Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Podhodnocená akcie s výraznou slevou, která nabízí dividendový výnos přes 6 %

Problémy akcie Lincoln National na býčím trhu představují příležitost pro hodnotové investory. Zotavení se jí zatím daří a vyplácí vysoké dividendy.

Publikováno
Podhodnocená akcie s výraznou slevou, která nabízí dividendový výnos přes 6 %
Zdroj: depositphotos.com

Ne všem akciím se v aktuálním býčím trhu daří. Příkladem je pojišťovna Lincoln National, která se stále vzpamatovává z ran, které utržila v době covidové pandemie.

Navzdory 42% nárůstu za poslední rok se akcie obchodují 55 % pod svou nejvyšší cenou. To představuje potenciální příležitost pro hodnotové investory, vzhledem k tomu, že společnost učinila zajímavé kroky k finančnímu zotavení.

Akcie Lincln National za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie LNC Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Pandemie firmu silně poškodila

Lincoln National, která se specializuje na služby v oblasti pojištění a penzijního plánování, se během pandemie covid-19 setkala s překážkami zejména v oblasti životního pojištění.

Společnost byla v roce 2020 svědkem 15% nárůstu výplat pojistných plnění, což byl největší meziroční nárůst od chřipkové epidemie v roce 1918.

Poznámka

Americké pojišťovny vyplatily obmyšleným osobám v roce 2020 celkem 90 miliard USD.

Zatímco konkurenti jako Aflac a Unum Group od té doby zaznamenali výrazný růst cen akcií, Lincoln National se snažil znovu získat pevnou půdu pod nohama.

Výkonnost akcií konkurentů od roku 2020

Aktuální cena
Změna
Aflac / AFL
Načítání
Načítání
Načítání
Unum Group / UNM
Načítání
Načítání
Načítání

Snahu o oživení ztížila ztráta ve výši 2,6 miliardy dolarů ve třetím čtvrtletí roku 2022, kterou Lincoln National utrpěla.

Ztráta byla způsobena především nárůstem rezerv životního pojištění o 2,2 miliardy dolarů. Lidé ve věku nad 75 let si zachovali garantované univerzální životní pojištění mnohem častěji, než pojišťovna předpokládala.

Ztráta si vyžádala snížení úvěrového ratingu od agentury Fitch Ratings ze stabilního na negativní a vyřazení Lincoln National z indexu S&P 500.

Mimo to mělo přehodnocení výrazný dopad na ukazatel rizikově orientovaného kapitálu (RBC) společnosti, který je pro pojistitele klíčovým ukazatelem a který klesl z 400 % na 377 %.

Společnost to přimělo k přijetí opatření, jako je zastavení zpětného odkupu akcií, navýšení vlastního kapitálu a snížení nákladů.

Obnova kapitálu a změna obchodního mixu

I přes tyto neúspěchy učinila společnost pokroky v obnově svého kapitálu, přičemž se očekává, že prodej jejího podniku zabývajícího se správou majetku přinese kapitálový výnos ve výši 700 milionů dolarů a posílí její kapitálovou pozici.

Ve snaze o ziskovější obchodní mix mění Lincoln National také pozici svých produktů směrem k nabídkám, které jsou kapitálově efektivnější a poskytují vyšší rizikově upravenou návratnost.

Kromě toho společnost zavedla opatření na snížení nákladů, včetně únorového snížení počtu zaměstnanců o 5 %, aby zefektivnila provoz.

Její úsilí vedlo k návratu ukazatele RBC do konce čtvrtého čtvrtletí na cílovou hodnotu 400 %.

Současné ocenění společnosti Lincoln National naznačuje výrazné podhodnocení, přičemž poměr ceny k prodejům (P/S) činí pouhých 0,45, což je hodnota připomínající minima zaznamenaná během předchozích krizí.

Poměr ceny k zisku (P/E) ve výši 3,8 a jednoletý forwardový poměr P/E ve výši 4,64 jsou také výrazně nižší než historický průměr 13,2.

Pojišťovna navíc nabízí atraktivní dividendový výnos 5,9 %, který je vyšší než její historický průměr, takže vzhledem k aktuální situaci se může jednat o velmi zajímavou investici.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎