Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Král spořicích účtů. Na jakém spořicím účtu získáte v únoru 6,28 % p.a.?

Jaký spořicí účet vám nabídne nejlepší úrokovou sazbu v únoru 2024? I přes pokles úrokových sazeb na spoření stále existuje banka, která nabízí celkem zajímavý úrok!

Publikováno
Král spořicích účtů. Na jakém spořicím účtu získáte v únoru 6,28 % p.a.?
Zdroj: depositphotos.com

V prosinci 2023 došlo ze strany České národní banky ke snížení základních úrokových sazeb, což vedlo k postupnému snižování úroků na spořicích účtech a termínovaných vkladech. Tento proces snižování sazeb probíhá pozvolna, s tím, že hlavní pokles sazeb byl bankami ohlášen na počátek února.

Navzdory tomu se stále dají nalézt spořicí účty nabízející úrok v rozmezí 5 – 6 % p.a. I když to není závratné číslo, tyto úrokové sazby nabízejí alespoň částečnou ochranu uložených peněz před inflací.

Jaká banka vám nabídne spořicí účet s nejlepší úrokovou sazbou v únoru 2024?

Nejlepší spořicí účet v únoru

Nejvyšší úrokovou sazbu nabízí Trinity Bank na svém spořicím účtu Skvělý účet Výhoda+, a to 6,28 % p.a. Na druhém místě se umístilo Spoření bez limitů od VÚB Banky se sazbou 6,05 % p.a., následované spořicím účtem Max Banky s úrokovou sazbou 6,01 % p.a. Zajímavým produktem je také dětský spořicí účet Junior od Komerční banky, který při splnění podmínek nabízí úrokovou sazbu až 6,50 % p.a.

Nyní se zaměřme na absolutního vítěze našeho únorového srovnání spořicích účtů – Skvělý účet Výhoda+ od Trinity Bank. Podívejme se podrobněji na to, co tento účet nabízí, jaké jsou jeho podmínky a jakým způsobem ho můžete sjednat.

Přečtěte si naši podrobnou recenzi spořicího účtu Výhoda+ Skvělý účet, kde se dozvíte, jak účet funguje.

Co vám nabídne Skvělý účet od Trinity Bank?

Trinity Bank nabízí spořicí účet Skvělý účet Výhoda+ s nejvyšší úrokovou sazbu na trhu ve výši 6,28 % p.a. Tento úrok je dostupný pro všechny klienty, ať už stávající nebo nové, při vkladu do 250 000 Kč. Pro vyšší vklady nad 250 000 Kč banka poskytuje úrok 5,68 % p.a.

Založení Skvělého účtu Výhoda+ a získání výhodné úrokové sazby 6,28 % je snadné a možné, jak osobně na pobočkách Trinity Bank, tak online přes webové stránky banky.

Jak si sjednat spořicí účet u Trinity bank?

Pro otevření Skvělého účtu Výhoda+ můžete využít jak online formulář na webových stránkách banky, tak návštěvu na pobočkách. K online založení účtu je potřeba mít při sobě platný občanský průkaz a disponovat bankovním účtem pro realizaci první autorizační platby.

Trinity Bank nabízí vedle výhodné úrokové sazby také bezplatné vedení účtu a bezpoplatkové provedení většiny platebních transakcí, s výjimkou těch zahraničních.

Úroky jsou připisovány měsíčně a dále se zhodnocují. Pro získání tohoto výhodného úročení není nutné využívat další produkty nebo služby Trinity Bank.

Je důležité zdůraznit, že tento zajímavý úrok je součástí marketingové akce, která měla původně skončit na konci roku 2023. Akce však byla nedávno prodloužena a nové datum ukončení zatím nebylo oznámeno. Z toho důvodu by si klienti, kteří se rozhodnou pro tento produkt, měli být vědomi, že úroková sazba je omezena dočasnou nabídkou.

Při výběru vhodného spořicího účtu je klíčové důkladně posoudit všechny podmínky, včetně možnosti změny úrokových sazeb po skončení akce. Nicméně, v případě účtu Skvělý účet Výhoda+, zákazníci nepodstupují výrazná rizika. Maximálně se mohou potýkat se snížením úrokové sazby, což je běžná praxe na trhu. V takovém případě lze finanční prostředky snadno převést na jiný účet s výhodnějšími podmínkami.

Líbil se vám tento článek?
9
2

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎