Finex.cz logo
Menu
Finex » Investice » Máte v sobě skrytý potencionál být milionářem? Zde je 9 znamení, podle kterých to poznáte

Máte v sobě skrytý potencionál být milionářem? Zde je 9 znamení, podle kterých to poznáte

Máte v sobě skrytý potencionál být milionářem? Zde je 9 znamení, podle kterých to poznáte
Zdroj: depositphotos.com

Podle nejnovějších studií bylo zjištěno, že lidé, kteří se vlastním přičiněním stanou milionáři, mají několik shodných rysů a návyků.

Být milionářem je asi snem každého člověka, bohužel ne každému se tento sen splní. Pokud zcela pomineme možnost nabytí bohatství formou loterie nebo dědictví, tak je jeho budování dosti komplikované. Odborníci však přišli se zjištěním, že u mnoha lidí, kteří se stali milionáři, existují určité návyky, které jim pomohly dojít až ke splnění tohoto snu. V tomto článku si tyto návyky představíme.

1) Investujte

Jedním z nejdůležitějších předpokladů pro to stát se milionářem, jsou správné investice, respektive investovat alespoň část svého měsíčního příjmu. Zcela nejlepší je, když vaše peníze vydělávají, zatímco vy si užíváte svůj čas například s rodinou. Druhům investic se meze nekladou. Pokud je však druh investice i obor, který investora baví, má již předem takřka vyhráno. Nejčastější investice jsou do akcií, dluhopisů, ETF, mincí a drahých kovů nebo alkoholu.

2) Vyhněte se dluhům

Milionáři mají většinou tendenci vyhýbat se jakémukoliv půjčování si peněz. Jedním z rysů milionáře tedy je, že hledá jiné způsoby, jak si danou věc pořídit, aniž by se kvůli tomu zadlužil. K nabytí majetku nebo určité služby, lze využít například směnný obchod, službu za službu, slevu na produkt, případně se domluvit na dlouhodobé spolupráci. Milionáři přemýšlejí o win-win byznysu, tedy tak, aby byli všichni zúčastnění spokojení.

3) Čas na prvním místě

Správné rozložení času v tomto případě hraje velmi důležitou roli. Dobře si rozvrhnout den tak, aby byl čas jak na práci, tak i na rodinu, relaxaci a na další seberozvojové aktivity, které člověka sunou stále ku předu k jeho finančnímu cíli a nezávislosti. Milionáři si uvědomují, že čas je komodita, kterou nikdy nezískají zpět, proto si za svůj čas nechávají adekvátně zaplatit.

Čas je komodita, kterou si nelze koupit. Proto milionáři časem neplýtvají a pracují efektivně.

4) Několik zdrojů příjmů

Další zdroj příjmu většinou představuje určitou formu pasivního příjmu. Může se jednat o pronájem garáže, pokoje nebo zahrady. Zhodnocování peněz investováním nebo obchodováním, využívání bankovních produktů jako je například spořicí účet nebo termínované vklady, obchodní činnost s předměty nebo službami, poskytování poradenství v oblasti, ve které se vyznáte atd. Kreativitě se meze nekladou a pokud je člověk ve svém oboru odborník, nebude mít problém své znalosti a dovednosti zpeněžit.

5) Tvorba rezervy

Mít kam sáhnout v případě neočekávaných výdajů, je k nezaplacení. Proto je dobré mít tzv. nějaké peníze bokem, které mohou být v případě nouze využity. Milionáři si velmi pečlivě hlídají svojí cash-flow v jejímž rámci sledují výnosy ze své aktivní činnosti, pasivní činnosti, ale i tvorby finanční rezervy, která může být kromě krytí nákladů za nečekané události využita i pro realizaci dalších investičních činností. I finanční rezerva ale může vydělávat peníze. Lze využít například krátkodobých termínovaných vkladů, které rezervu zhodnocují, ale zároveň jsou peníze v krátkém časovém úseku k dispozici.

6) Obklopujte se inspirativními lidmi

Mít rodinu, přátelé či komunitu lidí, kteří vás ve vašich snech podporují a motivují, je obrovské plus. Pozitivní a laskaví lidé vás mnohem více vybičují k dosažení určitého cíle, než lidé, kteří neustále kritizují nebo zpochybňují vaše rozhodnutí. Obklopovat se úspěšnými lidmi lze například pomocí knih, seminářů, workshopů, video konferencí, osobních setkání atd. 

Neustálá potřeba zlepšovat sebe a své produkty odlišuje dlouhodobě úspěšné lidi od těch průměrných.

7) Jasné cíle a ochota riskovat

Ne nadarmo se říká, že risk je zisk. Ovšem i zde platí všeho s mírou, respektive existuje určitá míra riskování, která je spojená s úspěchem. Znát svoji hodnotu a nevzdat se, když se něco na první pokus nezdaří, je vrozená charakterová vlastnost mnoha milionářů. Navíc pokud si určíme jasné cíle, je pak mnohem snazší podniknout konkrétní kroky k jejich dosažení. A to z toho důvodu, že přesně víme kam směřujeme.

8) Jít si za svým a po svém

Občas se může stát, že plány nevyjdou přesně podle představ. A právě v těchto případech je nutné znovu vstát a dál pokračovat. Poučit se z chyb a znovu je již neopakovat. Někteří lidé věnují až moc energie a peněz tomu, aby si žili jako jejich "idolové". Bohužel většina si neuvědomuje, že jejich finanční prostředky nejsou tak velké a proto dost často zabředávají buď do dluhů, nebo depresí, které plynou z duševní představy života někoho jiného, která není v osobním životě naplněna.

9) Být pozitivní a zdráv

Důležitost úsměvu a pozitivního myšlení je často podceňována. Nejenže vy sami se budete dobře cítit, ale ostatní lidé to z vás také vycítí a budou chtít s vámi spolupracovat. Určitě si také raději zvolíte do týmu člověka, který je usměvavý, než nějakého "mračouna". Starost a péče o své tělo je milionářům rovněž velmi blízká. Velmi dobře si totiž uvědomují, že pokud se budou zanedbávat, nebudou schopni dosahovat takových výkonů, jak byli dříve zvyklí. Péče o tělo je každodenní součást života milionáře a to na mnoha úrovních. Může se jednat o sport, detoxikaci organismu, meditaci, masáže, otužování anebo čím dál tím oblíbenější přerušované půsty.

Závěr

Pokud jste se v některém z bodů našli, tak ho dále rozvíjejte a třeba zkuste zapracovat i na dalším z nich. A pokud jste se v žádném nenašli, tak nezoufejte, čas začít je kdykoliv. Začněte po malých krocích a průběžně zařazujte výše zmíněné rysy do svého každodenního života.

Nezapomeňte, že milionáře z vás nedělá pouze suma na bankovním účtu, ale především způsob přemýšlení o životě a o sobě samém.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo