Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

(18) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Došlo na menší korekci

(18) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Došlo na menší korekci
Zdroj: Depositphotos.com

Kurz Bitcoinu už nějakou dobu osciluje mezi 10 000 a 12 000 dolary. Nic extra zajímavého se tam neděje. Zajímavější je to ale u altcoinů. Jak je na tom naše stotisícová investice? Pojďme se na to podívat!

Poznámka

Kdyby Vás zajímaly týdenní technické analýzy a info o tom, kam by se jeho cena měla vydat dále, podívejte se do sekce analýz, kam Blockspace každý pátek publikuje aktuální situaci.

Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 17 měsících – 148 000 Kč
Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 17 měsících – 148 000 Kč

Vývoj naší investice

Momentálně je naše investice v 48% zisku. Oproti minulému měsíci tak ztrácíme zhruba 22 000 Kč, ale s tím se musí počítat – kryptoměny jsou poměrně volatilní a na podobné výkyvy si člověk zvykne.

Tato mírná korekce jasně musela přijít stačí se podívat na graf výše, kde je vidět, že ceny kryptoměn od března prakticky neustále stoupaly. Nikdy nic nestoupá do nekonečna a proto nynější mírný pokles lze považovat za takovou přestupnou stanici, odkud bychom brzy zase mohli vypálit výše.

Aktuální zhodnocení kryptoměn v rámci našeho portfolia

 • Bitcoin – Vloženo 20 000 Kč, nyní v hodnotě: 40 500 Kč (↑ 102 %).
 • Ostatní kryptoměny – Vloženo 80 000 Kč, nyní v hodnotě: 107 800 Kč (↑ 34 %).
 • Fyzické zlato (20g slitek) – Vloženo 20 170 Kč, nyní zhruba v hodnotě: 29 000 Kč (↑ 43 %). Nezapočítává se do celkové hodnoty portfolia.

Jak to vypadá s DeFi?

Minulý měsíc jsme se zmiňovali o odvětví DeFi. A to zejména o tokenech, které se hojně používají k yield farmingu. Také jsme říkali, že všechno naznačuje tomu, že se nejedná o úplně udržitelný a zdravý růst.

Zmiňovali jsme následující tokeny:

 • yearn.finance (YFI) – Od minulého měsíce zhruba -15 %, od nejvyššího bodu za poslední měsíc -58 %.
 • Aave (LEND) – Od minulého měsíce zhruba -1 %, od nejvyššího bodu za poslední měsíc -33 %.
 • Synthetix (SNX) – Od minulého měsíce zhruba -4 %, od nejvyššího bodu za poslední měsíc -30 %.
 • Compound (COMP) – Od minulého měsíce zhruba -22 %, od nejvyššího bodu za poslední měsíc -31 %.
 • Ren (REN) – Od minulého měsíce zhruba -14 %, od nejvyššího bodu za poslední měsíc -19 %.

A to je pouze pár těch “lepších” tokenů. Vznikla také spousta dalších tokenů, přičemž spousta z nich byla pojmenována (???) podle jídla. Sushi, Pancake, Pizza, Dougnut, Melon, Bread…. Ty jsou v mínusu ještě větším. Podívejte se na obrázek níže.

Ukázka několika DeFi projektů a procentuelní změny jejich hodnoty vůči ATH
Ukázka několika projektů a procentuální změny jejich hodnoty vůči ATH

Doufáme, že jste tyto tokeny nekupovali. A nebo aspoň, že jste je stihli včas prodat. Obáváme se, že moc dlouhou životnost už totiž mít nebudou…

.

Kde Bitcoin a další kryptoměny koupit?

Chcete v tom být s námi? Podívejte se na námi prověřené kryptoměnové směnárny:

Favorit redakce

Výběr
redakce
Směnárna
2024
Výhody
 • Nízké poplatky
 • Široký výběr kryptoměn
Nevýhody
 • Nelze nakupovat platební kartou

.
Pozor: V rámci seriálu Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn jsme investovali opravdové peníze se snahou je zhodnotit. Kryptoměny jsou rizikovou investicí a nechceme tímto nabádat nikoho k podobnému jednání. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se sami rozhodnete do kryptoměn peníze vložit, sami se rozhodněte na velikosti vašeho vkladu, protože je možné, zejména v případě špatného zacházení s nimi, o vše přijít.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.