Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Nastává obnova akcií z NASDAQ? Analýza 3 akcií, díky kterým můžete být do příštího roku bohatší

Nastává obnova akcií z NASDAQ? Analýza 3 akcií, díky kterým můžete být do příštího roku bohatší

Nastává obnova akcií z NASDAQ? Analýza 3 akcií, díky kterým můžete být do příštího roku bohatší
Zdroj: depositphotos.com

Není tomu až tak dávno, co si akciový trh procházel výrazným poklesem, který souvisel se sociální obnovou vztahů, po dvouleté covidové karanténě. Zatímco během restrikcí technologické akcie rostly, pač alespoň ony zajišťovaly pracovní a rodinný sociální kontakt, po ukončení restrikcí technologické akcie padly téměř až na samé dno.

V tomto článku se podíváme na 3 společnosti, které byly symbolem rychlého růstu a poté ještě rychlejšího pádu a pokusíme se zamyslet, zda již nastal čas jejich akciové vzpruhy.

Cenový graf akciového indexu NASDAQ
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

1) Airbnb

Akcie Airbnb si prošly celkovým propadem své hodnoty 61,5 %, ale vypadá to, že se začíná blýskat na lepší časy. Po obnovení cestovního ruchu ve většině zemí, může tato společnost poskytující ubytování opět vzkvétat a s ní i její akcie. Ty se v současné době pokusily o breakout svých dřívějších high, ovšem prozatím neúspěšně. Překonání rezistence na ceně 130 USD je velmi důležité pro budoucí růst.

Společnosti Airbnb vzrostly tržby meziročně o 40,2 %. S růstem se počítá i na následující dva roky, přičemž letošní rok by měl přinést do kasy společnosti 9,6 miliard USD a rok 2024 11 miliard dolarů. Společnost ovšem nevyplácí akcionářům dividendy.

Týdenní akciový graf společnosti Airbnb
Týdenní akciový graf společnosti Airbnb
Zdroj: tradingview.com

2) Pinterest

Akcie této společnosti provozující sociální platformu během propadu ztratily 82 % své hodnoty. Během loňského roku až do současnosti se akcie Pinterest obchodovaly na svých cenových minimech, ovšem s určitou nákupní tendencí. Růstový kanál s nízkou volatilitou, ve kterém se akcie obchodují, se dostal nad hodnotu dlouhodobého volume, které bylo v rámci loňské cenové stagnace kumulováno. Trh nyní čeká na fundamentální impuls, který by akcie vystřelil vzhůru.

Meziroční tržby Pinteres vzrostly o 8,7 %. I zde analytici očekávají růst tržeb, ten ovšem vykazuje pouze mírné tempo. Pro rok 2023 jsou predikovány tržby 3 miliardy USD a pro rok 2024 predikce tržeb činní 3,55 miliard dolarů. Ani Pinterest nevyplácí akcionářům dividendy.

Týdenní akciový graf společnosti Pinterest
Týdenní akciový graf společnosti Pinterest
Zdroj: tradingview.com

3) Roku

Největším akciovým propadem si ovšem prošla společnost Roku, která během roku 2021 a 2022 ztratila téměř 92 % hodnoty svých akcií. Ovšem i zde se situace začíná zlepšovat. Akcie Roku se obchodují nad nejvýraznějším volume, a co je ještě důležitější, trh při svém poklesu nezanechal žádné výrazné rezistence. Pokud na trh přijde silný fundament, může cena akcií vzrůst až na hodnotu 200 USD, kde se nachází nejbližší rezistentní zóna.

Společnost Roku vygenerovala meziroční tržby o 13 % vyšší a v tomto trendu by měla pokračovat i nadále. Pro rok 2023 se totiž očekává růst tržeb na 3,3 miliard USD a v roce 2024 by se tržby měly vyšvihnout až na 3,9 miliard dolarů. Ani společnost Roku nevyplácí dividendy.

Týdenní cenový graf společnosti Roku
Týdenní cenový graf společnosti Roku
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Akcie společností, které jsme si v tomto článku představili, začaly vykazovat růstové tendence, které jsou podpořeny nárůstem tržeb. V akciové obnově hrají významnou roli i budoucí predikce tržeb, které by měly podle analytiků u všech tří společností růst. Výhodou rovněž je, že cenové grafy vykazují minimum rezistentních zón, takže v případě vstupu pozitivního fundamentu na trh může dojí k raketovému cenovému růstu.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo