Finex.cz logo
Menu
Finex » Osobnosti ze světa investic a financí » Do čeho investuje v době hrozící krize většina českých milionářů? Jejich volba je poněkud překvapivá!

Do čeho investuje v době hrozící krize většina českých milionářů? Jejich volba je poněkud překvapivá!

Do čeho investuje v době hrozící krize většina českých milionářů? Jejich volba je poněkud překvapivá!
Zdroj: depositphotos.com

Rok 2022 se nesl převážně ve znamení silného propadu na finančních trzích. Tento propad se nevyhnul ani mnohým českým dolarovým milionářům, kterým ukrojil značnou část z jejich mění. Jak se s touto situací vyrovnali, jaký je investiční profil českého dolarového milionáře a do čeho budou investovat v letošním roce? Průzkum J&T Banky Wealth Report 2022 toto vše zjistil a my se podíváme na výsledky v tomto článku.

Události, které se v posledních měsících v celém světě dějí, vyvolávají ve velké většině českých obyvatel strach – především strach z finanční nejistoty. To bychom mohli říci, že je hlavní rozdíl oproti českým milionářům, kteří i za této situace zůstávají klidní, ba naopak se snaží z ní co nejvíce vytěžit. Tito lidé jsou si moc dobře vědomi toho, že každá krize vytváří příležitosti a že úspěšní investoři nakupují v okamžiku, kdy ti neúspěšní prodávají.

Český dolarový milionář: Jedná se o lidi, nejčastěji muže, kteří mají majetek ve výši přesahující 22 milionů korun. Těmto lidem je v nejčastěji 53 až 55 let a mnozí z nich jsou stále ekonomicky aktivní. Pro mnohé nebude asi žádným překvapením, že nejčastěji jde o podnikatele.

Investiční příležitosti podle českých milionářů

A do čeho hodlají čeští dolaroví milionáři investovat letos? Zhruba polovina z nich očekává největší zhodnocení od akcií zahraničních firem, jelikož jsou podle nich schopny z dlouhodobého hlediska zaručit nejvyšší výnos ze všech základních tříd finančních aktiv. Dále pak chtějí nakupovat nejčastěji stavební pozemky, zemědělskou půdu a nemovitosti.

V TOP 10 najdeme například i nákup dluhopisů. Zajímavou položkou na seznamu jsou sběratelská aktiva, která patří do segmentu alternativních investic.

Wealth Report 2022 od J&T Bank
Wealth Report 2022 od J&T Bank
Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Zajímavé je také zjištění, které poukazuje na dravost spíše mladší generace těchto milionářů. Mladá generace milionářů totiž dokázala zbohatnout o více jak 10 %, kdežto milionáři starší 50 let své jmění dokázali navýšit v průměru "pouze" o 2-9 %.

Naopak od čeho se letos mnoho českých dolarových milionářů odklonilo jsou kryptoměny. Především milionáři starší generace kryptoměny totiž považují již za přežitek s trvajícím poklesem cen.

Hlavním bodem, na kterém se ovšem dolaroví milionáři shodli, je, že nejdůležitější je mít promyšlenou investiční strategii, která si poradí nejen s výraznějším zhoršením ekonomické situace, ale i zvýšenou volatilitou na trzích. Nedoporučují tedy vsázet vše na jednu kartu, ale své peníze chytře diverzifikovat do více druhů investic.

Závěr 

Čeští dolaroví milionáři vybočují z řady především způsobem svého myšlení. Zatímco se mnoho lidí obává a pouze přihlíží, oni v současných tržních a politických podmínkách vidí příležitost.

Za nejzajímavější investiční aktiva tito lidé považují zahraniční akcie, stavební pozemky a sběratelské předměty. Výrazný odliv pozornosti těchto milionářů zaznamenaly kryptoměny. Za hlavní důvod svého bohatství čeští dolaroví milionáři považují promyšlenou obchodní strategii, která odolá výkyvům tržních podmínek.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo