Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Které 3 dividendové akcie si oblíbili analytici z Wall Street?

Dividendové akcie mohou být vhodnou ochranou portfolia před výkyvy trhu v nejistých dobách. Které tituly se aktuálně zamlouvají analytikům z Wall Street?

Publikováno
Které 3 dividendové akcie si oblíbili analytici z Wall Street?
Zdroj: Depositphotos.com

V současném klimatu ekonomické nejistoty investoři stále častěji hledají spolehlivé zdroje příjmů, aby zabezpečili svá investiční portfolia proti nestabilitě trhu.

Dividendové akcie se nabízejí jako jedna z možností a přední analytici Wall Street identifikovali tři konkrétní akcie se slibnými výnosy a silnými fundamentálními ukazateli podnikání.

Chord Energy

Významný provozovatel těžby ropy a zemního plynu ve Willistonské pánvi, nedávno oznámil základní plus variabilní peněžní dividendu ve výši 3,25 USD na akcii, což by investory rozhodně mohlo zajímat.

Analytik Gabriele Sorbara ze společnosti Siebert Williams Shank podpořil Chord Energy ratingem buy a stanovil cílovou cenu 262 USD.

Aktuální vývoj ceny akcií Chord Energy

Načítání
Načítání
Kupte si akcie CHRD Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Sorbarova důvěra ve společnost vychází z jejího atraktivního ocenění, solidních kapitálových výnosů a závazku vracet akcionářům více než 75 % volného cash flow prostřednictvím dividend a zpětných odkupů.

Sorbara předpokládá, že společnost Chord Energy vrátí v následujících letech značné částky. V roce 2024 očekává 778,8 milionu USD a o rok později dokonce 1,15 miliardy USD, což znamená působivý výnos pro investory ve výši 6,6 %, respektive 9,7 %.

Optimismus analytiků je dále podpořen dobrými výsledky společnosti Chord Energy ve Willistonské pánvi, solidní množství ropných ložisek a potenciálem pro zvýšení kapitálové efektivity a výkonnosti po akvizici společnosti Enerplus.

Energy Transfer

Další firma, která s rozsáhlou sítí více než 200 000 km potrubní infrastruktury vyniká v energetickém sektoru je MLP s názvem Energy Transfer .

Co je MLP?

Master Limited Partnership – Jedná se o veřejně obchodované společnosti, podobné našim komanditním společnostem. Většinu svého zisku musí rozdělit svým společníkům podobně jako REITy, na druhou stranu neplatí daně z příjmu právnických osob.

Společnost nedávno oznámila meziroční zvýšení čtvrtletní výplaty hotovosti o 3,3 % na 0,3175 USD na kmenovou jednotku, což znamená roční dividendový výnos ve výši přibližně 8 %.

Analytik Gabriel Moreen ze společnosti Mizuho zvýšil cílovou cenu pro ET z 18 na 19 USD, ponechal nákupní doporučení a označil akcie za nový top tip své firmy v oblasti midstream.

Aktuální vývoj akcií Energy Transfer

Načítání
Načítání
Kupte si akcie ET Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Navzdory solidním výsledkům společnosti Energy Transfer se Moreen domnívá, že akcie ve srovnání s konkurenčními společnostmi ještě plně nevyužily svůj potenciál, zejména s ohledem na silný výhled volného cash flow a strategickou pozici v Permské pánvi.

Moreen naznačuje, že podrobnější rámec alokace kapitálu by mohl být katalyzátorem potřebným k uvolnění hodnoty akcií, přičemž zdůrazňuje jejich diskontované ocenění a vyhlídky na návratnost vlastního kapitálu jako přesvědčivé faktory pro investice do midstream.

Coca-Cola

A konečně, proslulý dividendový král, společnost Coca-Cola, pokračuje ve své tradici odměňování akcionářů, když na začátku letošního roku zvýšila čtvrtletní dividendu o 5,4 % na 0,485 USD na akcii. Jedná se již o 62. rok zvyšování dividend v řadě.

S dividendovým výnosem 3,1 % zapůsobila výkonnost Coca-Coly na analytika společnosti RBC Capital Nika Modiho, který po lepších než očekávaných výsledcích společnosti za první čtvrtletí a zvýšené prognóze růstu organických tržeb potvrdil nákupní rating na akcie s cílovou cenou 65 USD.

Aktuální vývoj cen akcií Coca-Cola

Načítání
Načítání
Kupte si akcie KO Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Modi je přesvědčen o silných fundamentálních ukazatelích společnosti Coca-Cola a připisuje nedávné restrukturalizaci a organizačním změnám, které vedly k lepší alokaci zdrojů, což podle něj povede k většímu nárůstu tržního podílu a expanzi do nových oblastí.

Zdůrazňuje také potenciální růst společnosti Coca-Cola v případě oslabení amerického dolaru vzhledem k její významné expozici na mezinárodních trzích.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎