Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nejlepší stavební spoření v prosinci? Konkurenci drtí Buřinka, vynahradí nižší státní podporu!

Publikováno
Nejlepší stavební spoření v prosinci? Konkurenci drtí Buřinka, vynahradí nižší státní podporu!

Nyní v prosinci je poslední šance, kdy uzavřít smlouvu o stavebním spoření a získat na ni plnou státní podporu. Od nového roku příspěvek od státu klesne na polovinu. Stavební spořitelny však již mají plán, jak stavebko “zachránit”. Některé svým klientům slibují kompenzaci státní podpory, kterou budou platit z vlastní kapsy.

Jaké nabídky spořitelny poskytují ke konci roku? Kde získáte nejvyšší úrokovou sazbu?

Co vám mohou stavební spořitelny nabídnout?

Již na začátku listopadu přišla Stavební spořitelna České spořitelny Buřinka s prodloužením doby, po kterou bude k novým smlouvám zdvojnásobovat státní podporu, a to o jeden rok. Tato změna se však týká pouze smluv, které klienti uzavřou online. Další změnu si připravila ČSOB Stavební spořitelna, která však pouze přejmenovala svůj tarif Trend Spořicí na TrendPlus Spořicí.

Ani Modrá pyramida nezůstala pozadu. U své marketingové akce Spoření Plus navýšila úročení vkladů na 4,5 %, ale pouze pro první rok. V dalších letech se vklady budou úročit pouze 0,5 %, navíc bez státní podpory.

S mnohem atraktivnější nabídkou konečně přišla již zmiňovaná Buřinka. Při předpokládaném měsíčním vkladu 1 700 Kč a sjednání online Buřinka umožňuje střadatelům po odečtení poplatků a daně z úroků nashromáždit během šesti let 140 967 Kč. To odpovídá čisté úrokové sazbě 4,668 %. Abyste dosáhli stejného výsledku na spořicím účtu, musel by mít úrokovou sazbu 5,492 %.

Srovnání stavebních spoření v prosinci

Ve srovnání stavebních spořitelen tedy jednoznačně vede právě Stavební spořitelna České spořitelny – Buřinka. Vyplývá to z analýzy Stavebky.cz, která zohledňuje chystané snížení státní podpory o polovinu od roku 2024.

Tato analýza se zaměřuje na spořicí tarify bez nutnosti sjednání dalšího produktu, a s měsíčními vklady ve výši 1 700 Kč po dobu šesti let. V analýze jsou již uvedena čistá zhodnocení bez poplatků a daní z úroků. Výpočty také zahrnují očekávané snížení státní podpory od roku 2024.

Stavební spořitelna Tarif Naspořeno celkem Čistá úroková sazba
ČS – Buřinka Standard online 140 967 Kč 4,668 %
ČS – Buřinka Standard 139 967 Kč 4,438 %
Raiffeisen Jistota 139 573 Kč 4,346 %
ČSOB Liška TrendPlus Spořicí 139 451 Kč 4,318 %
Moneta ProSpoření Premium 139 434 Kč 4,314 %
Raiffeisen Spoření pro klienty RB 137 617 Kč 3,887 %
Modrá pyramida Akce pro mladé klienty KB 136 631 Kč 3,652 %
Modrá pyramida Prémie za vysoký vklad 136 286 Kč 3,570 %
Raiffeisen Spoření 136 084 Kč 3,521 %
Srovnání produktů stavebního spoření k 4. 12. 2023. Výsledky již počítají se snížením státní podpory na polovinu. Jedná se o produkty, které lze sjednat samostatně. Celkem naspořená částka je vypočítána v případě pravidelného měsíčního spoření ve výši 1 700 Kč po dobu 6 let. V čisté úrokové sazbě jsou již zohledněny poplatky a daně.

Buřinka nabízí kompenzaci ve výši poloviny státní podpory

Stavební spořitelna České spořitelny Buřinka vykompenzuje snížení státní podpory o polovinu – a to z vlastní kapsy. Nabízí základní úrokovou sazbu 2,5 %, a navíc pokryje výpadek ze snížené státní podpory.

U smluv sjednaných online bude tento bonus připsán ke státní podpoře od roku 2024 do roku 2029, u ostatních smluv bude uplatňován pouze od roku 2024 do roku 2028. Pokud navíc na počátku smlouvy vložíte na účet alespoň 75 000 Kč, Buřinka vám přidá bonus 2 500 Kč.

Nižší státní podporu kompenzují i další banky, například Raiffeisen stavební spořitelna a ČSOB Stavební spořitelna. Je důležité zmínit, že mnoho stavebních spořitelen nabízí svým klientům i další lákadla k zvýšení úspor prostřednictvím různých bonusů a prémií. Tyto výhody jsou často poskytovány těm, kteří se rozhodnou spořit více než standardní částku 1 700 Kč měsíčně.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎