Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Do čeho investuje v době hrozící krize většina českých milionářů? Jejich volba je poněkud překvapivá!

Publikováno
Do čeho investuje v době hrozící krize většina českých milionářů? Jejich volba je poněkud překvapivá!
Zdroj: depositphotos.com

Rok 2022 se nesl převážně ve znamení silného propadu na finančních trzích. Tento propad se nevyhnul ani mnohým českým dolarovým milionářům, kterým ukrojil značnou část z jejich mění. Jak se s touto situací vyrovnali, jaký je investiční profil českého dolarového milionáře a do čeho budou investovat v letošním roce? Průzkum J&T Banky Wealth Report 2022 toto vše zjistil a my se podíváme na výsledky v tomto článku.

Události, které se v posledních měsících v celém světě dějí, vyvolávají ve velké většině českých obyvatel strach – především strach z finanční nejistoty. To bychom mohli říci, že je hlavní rozdíl oproti českým milionářům, kteří i za této situace zůstávají klidní, ba naopak se snaží z ní co nejvíce vytěžit. Tito lidé jsou si moc dobře vědomi toho, že každá krize vytváří příležitosti a že úspěšní investoři nakupují v okamžiku, kdy ti neúspěšní prodávají.

Český dolarový milionář: Jedná se o lidi, nejčastěji muže, kteří mají majetek ve výši přesahující 22 milionů korun. Těmto lidem je v nejčastěji 53 až 55 let a mnozí z nich jsou stále ekonomicky aktivní. Pro mnohé nebude asi žádným překvapením, že nejčastěji jde o podnikatele.

Investiční příležitosti podle českých milionářů

A do čeho hodlají čeští dolaroví milionáři investovat letos? Zhruba polovina z nich očekává největší zhodnocení od akcií zahraničních firem, jelikož jsou podle nich schopny z dlouhodobého hlediska zaručit nejvyšší výnos ze všech základních tříd finančních aktiv. Dále pak chtějí nakupovat nejčastěji stavební pozemky, zemědělskou půdu a nemovitosti.

V TOP 10 najdeme například i nákup dluhopisů. Zajímavou položkou na seznamu jsou sběratelská aktiva, která patří do segmentu alternativních investic.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz
Wealth Report 2022 od J&T Bank
Wealth Report 2022 od J&T Bank

Zajímavé je také zjištění, které poukazuje na dravost spíše mladší generace těchto milionářů. Mladá generace milionářů totiž dokázala zbohatnout o více jak 10 %, kdežto milionáři starší 50 let své jmění dokázali navýšit v průměru “pouze” o 2-9 %.

Naopak od čeho se letos mnoho českých dolarových milionářů odklonilo jsou kryptoměny. Především milionáři starší generace kryptoměny totiž považují již za přežitek s trvajícím poklesem cen.

Hlavním bodem, na kterém se ovšem dolaroví milionáři shodli, je, že nejdůležitější je mít promyšlenou investiční strategii, která si poradí nejen s výraznějším zhoršením ekonomické situace, ale i zvýšenou volatilitou na trzích. Nedoporučují tedy vsázet vše na jednu kartu, ale své peníze chytře diverzifikovat do více druhů investic.

TIP: 3 z nejlepších defenzivních akcií, které je nyní dobré koupit jako ochranu před propadem trhu
TIP: 3 z nejlepších defenzivních akcií, které je nyní dobré koupit jako ochranu před propadem trhu

Závěr 

Čeští dolaroví milionáři vybočují z řady především způsobem svého myšlení. Zatímco se mnoho lidí obává a pouze přihlíží, oni v současných tržních a politických podmínkách vidí příležitost.

Za nejzajímavější investiční aktiva tito lidé považují zahraniční akcie, stavební pozemky a sběratelské předměty. Výrazný odliv pozornosti těchto milionářů zaznamenaly kryptoměny. Za hlavní důvod svého bohatství čeští dolaroví milionáři považují promyšlenou obchodní strategii, která odolá výkyvům tržních podmínek.

TIP: Nastává obnova akcií z NASDAQ? Analýza 3 akcií, díky kterým můžete být do příštího roku bohatší
TIP: Nastává obnova akcií z NASDAQ? Analýza 3 akcií, díky kterým můžete být do příštího roku bohatší
Líbil se vám tento článek?
11
0

Autor

Jsem soukromý obchodník a investor. Na finančních trzích se pohybuji od roku 2014. Obchoduji intradenní a swingové strategie pro měnové páry, občas komodity. Zajímám se o psychologii obchodování a sám několik let aktivně praktikuji metody NLP a Qi-Gong.
V mých článcích se nejčastěji věnuji technickému pohledu na měnový a akciový trh. V těchto analýzách se snažím čtenářům předat mé znalosti nabyté jak studiem, tak především praxí.
Mým koníčkem je numismatika, která tvoří i část mého investičního portfolia.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎