společnosti Philip Morris International

Dalších 7 TOP maloobchodních akcií

Výše uvedenými společnosti ovšem výčet zajímavých maloobchodních akcií nekončí. Nyní se pojďme podívat na další, které sice nedosahují takové atraktivity, jako výše uvedené, ale i tak se jedná o zajímavě diverzifikované společnosti z maloobchodního segmentu.

  1. Lowe’s Companies – maloobchod pro domácí kutily, meziroční růst tržeb: 0,77 %, roční dividendy: 4,2 USD počet hedgeový fondů: 61
  2. Kroger Company – prodej potravin a drogerie, meziroční růst tržeb: 2,38 %, roční dividendy: 1,04 USD počet hedgeový fondů: 49
  3. eBay – online tržiště s širokou škálou produktů, meziroční růst tržeb: -6 %, roční dividendy: 1 USD, počet hedgeový fondů: 42
  4. DICK’S Sporting Goods – prodej sportovního zboží, meziroční růst tržeb: 0,47 %, roční dividenda: 1,95 USD, počet hedgeový fondů: 37
  5. Tyson Foods – potravinářská společnost, meziroční růst tržeb: 8,25 %, roční dividenda: 1,92 USD, počet hedgeový fondů: 35
  6. 9) Best Buy – prodej technologických produktů, meziroční růst tržeb: -8,42 %, roční dividenda: 3,52 USD, počet hedgeový fondů: 31
  7. Crocs – výrobce, prodejce a distributor obuvi, meziroční růst tržeb: 53,67 %, bez dividend, počet hedgeový fondů: 31

Závěr

Maloobchodní společnosti doplatily na vysokou inflaci, která se ovšem s příchodem nového roku výrazně snížili na současných 6,4 %. Snížení inflace může ve spotřebitelích opět rozdmýchat nákupní horečku, která by uzdravila tržby maloobchodních společností. Určité oživení trhu lze pozorovat i na akciových grafech, kdy akcie vybraných společností vykazují rostoucí trend. Z výše uvedených společností jsou v investičních portfoliích nejvíce alokované akcie Home Depot, kterými disponuje 89 hedgeových fondů.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎