Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Stavební spoření bez vstupního poplatku – které stavební spořitelny ho nyní nabízejí?

Stavební spoření bez vstupního poplatku – které stavební spořitelny ho nyní nabízejí?
Zdroj: depositphotos.com

Stavební spoření se v minulých letech těšilo velké oblibě. I když zájem o něj dlouhodobě klesá, patrně z důvodu nízkého zhodnocení, zejména oproti akciovému trhu nebo kryptoměnám. Stále se ale naleznou lidé, kteří neradi riskují, ale přesto chtějí nějakým způsobem zhodnotit své peníze, a proto sáhnou právě po “stavebku”.

Velkou část klientů od stavebního spoření odrazovaly vysoké poplatky, a to především ty vstupní. V letošním roce se však začaly na trhu objevovat nabídky, kdy při jeho sjednání nemusíte zaplatit ani korunu navíc, což značně zvyšuje atraktivitu tohoto produktu.

Proto se dnes podíváme na to, u které stavební spořitelny si můžete sjednat stavební spoření bez poplatku.

Zdroj: Stavebky.cz
Počet uzavřených smluv o stavebním spoření od roku 2010 klesá.
Počet uzavřených smluv o stavebním spoření od roku 2010 klesá

Proč si sjednat stavební spoření?

Stavební spoření je již v současnosti méně atraktivním způsobem, jak zhodnotit své finance. Je tomu především kvůli nízkým úrokům, jejichž výše se pohybuje mezi 0,5 až 1 %, které tak bohužel nepřevýší ani inflaci.

Pokud se, ale řadíte mezi začínající investory, nebo se jen rádi vyhýbáte riziku a burza není nic pro vás, určitě si vyberete v nabídce stavebního spoření. Navíc při splnění stanovených podmínek můžete počítat i se státním příspěvkem, který může dosáhnout až 2 000 Kč ročně.

Kde si můžete sjednat stavební spoření bez vstupního poplatku?

Většina klientů se dříve stavebnímu spoření vyhýbala kvůli vysokým poplatkům, které běžně představovaly 1 % z cílové částky. Nově se však většina spořitelen na tuzemském trhu rozhodla nabídnout svým potenciálním klientům možnost sjednat si stavební spoření bez vstupního poplatku. Některé z nich navíc počítají s tím, že se k jeho opětovnému zařazení již nevrátí.

1. Moneta Money Bank

moneta money bank akcie

Průkopníkem v tomto trendu byla tuzemská bank Moneta, která v minulém roce přišla na trh s novým typem stavebního spoření s názvem Prémium, které již bylo osvobozeno od vstupního poplatku.

2. ČSOB Stavební spořitelna

csob logo

Její kroky poté následovala největší spořitelna ČSOB Stavební spořitelna, která v červenci letošního roku oznámila, že trvale zavádí sjednání stavebního spoření zdarma.

V návaznosti na to začaly pomalu reagovat i ostatní stavební spořitelny, které se buď vydaly stejnou cestou, jako Moneta a ČSOB Stavební spořitelna, nebo se rozhodly zavést dočasné akce sjednání stavebního spoření bez vstupního poplatku.

3. Stavební spořitelna České spořitelny

česká spořitelna vkladní knížka

Stavební spořitelna České spořitelny se prozatím rozhodla pouze otestovat, jaký bude nový zájem o stavební spoření a přistoupila k nabídce stavebního spoření se slevou na vstupním poplatku. Ta se může vyšplhat až na 2 000 Kč. Platbě poplatku se tak vyhnete u menších smluv s částkou do 200 000 Kč, kde se poplatek bude rovnat nabízené slevě.

4. Modrá pyramida

modrá pyramida stavební spoření

Modrá pyramida přistoupila k zrušení vstupního poplatku u stavebního spoření s názvem Moudré stavební spoření. Klienti mohou smlouvu bez poplatku uzavřít od začátku října.

5. Raiffeisen stavební spořitelna

raiffeisenbank stavebni sporeniRaiffeisen stavební spořitelna rozhodla o dočasném zrušení vstupního poplatku již v září, přičemž této nabídky mohou klienti využít do konce listopadu. Není, ale vyloučeno, že se rozhodne tento poplatek vymazat ze svého ceníku natrvalo.

Ostatním poplatkům se u stavebních spořitelen nevyhnete

Při sjednání stavebního spoření musíte stále počítat s dalšími poplatky, které se k němu vážou. Tím nejznámějším je poplatek za vedení, který se běžně pohybuje mezi 300 Kč až 360 Kč. Nejdražší poplatek zaplatíte u Raiffeisen stavební spořitelny, a naopak nejlevnější u Modré pyramidy.

S poplatky se můžete setkat i u navýšení cílové částky, kdy můžete zaplatit až 1 % z cílové částky. Výjimkou nejsou ani poplatky za změnu spořené částky, změnu doby spoření, ale i odstoupení od smlouvy. Proto si vždy před sjednáním stavebního spoření projděte dostupné ceníky u jednotlivých společností, kde se může výše poplatků lišit o desítky korun.

Líbil se vám tento článek?
7
1

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.