Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Michael Burry varuje před krizí – Do kterých akcií investuje on sám, aby ochránil své portfolio?

Publikováno
Michael Burry varuje před krizí – Do kterých akcií investuje on sám, aby ochránil své portfolio?
Zdroj: usnews.com

Sociální sítě změnily tvář moderního světa a mají obrovskou moc, protože většina lidí si bez nich už neumí svůj život představit. To si uvědomují miliardáři i nejlepší investoři současné doby. Ve svých příspěvcích hodnotí aktuální politickou a ekonomickou situaci, vývoj trhu, snaží se naklonit si štěstěnu nebo varují před krizí. Do poslední skupiny se minulý týden zařadil Michael Burry, který začal bít na poplach na svém twitterovém účtu.

Michael Burry upozorňuje na největší bublinu na akciovém trhu v historii. Tu podle něj způsobuje velké množství nekontrolovaných spekulativních nákupů a nenasytnost investorů, kteří touží po astronomických výnosech v krátkém čase.

Kdo je Michael Burry?

Zdroj: idnes.cz
michael_burry
Americký investor Michael Burry

Pokud jste o Michaelu Burrym ještě neslyšeli, rádi vám ho představíme. Jedná se o amerického lékaře, investora a manažera hedgových fondů. V roce 2000 založil zajišťovací fond Scion Capital.

Proslavil se zejména tím, že dokázal předpovědět hypoteční krizi v letech 2007 – 2010 a zároveň z ní vytěžil maximum. O jeho neuvěřitelném úspěchu byla v roce 2010 napsána kniha pod anglickým názvem The Big Short. O 5 let později byla kniha zfilmována jako životopisné drama. Michaela Burryho si zahrál anglický herec Christian Bale.

Investujte podle Michaela Burryho

Pokud byste se chtěli inspirovat investicemi Michaela Burryho, přinášíme vám přehled 5 zajímavých akcií, které můžete aktuálně pořídit za velmi příznivou cenu. Sám Michael Burry si uvědomuje jejich růstový potenciál a do portfolia fondu Scion Capital je doplnil během posledních několika měsíců.

1. RPT Realty

Zdroj: trademarkia.com

rpt-realty

Akcie tohoto REITu tvoří 0,5 % z portfolia společnosti Scion, což představuje hodnotu investice ve výši 6,8 milionu dolarů. Burry akcie pořídil v září loňského roku , kdy byla jejich hodnota nejnižší za posledních 10 let. Ekonomika se znovu otevřela, očkování proti koronaviru úspěšně pokračuje, a to pomáhá v růstu ceně akcií této společnosti. Aktuálně cena dosáhla téměř na hodnoty před pandemií Covid-19. Navíc nabízí tato dividendová akcie zajímavý roční výnos 2,18 %.

2. CVS Health Corporation

Zdroj: logok.org

cvs-health

Společnost, která poskytuje zdravotní péči, tvoří 0,61 % z celého portfolia. Představuje tedy investici ve výši 8,2 milionu dolarů. Scion Capital nakoupil akcie CVS Health během 1. čtvrtletí letošního roku a od té doby jejich hodnota vzrostla o 14 %, meziročně pak o 23 %. Celkově jsou fundamenty této společnosti velmi příznivě nakloněné dalšímu růstu. Investorům nabízí dividendový výnos 2,38 %.

3. Lumen Technologies Inc.

Zdroj: crn.com

Lumen

Technologická a komunikační společnost Lumen Technologies tvoří v Burryho portfoliu 0,64 %, což představuje investici v celkové výši 8,6 milionů dolarů. Scion Capital koupila akcie této společnosti loni v září. Už v 1. čtvrtletí letošního roku však 46 % podílu prodala, aby mohla těžit z růstu jejich ceny. Analytici se však i nadále shodují, že společnost má potenciál dál růst. Kromě toho nabízí velmi atraktivní dividendový výnos 7,25 %.

4. Ingles Markets, Incorporated

Zdroj: storebrands.com

ingles

Ingles Markets je další společnost s obrovským růstovým potenciálem a dividendovým výnosem 1,06 %. Akcie tohoto lokálního řetězce supermarketů doplnily portfolio Scion Capital v prosinci roku 2020. Od té doby vzrostla cena akcií o 45 %. Momentálně tvoří 0,68 % portfolia společnosti v celkové hodnotě 9,2 milionu dolarů.

5. CoreCivic, Inc.

Zdroj: corecivic.com

core-civic

Tento REIT představuje 0,74 % z celkové hodnoty portfolia, tedy investici téměř 10 milionů dolarů. Společnost Scion nakoupila akcie společnosti CoreCivic ve 4. čtvrtletí roku 2020. Od začátku letošního roku vzrostla jejich hodnota o 73 %. Analytici i přesto předpokládají, že cena bude nadále růst. Společnost CoreCivic je jediná z našeho výběru, která nevyplácí investorům dividendu.

Ať už s Michaelam Burrym souhlasíte nebo ne, ochranu svých peněz, investic a majetku nelze brát na lehkou váhu. V poslední době jsou stále častěji slyšet hlasy investiční profesionálů, že by mohlo dojít ke splasknutí bubliny na akciovém trhu. To by mohlo odstartovat další krizi. Bez ohledu na to, zda se to stane nebo akciové trhy čeká úplně jiný scénář, je vhodné zajistit své portfolio pro případ nečekaných událostí.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Ahoj, jmenuji se Michaela Benkovičová a pro Finex pracuji jako externí redaktorka. Připravuji pro Vás články z investičního i podnikatelského světa.

Zájem o finance se ve mě zrodil zřejmě v okamžiku, kdy jsem dostala své první “spořící prasátko” (takže dááááávno). Od té doby jsem tak nějak tušila, že toto “prasátko” nemůže být jediná cesta k finanční nezávislosti.

Vysoká škola ekonomická byla jasnou volbu a nastupovala jsem tam s velikým očekáváním. Po 5ti letech jsem školu úspěšně dokončila a přesto, že jsem získala spoustu znalostí, mi nikdo nebyl schopen odpovědět na otázku “kde a do čeho investujete vy a jak to mám udělat já?”.

Tak jsem se vzdělávala dál a už teď vím, že tato cesta nikdy neskončí. Mojí obrovskou vášní jsou nemovitosti, ale investuji i do akcií a kryptoměn. Jsem velkou zastánkyní finanční gramotnosti a práce na dálku.

Mým cílem je dosáhnout finanční a časové svobody a pomoci ostatním lidem zorientovat se ve financích, případně je inspirovat k tomu, aby se o své finance starali lépe. Mimo práce pro Finex, se starám o finance českého start-upu a několika SVJ.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

jaroslav

To je ten pán co něco napíše a pak si smaže raději celej twitterovej učet?To je ten pán co ztratil x stovek milionu shortováním tesly? aha…to jo…tak takovýho šaška poslouchat snad normální člvoěk ani nemůže….jediným jeho cílem je viděsit retail aby lidi prodávali a on v slevách kupoval…něco jako šmejdi na předvaděčkách

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.