Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 dividendové akcie s vysokým dividendovým výnosem, které můžete držet i desítky let

Publikováno
3 dividendové akcie s vysokým dividendovým výnosem, které můžete držet i desítky let
Zdroj: u-traders.com

Dividendové akcie představují v řadě případů skvělou příležitost, jak diverzifikovat vaše portfolio, a přitom postupně budovat stabilní pasivní příjem. Právě takovou strategii volí velká část známých investorů, kteří si tak vytvořili kvalitní portfolio dividendových akcií, jež jim přináší pravidelné zisky. Jejich velkou výhodou je však i fakt, že tyto tituly dokážou ve většině případů odolat inflaci či krizím, přičemž jen málokdy dochází ke snížení dividendy.

Pokud se také řadíte mezi dlouhodobé investory, připravili jsme pro vás seznam 3 dividendových akcií s vysokým dividendovým výnosem, které můžete v portfoliu držet i desítky let.

1. Ford

Poznámka

Ticker: F

Burza: NYSE

Tržní hodnota: 52,32 miliardy dolarů

Dividendový výnos: 4,57 %

Načítání
Načítání
Kupte si akcie F Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Na začátku roku byly akcie Ford více než 50 % pod svým historickým maximem, což vytváří perfektní příležitost k nákupu s výraznou slevou. Aktuálně totiž existuje celá řada faktorů, jež ovlivňují fungování a budoucí růst společnosti.

Jelikož se jedná o výrobce automobilů, je bohužel odkázán na cykly zpomalení prodeje, k němuž dochází v návaznosti na rostoucí inflaci a přicházející recesi. Kromě toho roste i samotná cena automobilů, kvůli čemuž jsou méně dostupné.

Každopádně se společnost snaží nezaspat a momentálně investuje nemalé finanční prostředky do produkce baterií pro své elektromobily, včetně F-150 Lightning, Mustang Mach-E SUV a E-Transit-350. Právě tento typ investic má v budoucnu velký potenciál, který se však za současné situace zas tolik neprojevuje.

Společnost už zvýšila cenu u některých vozidel téměř o více než 40 %, což zákonitě povede k menším prodejům. Z krátkodobého hlediska tak budoucnost společnosti nevypadá zrovna růžově, přičemž nevíme, zda budou elektromobily stále na vzestupu.

Pokud však hledáte kvalitní dividendovou akcii, jste tu na správném místě. Aktuálně Ford vyplácí čtvrtletní dividendy ve výši 0,15 dolaru a 4,57% ročním dividendovým výnosem. Jestliže se navíc společnosti podaří prorazit na trhu s elektromobily, budete mít v portfoliu i velmi silný růstový akciový titul.

2. UPS

Poznámka

Ticker: UPS

Burza: NYSE

Tržní hodnota: 162 miliardy dolarů

Dividendový výnos: 3,46 %

Načítání
Načítání
Kupte si akcie UPS Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

ups ikona

UPS se řadí mezi jedny z největších přepravních společností na trhu. Většina analytiků však začala v posledních měsících upozorňovat na snahu Amazonu vytvořit vlastní dopravní společnost, což by mohlo mít velký dopad právě na ostatní přepravní společnosti.

I k tomuto problému se společnost postavila s velkým odhodláním a rozhodla se jednat. V souvislosti s tímto krokem oznámila, že jí jednání Amazonu nějak zvlášť neohrozí a předpokládá, že koncem roku výnosy spojené s touto spoluprací budou tvořit pouze 11 % z celkových výnosů.

Společnost se totiž rozhodla expandovat do lépe placených odvětví, jako jsou malé a střední obchody či zdravotnictví. Její plán se podle všeho vyplácí, jelikož její výnosy rostou, a to i navzdory tomu, že objemy přepravovaných zásilek na trhu postupně klesají. Kromě toho nabízí i čtvrtletní dividendu ve výši 1,62 dolaru s 3,46% dividendovým výnosem.

3. Brookfield Renewable

Poznámka

Ticker: TSE

Burza: BEP.UN

Tržní hodnota: 5,2 miliardy

Dividendový výnos: 4,69 %

Brookfield Renewable logoPokud věříte v zelené investice je pro vás Brookfield Renewable tou správnou volbou. V současnosti totiž spravuje portfolio v hodnotě 69 miliard dolarů plné aktiv spojených se zelenými energiemi. Konkrétně se jedná o 24 gigawattů provozní kapacity, zahrnující zdroje jako jsou solární, větrné a vodní elektrárny.

Jen za posledních deset let se společnosti podařilo navyšovat svojí distribuci každoročně zhruba o 6 %, přičemž předpokládá, že další růst se bude pohybovat mezi 5 až 9 %. Kromě toho pracuje i s plánem, že se ji z dlouhodobého hlediska bude dařit dělit zhruba 12 až 15 % výnosů mezi investory. Momentálně nabízí čtvrtletní dividendy ve výši 0,43 kanadských dolarů a 4,74% ročním dividendovým výnosem.

Shrnutí

K závěru lze říci, že všechny zmíněné akcie nabízí zajímavé dividendové výnosy a také potenciální růst v budoucnu. Investicí do nich tak získáte nejen možnost tvorby stabilního pasivního příjmu, ale i příležitost držet titul, jež může v budoucnu nabídnout i rychlý růst.

Námi zmíněné akcie od Fordu navíc můžete pořídit ve slevě, přičemž z dlouhodobého hlediska má tato společnost stále co nabídnout. Naopak UPS je jednou z mála přepravních společností, jež se úspěšně daří vypořádat s krizí. S posledním titulem od Brookfield Renewable jsme zabrousili také do zelených energií, jimž je v následujících letech předvídána zářná budoucnost.

Každopádně byste se vždy měli řídit vlastním instinktem a analýzami, podle nichž se rozhodnete, zda je pro vás investice výhodná, či naopak. Zároveň nezapomeňte správně zhodnotit potenciální rizika a také dostupnou výši vašeho kapitálu. Zpočátku vám může pomoci i náš článek – Kam investovat 100 000 Kč? Přehled nejlepších možností, jak investovat.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatného. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
6
1

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.