Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nastává obnova akcií z NASDAQ? Analýza 3 akcií, díky kterým můžete být do příštího roku bohatší

Publikováno
Nastává obnova akcií z NASDAQ? Analýza 3 akcií, díky kterým můžete být do příštího roku bohatší
Zdroj: depositphotos.com

Není tomu až tak dávno, co si akciový trh procházel výrazným poklesem, který souvisel se sociální obnovou vztahů, po dvouleté covidové karanténě. Zatímco během restrikcí technologické akcie rostly, pač alespoň ony zajišťovaly pracovní a rodinný sociální kontakt, po ukončení restrikcí technologické akcie padly téměř až na samé dno.

V tomto článku se podíváme na 3 společnosti, které byly symbolem rychlého růstu a poté ještě rychlejšího pádu a pokusíme se zamyslet, zda již nastal čas jejich akciové vzpruhy.

1) Airbnb

Akcie Airbnb si prošly celkovým propadem své hodnoty 61,5 %, ale vypadá to, že se začíná blýskat na lepší časy. Po obnovení cestovního ruchu ve většině zemí, může tato společnost poskytující ubytování opět vzkvétat a s ní i její akcie. Ty se v současné době pokusily o breakout svých dřívějších high, ovšem prozatím neúspěšně. Překonání rezistence na ceně 130 USD je velmi důležité pro budoucí růst.

Společnosti Airbnb vzrostly tržby meziročně o 40,2 %. S růstem se počítá i na následující dva roky, přičemž letošní rok by měl přinést do kasy společnosti 9,6 miliard USD a rok 2024 11 miliard dolarů. Společnost ovšem nevyplácí akcionářům dividendy.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti Airbnb
Týdenní akciový graf společnosti Airbnb

2) Pinterest

Akcie této společnosti provozující sociální platformu během propadu ztratily 82 % své hodnoty. Během loňského roku až do současnosti se akcie Pinterest obchodovaly na svých cenových minimech, ovšem s určitou nákupní tendencí. Růstový kanál s nízkou volatilitou, ve kterém se akcie obchodují, se dostal nad hodnotu dlouhodobého volume, které bylo v rámci loňské cenové stagnace kumulováno. Trh nyní čeká na fundamentální impuls, který by akcie vystřelil vzhůru.

Meziroční tržby Pinteres vzrostly o 8,7 %. I zde analytici očekávají růst tržeb, ten ovšem vykazuje pouze mírné tempo. Pro rok 2023 jsou predikovány tržby 3 miliardy USD a pro rok 2024 predikce tržeb činní 3,55 miliard dolarů. Ani Pinterest nevyplácí akcionářům dividendy.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti Pinterest
Týdenní akciový graf společnosti Pinterest

3) Roku

Největším akciovým propadem si ovšem prošla společnost Roku, která během roku 2021 a 2022 ztratila téměř 92 % hodnoty svých akcií. Ovšem i zde se situace začíná zlepšovat. Akcie Roku se obchodují nad nejvýraznějším volume, a co je ještě důležitější, trh při svém poklesu nezanechal žádné výrazné rezistence. Pokud na trh přijde silný fundament, může cena akcií vzrůst až na hodnotu 200 USD, kde se nachází nejbližší rezistentní zóna.

Společnost Roku vygenerovala meziroční tržby o 13 % vyšší a v tomto trendu by měla pokračovat i nadále. Pro rok 2023 se totiž očekává růst tržeb na 3,3 miliard USD a v roce 2024 by se tržby měly vyšvihnout až na 3,9 miliard dolarů. Ani společnost Roku nevyplácí dividendy.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní cenový graf společnosti Roku
Týdenní cenový graf společnosti Roku

Závěr

Akcie společností, které jsme si v tomto článku představili, začaly vykazovat růstové tendence, které jsou podpořeny nárůstem tržeb. V akciové obnově hrají významnou roli i budoucí predikce tržeb, které by měly podle analytiků u všech tří společností růst. Výhodou rovněž je, že cenové grafy vykazují minimum rezistentních zón, takže v případě vstupu pozitivního fundamentu na trh může dojí k raketovému cenovému růstu.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
8
5

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.