Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » 3 dividendové akcie s vysokým dividendovým výnosem, které můžete držet i desítky let

3 dividendové akcie s vysokým dividendovým výnosem, které můžete držet i desítky let

3 dividendové akcie s vysokým dividendovým výnosem, které můžete držet i desítky let
Zdroj: u-traders.com

Dividendové akcie představují v řadě případů skvělou příležitost, jak diverzifikovat vaše portfolio, a přitom postupně budovat stabilní pasivní příjem. Právě takovou strategii volí velká část známých investorů, kteří si tak vytvořili kvalitní portfolio dividendových akcií, jež jim přináší pravidelné zisky. Jejich velkou výhodou je však i fakt, že tyto tituly dokážou ve většině případů odolat inflaci či krizím, přičemž jen málokdy dochází ke snížení dividendy.

Pokud se také řadíte mezi dlouhodobé investory, připravili jsme pro vás seznam 3 dividendových akcií s vysokým dividendovým výnosem, které můžete v portfoliu držet i desítky let.

1. Ford

Graf akcií Ford
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Na začátku roku byly akcie Ford více než 50 % pod svým historickým maximem, což vytváří perfektní příležitost k nákupu s výraznou slevou. Aktuálně totiž existuje celá řada faktorů, jež ovlivňují fungování a budoucí růst společnosti.

Jelikož se jedná o výrobce automobilů, je bohužel odkázán na cykly zpomalení prodeje, k němuž dochází v návaznosti na rostoucí inflaci a přicházející recesi. Kromě toho roste i samotná cena automobilů, kvůli čemuž jsou méně dostupné.

Každopádně se společnost snaží nezaspat a momentálně investuje nemalé finanční prostředky do produkce baterií pro své elektromobily, včetně F-150 Lightning, Mustang Mach-E SUV a E-Transit-350. Právě tento typ investic má v budoucnu velký potenciál, který se však za současné situace zas tolik neprojevuje.

Společnost už zvýšila cenu u některých vozidel téměř o více než 40 %, což zákonitě povede k menším prodejům. Z krátkodobého hlediska tak budoucnost společnosti nevypadá zrovna růžově, přičemž nevíme, zda budou elektromobily stále na vzestupu.

Pokud však hledáte kvalitní dividendovou akcii, jste tu na správném místě. Aktuálně Ford vyplácí čtvrtletní dividendy ve výši 0,15 dolaru a 4,57% ročním dividendovým výnosem. Jestliže se navíc společnosti podaří prorazit na trhu s elektromobily, budete mít v portfoliu i velmi silný růstový akciový titul.

2. UPS

Graf akcií UPS
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

ups ikona

UPS se řadí mezi jedny z největších přepravních společností na trhu. Většina analytiků však začala v posledních měsících upozorňovat na snahu Amazonu vytvořit vlastní dopravní společnost, což by mohlo mít velký dopad právě na ostatní přepravní společnosti.

I k tomuto problému se společnost postavila s velkým odhodláním a rozhodla se jednat. V souvislosti s tímto krokem oznámila, že jí jednání Amazonu nějak zvlášť neohrozí a předpokládá, že koncem roku výnosy spojené s touto spoluprací budou tvořit pouze 11 % z celkových výnosů.

Společnost se totiž rozhodla expandovat do lépe placených odvětví, jako jsou malé a střední obchody či zdravotnictví. Její plán se podle všeho vyplácí, jelikož její výnosy rostou, a to i navzdory tomu, že objemy přepravovaných zásilek na trhu postupně klesají. Kromě toho nabízí i čtvrtletní dividendu ve výši 1,62 dolaru s 3,46% dividendovým výnosem.

3. Brookfield Renewable

Brookfield Renewable logoPokud věříte v zelené investice je pro vás Brookfield Renewable tou správnou volbou. V současnosti totiž spravuje portfolio v hodnotě 69 miliard dolarů plné aktiv spojených se zelenými energiemi. Konkrétně se jedná o 24 gigawattů provozní kapacity, zahrnující zdroje jako jsou solární, větrné a vodní elektrárny.

Jen za posledních deset let se společnosti podařilo navyšovat svojí distribuci každoročně zhruba o 6 %, přičemž předpokládá, že další růst se bude pohybovat mezi 5 až 9 %. Kromě toho pracuje i s plánem, že se ji z dlouhodobého hlediska bude dařit dělit zhruba 12 až 15 % výnosů mezi investory. Momentálně nabízí čtvrtletní dividendy ve výši 0,43 kanadských dolarů a 4,74% ročním dividendovým výnosem.

Shrnutí

K závěru lze říci, že všechny zmíněné akcie nabízí zajímavé dividendové výnosy a také potenciální růst v budoucnu. Investicí do nich tak získáte nejen možnost tvorby stabilního pasivního příjmu, ale i příležitost držet titul, jež může v budoucnu nabídnout i rychlý růst.

Námi zmíněné akcie od Fordu navíc můžete pořídit ve slevě, přičemž z dlouhodobého hlediska má tato společnost stále co nabídnout. Naopak UPS je jednou z mála přepravních společností, jež se úspěšně daří vypořádat s krizí. S posledním titulem od Brookfield Renewable jsme zabrousili také do zelených energií, jimž je v následujících letech předvídána zářná budoucnost.

Každopádně byste se vždy měli řídit vlastním instinktem a analýzami, podle nichž se rozhodnete, zda je pro vás investice výhodná, či naopak. Zároveň nezapomeňte správně zhodnotit potenciální rizika a také dostupnou výši vašeho kapitálu. Zpočátku vám může pomoci i náš článek – Kam investovat 100 000 Kč? Přehled nejlepších možností, jak investovat.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatného. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo