Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Optimistka, nebo šílenec? Tato analytička si myslí, že by akcie Nvidia mohly vzrůst na čtyřnásobek!

Odvážná předpověď technologické analytičky Beth Kindigové vyvolává otázku, zda je plně při smyslech. Řada dřívějších odhadů jí ale vyšla přesně. Má i tentokrát pravdu, nebo jen velké oči?

Optimistka, nebo šílenec? Tato analytička si myslí, že by akcie Nvidia mohly vzrůst na čtyřnásobek!
Zdroj: depositphotos.com

Beth Kindigová, vedoucí technická analytička ve fondu I/O, učinila v srpnu 2021 přesný odhad týkající se výrobce čipů pro umělou inteligenci (AI) – Nvidie. A jak se ukázalo, investoři se na ni spoléhali správně.

Nyní tvrdí, že by akcie Nvidia mohly vyrůst ještě čtyřnásobně.

Z AI boomu vzejde málo vítězů

Fond I/O má aktivně spravované portfolio technologických akcií a nabízí výzkum akciového trhu a obchodní upozornění. Má za sebou už řadu přesných předpovědí.

Kindigová například po úspěchu s předpovědí z roku 2021 učinila další býčí odhad růstu Nvidie na začátku roku 2023, ve kterém akcie vzrostly o 245 %.

Vývoj akcií Nvidia za minulý rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Její nejnovější predikce na vývoj tržních trendů mimo jiné zmiňují i budoucí pád AI akcií.

Předpokládá ale, že firmy jako Nvidia, Alphabet, Meta a Microsoft budou na tomto rychle rostoucím trhu dominovat a budou na něm schopny generovat zisky o něco déle než jiné společnosti.

Trh AI přirovnala k rychlému rozvoji gamingu a mobilních zařízení, jen si představuje, že splasknutí v případě umělé inteligence bude rychlejší a zbyde jen několik vítězů a mezi nimi vidí právě Nvidii.

Odhaduje, že její hodnota vzroste do roku 2030 na neskutečných 10 bilionů dolarů.

V současnosti 3. největší americká společnost má tržní kapitalizaci 2,36 bilionu dolarů a zaostává jen za Applem s hodnotou 2,66 bilionu dolarů a Microsoftem s 3,19 bilionu dolarů.

Pokud se podaří dosáhnout výrobci čipů do roku 2030 hodnoty, kterou nastiňuje Kindigová, znamenalo by to, že by cena jeho akcií dosáhla více než čtyřnásobku současné ceny.

Další sázky Kindigové

Kromě své předpovědi růstu Nvidie také prohlásila, že se růst tržeb na AI trhu netýká tak širokého okruhu firem jako růst cen akcií v technologickém sektoru – ceny některých akcií se zkrátka pouze vezou z trendem. Některé své předchozí sázky proto přehodnotila.

Držbu akcií výrobce serverů pro umělou inteligenci Super Micro Computer například její fond už snížil, protože riziko, které tato investice přináší nepovažuje za vyvážené potenciální návratností.

Akcie Super Micro Computer vyrostly za poslední rok o téměř 800 %, a to především díky těsné spolupráci s Nvidií, jejímiž čipy osazovala své serverové skříně a dodávala je svým zákazníkům.

Vývoj ceny akcí Super Micro Computer za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie SMCI Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Analytička naopak jako poměrně bezpečnou investici vyzdvihla jiné polovodičové firmy, které tvoří asi 50 % trhu s umělou inteligencí. Firmy jako Taiwan Semiconductor se podle ní s vysokou pravděpodobností nemusí o své pozice obávat.

Další oblastí, která se Kindigové zamlouvá je kybernetická bezpečnost. Kybernetické útoky jsou stále sofistikovanější a ochrana před nimi je neustále dražší. To vytváří velmi lukrativní trh, na kterém už nejedna akcie zaznamenala významný úspěch.

Pokud jde o akcie v oblasti cloud computingu, analytička se domnívá, že polovina firem, které se na něj zaměřují, do deseti let zmizí.

Upozornila také na to, že očekává vzestup AMD, které by podle ní letos mělo dokázat, že je konkurentem Nvidie a ukázat svou sílu. Kindigová firmu považuje za hluboce podceněnou.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.