Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Další oběť bankovní krize – PacWest Bancorp

Publikováno
Další oběť bankovní krize – PacWest Bancorp
Zdroj: ihned.cz

Další obětí bankovní krize není jenom First Republic Bank. Čerstvě byl zveřejněna zpráva, že má velké problémy další regionální banka – PacWest Bancorp. Za první kvartál reportovala aktiva za 44,3 miliard USD, tudíž se skutečně jedná spíše o menší banku. Nicméně takových bank je nyní mnoho. Respektive se spekuluje, že nás další pády teprve čekají.

PacWest Bancorp zřejmě čeká krach

Jejich akcie se za poslední týdny propadly o cca 80 %. A dle premarketu jsou ztráty ještě vyšší. Titul, který se ještě relativně nedávno obchodoval za zhruba 30 USD, se po otevření trhu bude asi obchodovat jenom za 4 USD. A nyní se spekuluje, jestli je FDIC v pátek zařízne. Stejně jako First Republic Bank.

Zdroj: tradingview.com
PacWest Bancorp

Regionální banka posuzuje nové možnosti. Včetně možného prodeje.

Protože to je v podstatě jediná možnost, jak banku zachránit. Respektive, jak zachránit banku, která je insolventní. Do značné míry budou určitě zainteresované regulační orgány. Jako v případě koupě First Republic Bank ze strany JPMorgan Chase.

Banka PacWest později potvrdila, že stále jedná s mnoha potenciálními investory a partnery. Společnost bude dle prohlášení nadále vyhodnocovat všechny možnosti, jak maximalizovat hodnotu pro své akcionáře.

Jsou v ohrožení další regionální banky?

Po pád Silicon Valley Bank bylo po několik týdnů v podstatě klid. Událost do jisté míry v myslích investorů vyprchala. Osobně jsem ale celé ty týdny varoval, že bankovní krize ani náhodou nekončí. Že ty “papírové” ztráty komerčních bank jsou natolik velké, že existuje ohromné riziko pádu dalších bankovních institucí. Zároveň to potvrzují i jiná data, jako jsou odliv depozit a zároveň rapidní pokles v peněžní zásobě. Což spolu souvisí.

Bankovní sektor je proto v současnosti nanejvýš rizikový. Ale je rozumné ho sledovat. Abyste byli v dostatečném obraze. Nynější události se nestávají zrovna každý rok. Pro investora je tohle období hrozně důležité, protože je to nedocenitelná zkušenost.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Vystudovaný ekonom a znalec díla Adama Smithe, Davida Ricarda a Johna Keynese, který publikuje obsah o technické analýze kapitálových trhů, fundamentální analýze, makroekonomii a měnové politice.

Jaroslav je přesvědčen, že právě tyto disciplíny jsou zásadní pro pochopení celého kontextu finančního trhu, a snaží se čtenáře vybavit ucelenou myšlenkovou mapou pro přemýšlení nad finančním světem.

“Pro investory je důležitý komplexní znalostní základ, díky kterému může každý minimalizovat rizika.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎