Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » NFTs na Uniswapu: Decentralizovaná burza oznámila nákup NFT agregátoru Genie

NFTs na Uniswapu: Decentralizovaná burza oznámila nákup NFT agregátoru Genie

NFTs na Uniswapu: Decentralizovaná burza oznámila nákup NFT agregátoru Genie
Zdroj: news.coincu.com

V posledních měsících můžeme pozorovat snížený zájem obchodníků o kryptoměny a NFT, který reflektuje negativní náladu na finančních trzích napříč celým světem. Zatímco se ceny mincí pohybují někdy i na hraně historických minim, vývojáři a manažeři v tomto odvětví nezahálí. Usilovně pracují na svých vizích, které by se měly naplnit s plným využitím Webu 3.0.

V úterý 21. června jsme mohli býti svědky oznámení decentralizované burzy Uniswap, v němž poodkryla svůj budoucí vývoj. Dle oznámení burza koupila NFT agregátor Genie, tímto krokem se chce více zaměřit na NFT prostor, v němž v následujících letech vidí zářivou budoucnost. Toto přesvědčení vyplývá z rostoucí digitální ekonomiky a také ze stále vznikajících světů v metaverse.

Na co se Genie zaměřuje?

V dnešní době už existuje větší množství nejrůznějších NFT tržišť. V branži dlouhou dobu dominovalo snad všem známé OpenSea, z trůnu se ho ovšem snaží sesadit jeho mladší konkurent LooksRare. NFT tržiště do svých služeb začaly integrovat i některé centralizované burzy, např. Crypto.com nebo Coinbase.

Favorit redakce
  • Velký počet uživatelů
  • Velká likvidita (je možné snáze a rychleji prodat či koupit vybrané NFT)
  • Historicky mělo OpenSea několik výpadků
  • Vyšší než průměrné poplatky

Genie přišlo s chytrým řešením, které nabízí uživatelům nákup NFT tokenů na všech hlavních tržištích v jedné transakci. Výhodou je vysoká úspora na poplatcích, která dosahuje až 40 %. Čím více NFT najednou nakoupíte či prodáte, tím více na poplatcích ušetříte.

Jak bude Uniswap služby Genie implementovat?

Podrobnosti Uniswap prozatím nezveřejnil, je ale jasné, že v blízké době bude již možné přímo na burze obchodovat paralelně s ERC-20 tokeny i NFT. Jako první zahrne NFT do své webové aplikace, dalším krokem bude zprovoznění API a zahrnutí NFT i do widgetů burzy, uživatelé se tedy mohou těšit na spoustu nových funkcí.

"NFT budou zahrnuty do webové aplikace, různých widgetů, a budou mít vlastní API. Chceme tak stvořit všestrannou Web 3.0 platformu jak pro prosté uživatele, tak i pro vývojáře," vyjádřil se Uniswap.

Vylepšená verze Uniswapu o NFT by měla být spuštěna již na podzim. Jelikož je tvorba nového rozhraní v procesu, mohou uživatelé nadále navštěvovat webovou stránku Genie, která bude plně funkční až do spuštění aktualizovaného Uniswapu.

Budoucí airdrop

Jako součást akvizice plánuje Uniswap airdrop pro všechny uživatele Genie, kteří před 15. dubnem využili tržiště více než jednou, nebo 15. dubna drželi Genie Genesis NFT. Ti, kteří splní požadované podmínky, budou odměněni zatím nespecifikovanou částkou vyplacenou v mincích USDC.

Uniswap a jeho minulé kroky vstříc NFT

Mnozí z vás jistě zaznamenali, že se Uniswap v oblasti NFT pohybuje už déle. V roce 2019 vytvořil experimentální kryptoměnu Unisocks reprezentující NFT kolekci s 500 tokeny, které byly podložené stejným množstvím fyzických párů ponožek.

Unisocks NFT - 0. edice
Unisocks NFT – 0. edice
Zdroj: OpenSea

Velmi zajímavé bylo sledování cenového vývoje. První SOCKS token byl uveden za cenu 12 dolarů, přičemž se, dle portálu CoinMarketCap, jeho cena dostala až na astronomických 171 000 dolarů.

Kurz SOCKS
CZK
USD
EUR
BTC
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

V současné době je v nabídce už jen cca 300 tokenů, neboť podmínkou pro dostání fyzických párů ponožek je stažení tokenů z oběhu.

Že je Uniswap ve svém oboru opravdu velký hráč dokazuje objem uskutečněných transakcí, který dosáhl astronomické hodnoty 1 bilionu dolarů. Zdali naváže stejně úspěšně na své působení v DeFi prostoru i obchodováním s NFT tokeny zjistíme s největší pravděpodobností již za pár měsíců.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-1,6%
Cena
$23 481
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-1,6%
Cena
$310,6
Graf posl. 7 dní
Graf Ripple
Změna za 24h
+0,14%
Cena
$0,38

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo