Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Skvělá příležitost na trhu? 3 dividendové akcie, které do roku 2025 zdvojnásobí vaši investici

Publikováno
Skvělá příležitost na trhu? 3 dividendové akcie, které do roku 2025 zdvojnásobí vaši investici
Zdroj: Shutterstock.com

Seznamte se s třemi akciemi, které jsou výrazně podhodnocené, a proto mají dle analytiků potenciál během dvou let zdvojnásobit vaši investici. Krom toho vám mohou přinést také zajímavý dividendový příjem.

Akcie s velkou tržní kapitalizací jsou obecně spojeny se stabilním růstem a tvorbou hodnoty pro akcionáře prostřednictvím dividend. Růstové akcie se zdají být na druhé straně více atraktivní z hlediska rychlého raketového růstu.

Vždy však existují výjimky. Akcie Nvidia od počátku roku do současnosti vzrostly o téměř 200 %. Dokonce i společnost Apple zaznamenala od začátku roku silný růst okolo 40 %. Klíčové je, že i u akcií s velkou tržní kapitalizací může dojít k velkému nárůstu ceny, pokud existuje výrazná mezera v ocenění.

V tomto článku se zabýváme třemi dividendovými akciemi a zároveň společnostmi se značnou tržní kapitalizací, které jsou připraveny v příštích 24 měsících prudce vzrůst. Jaký je předpoklad? Tyto akcie se obchodují s poměrem ceny k předpokládanému zisku na příštích 12 měsíců nižším než 7, což svědčí o podhodnocení.

Návod: jak vybrat podhodnocenou akcii krok za krokem? Praktický návod s ukázkou
Návod: jak vybrat podhodnocenou akcii krok za krokem? Praktický návod s ukázkou

1. Albemarle Corporation (ALB)

Společnost Albemarle Corporation je globální lídr v oblasti výroby specializovaných chemikálií, přičemž se zaměřuje především na výrobu lithia, bromu a katalyzačních systémů. Její produkty jsou klíčové pro mnoho odvětví, včetně energetiky, farmaceutického průmyslu, a výroby syntetických kaučuků. Hraje také důležitou roli v rozvoji udržitelných technologií, jako jsou lithium-iontové baterie pro elektrická vozidla.

Akcie Albemarle za posledních 12 měsíců vykazují pokles o téměř 40 %. Akcie jsou však masivně podhodnocené při forwardovém poměru ceny a zisku 6,8. Albemarle navíc nabízí dividendový výnos okolo procenta – dividenda společnosti však v posledních letech výrazně roste.

Albemarle by mohla být na začátku trajektorie vysokého růstu. Pro letošní rok společnost plánuje růst tržeb v rozmezí 40 % až 55 %, krom toho společnost rovněž oznámila plán do roku 2027 ztrojnásobit objem výroby lithia.

2. AT&T (T)

Společnost AT&T je jednou z největších telekomunikačních společností na světě, která poskytuje širokou škálu služeb, včetně mobilních a pevných telefonních služeb, širokopásmového připojení k internetu a televizního vysílání.

Jedná se pravděpodobně o další masivně podhodnocenou dividendovou akcií. Akcie AT&T se obchodují za atraktivní forwardový poměr ceny a zisku 6,2 a nabízejí dividendový výnos 7,29 %. Jakmile se nálada na trhu obrátí, je pravděpodobný značný růst ceny akcií. Klíčovým protivětrem pro AT&T je zadlužení společnosti. I po snížení dluhu o 20 miliard dolarů v posledních třech letech vykázala společnost ke 2. čtvrtletí 2023 čistý dluh ve výši 132 miliard dolarů.

Nicméně stojí za zmínku, že AT&T očekává pro rok 2023 volný peněžní tok ve výši 16 miliard dolarů. Díky silným volným peněžním tokům tak bude mít společnost možnost snižovat zadlužení.

Je nutné také dodat, že AT&T v posledních několika letech uskutečnila velké investice do posílení své drátové a bezdrátové sítě. AT&T již zavedla 5G, která pokrývá 300 milionů obyvatel. Přínosy těchto investic lze očekávat v následujících letech v podobě trvalého růstu počtu předplatitelů.

Načítání
Načítání Načítání

3. Vale (VALE)

Společnost Vale je jedním z největších světových producentů železné rudy, niklu a mědi, s těžebními operacemi, logistickými zařízeními a ocelárnami po celém světě. Sídlo má v Brazílii a její aktivity zahrnují také těžbu uhlí, hliníku, draslíku a dalších minerálů, stejně jako logistické služby, včetně správy železnic, přístavů a lodí.

Cena akcií Vale se za posledních 12 měsíců příliš nezměnila. Zdá se tak, že nabízí dobrou příležitost k akumulaci těchto akcií s více než 5% dividendovým výnosem a současným forwardovým P/E na úrovni 7.

Stojí za zmínku, že segment železné rudy je pro společnost klíčovým tahounem příjmů a peněžních toků a díky zlepšujícím se ekonomickým ukazatelům v Číně se železná ruda obchoduje na nejvyšší úrovni za posledních šest měsíců. To je hlavní katalyzátor růstu akcií společnosti. Další katalyzátorem by pak mohlo být postupné snižování úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému v příštím roce.

Vale také využívá přebytečné peněžní toky k investicím do podnikání v oblasti kovů nezbytných při přechodu na nízkouhlíkovou energetiku. Díky diverzifikovanému portfoliu je dlouhodobý výhled společnosti pozitivní.

Slovo závěrem:

Pokud se snažíte najít akcie s potenciálem vysokého růstu, akcie Albemarle Corporation, AT&T a Vale mohou představovat atraktivní příležitosti.

Tyto společnosti nejenže nabízí stabilní dividendové výnosy, ale také mají potenciál výrazného růstu ceny akcií v důsledku podhodnocení a pozitivních vyhlídek v jejich odvětvích.

Albemarle, s klíčovou roli v udržitelných technologiích, a Vale, s diverzifikovaným portfoliem v oblasti těžby, jsou dobře nastaveny, aby těžily z rostoucí globální poptávky. AT&T, s masivním 5G pokrytím a silnými peněžními toky, má potenciál těžit z trvalého růstu počtu předplatitelů.

Varování

Tyto akcie se tak mohou stát zajímavou součástí diverzifikovaného akciového portfolia, jako obvykle však platí, že byste jakékoliv investiční rozhodnutí měli realizovat pouze na základně vlastní investiční analýzy.

Líbil se vám tento článek?
18
2

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎