Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » Kdybyste si mohli koupit jen jednu dividendovou akcii, měla by to být tato?

Kdybyste si mohli koupit jen jednu dividendovou akcii, měla by to být tato?

Kdybyste si mohli koupit jen jednu dividendovou akcii, měla by to být tato?
Zdroj: depositphotos.com

Nedávná volatilita na akciových trzích vede stále více investorů k tomu, aby se zaměřili na akcie vyplácející dividendy. Koneckonců, tyto akcie dodávají jistou spolehlivost při vzestupech a pádech trhu a navíc přináší investorům pasivní příjem.

Na výběr je spousta kvalitních dividendových akcií, ale kdybyste si teď mohli koupit jen jednu, uvažovat můžete právě o W. P. Carey. Tento stabilní REIT přinesl akcionářům v průběhu let neuvěřitelný růst dividendových příjmů.

W. P. Carey nabízí vyšší bezpečnost díky diverzifikaci

W. P. Carey je diverzifikovaný realitní investiční fond (REIT), což znamená, že vlastní a pronajímá širokou škálu komerčních nemovitostí včetně kancelářských, maloobchodních, samoobslužných a průmyslových skladů a distribučních center po celém světě.

Diverzifikace je nesmírně důležitá pro snížení rizika. A přestože investování do jednoho odvětví přináší výhody (pokud máte štěstí a natrefíte na příští vítězné odvětví), diverzifikace vládne v dobách volatility. Výhodou společnosti W. P. Carey je, že může v určitých odvětvích profitovat z konjunktury, jako jsou například samoobslužné sklady nebo průmyslové nemovitosti, a zároveň kompenzovat ztráty, které mohou vzniknout z jiných tříd aktiv během náročných ekonomických podmínek.

Diverzifikovaný byznys model W. P. Carey v konečném důsledku vede ke stabilní provozní výkonnosti i v obdobích krize.

Nemluvě o tom, že W. P. Carey neustále nachází růstové příležitosti, které jí pomáhají udržet stabilní výkonnost. Společnost nedávno dokončila akvizici společnosti Corporate Property Associates 18, díky níž do svého portfolia přidala 65 samoobslužných skladovacích zařízení a zároveň okamžitě zvýšila své upravené provozní prostředky (AFFO) – ekvivalent provozního cash-flow u běžné společnosti.

Nepodceňujte sílu růstu dividend

Společnost již nyní vyplácí více než trojnásobek dividendového výnosu indexu S&P 500, což je samo o sobě působivé. Tento REIT však také 24 let po sobě zvyšuje dividendu – jedná se tak o jednoho z kandidátů na dividendového aristokrata, což je velmi neobyčejný výkon, který by investoři neměli podceňovat.

Růst dividend může být při dlouhodobém nákupu a držení neuvěřitelně lukrativní, protože umožňuje exponenciální nárůst výnosu. Pokud jste například zakoupili akcie W. P. Carey v roce 2012, kdy roční výplata dividendy činila 2,44 dolaru a dosahovala zhruba 6% výnosu, dnes by vaše počáteční investice vydělala na dividendách 4,24 dolaru ročně, což představuje zhruba 10% dividendový výnos.

Vývoj ceny akcií W. P. Carey za poslední 2 roky
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Nemluvě o tom, že cena akcií tohoto REITu vzrostla za stejnou dobu o 91 %. Vy byste však za těchto 10 let inkasovali 42,14 dolarů na akcii prostřednictvím dividendového výnosu – což je více, než činila cena akcií v době původního nákupu.

Navíc se zdá, že i současný výplatní poměr společnosti je na solidní úrovni – 80 % jejího AFFO. V dohledné budoucnosti by tedy mělo být zachováno zvyšování dividendy společnosti, přičemž její dividendový výnos se dnes blíží 5 %.

Tato akcie si v poslední době získala pozornost investorů díky své spolehlivosti a diverzifikaci, která za poslední rok vyhnala akcie o 13 % výše. Navzdory tomu je její cena stále příznivá a obchoduje se kolem 17násobku svého AFFO.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 78 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo