Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Do čeho investuje v době hrozící krize většina českých milionářů? Jejich volba je poněkud překvapivá!

Publikováno
Do čeho investuje v době hrozící krize většina českých milionářů? Jejich volba je poněkud překvapivá!
Zdroj: depositphotos.com

Rok 2022 se nesl převážně ve znamení silného propadu na finančních trzích. Tento propad se nevyhnul ani mnohým českým dolarovým milionářům, kterým ukrojil značnou část z jejich mění. Jak se s touto situací vyrovnali, jaký je investiční profil českého dolarového milionáře a do čeho budou investovat v letošním roce? Průzkum J&T Banky Wealth Report 2022 toto vše zjistil a my se podíváme na výsledky v tomto článku.

Události, které se v posledních měsících v celém světě dějí, vyvolávají ve velké většině českých obyvatel strach – především strach z finanční nejistoty. To bychom mohli říci, že je hlavní rozdíl oproti českým milionářům, kteří i za této situace zůstávají klidní, ba naopak se snaží z ní co nejvíce vytěžit. Tito lidé jsou si moc dobře vědomi toho, že každá krize vytváří příležitosti a že úspěšní investoři nakupují v okamžiku, kdy ti neúspěšní prodávají.

Český dolarový milionář: Jedná se o lidi, nejčastěji muže, kteří mají majetek ve výši přesahující 22 milionů korun. Těmto lidem je v nejčastěji 53 až 55 let a mnozí z nich jsou stále ekonomicky aktivní. Pro mnohé nebude asi žádným překvapením, že nejčastěji jde o podnikatele.

Investiční příležitosti podle českých milionářů

A do čeho hodlají čeští dolaroví milionáři investovat letos? Zhruba polovina z nich očekává největší zhodnocení od akcií zahraničních firem, jelikož jsou podle nich schopny z dlouhodobého hlediska zaručit nejvyšší výnos ze všech základních tříd finančních aktiv. Dále pak chtějí nakupovat nejčastěji stavební pozemky, zemědělskou půdu a nemovitosti.

V TOP 10 najdeme například i nákup dluhopisů. Zajímavou položkou na seznamu jsou sběratelská aktiva, která patří do segmentu alternativních investic.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz
Wealth Report 2022 od J&T Bank
Wealth Report 2022 od J&T Bank

Zajímavé je také zjištění, které poukazuje na dravost spíše mladší generace těchto milionářů. Mladá generace milionářů totiž dokázala zbohatnout o více jak 10 %, kdežto milionáři starší 50 let své jmění dokázali navýšit v průměru “pouze” o 2-9 %.

Naopak od čeho se letos mnoho českých dolarových milionářů odklonilo jsou kryptoměny. Především milionáři starší generace kryptoměny totiž považují již za přežitek s trvajícím poklesem cen.

Hlavním bodem, na kterém se ovšem dolaroví milionáři shodli, je, že nejdůležitější je mít promyšlenou investiční strategii, která si poradí nejen s výraznějším zhoršením ekonomické situace, ale i zvýšenou volatilitou na trzích. Nedoporučují tedy vsázet vše na jednu kartu, ale své peníze chytře diverzifikovat do více druhů investic.

Závěr 

Čeští dolaroví milionáři vybočují z řady především způsobem svého myšlení. Zatímco se mnoho lidí obává a pouze přihlíží, oni v současných tržních a politických podmínkách vidí příležitost.

Za nejzajímavější investiční aktiva tito lidé považují zahraniční akcie, stavební pozemky a sběratelské předměty. Výrazný odliv pozornosti těchto milionářů zaznamenaly kryptoměny. Za hlavní důvod svého bohatství čeští dolaroví milionáři považují promyšlenou obchodní strategii, která odolá výkyvům tržních podmínek.

Líbil se vám tento článek?
11
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎