Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Binance dnes spustilo své NFT tržiště! Uživatele láká na aukci děl Salvadora Dalí či fotek Andyho Warhola

Binance dnes spustilo své NFT tržiště! Uživatele láká na aukci děl Salvadora Dalí či fotek Andyho Warhola

Binance dnes spustilo své NFT tržiště! Uživatele láká na aukci děl Salvadora Dalí či fotek Andyho Warhola

Binance po několika měsících mlžení konečně spustilo své NFT tržiště, jehož největším lákadlem má být první prémiová aukce děl Salvadora Dalí a fotek Andyho Warhola.

Zároveň Binance spustila i prodej děl umělců z programu „100 Creators“, do kterého byl vybrán jako jediný Čech umělec Julius Reichel. Mimochodem, české uživatele potěší, že tržiště je dostupné v českém jazyce.

Aukce Genesis vzdává hold Salvadoru Dalí a Andymu Warholovi

Logo Binance NFT
Zdroj: zdroj
Binance své plány na vytvoření jednoho z největších NFT tržišť představila již v dubnu tohoto roku. K jeho spuštění ale došlo teprve dnes 24. června pod názvem Binance NFT Marketplace.

Binance NFT tržiště by mělo podporovat prodej a obchodování NFT založených nejen na Binance Smart Chainu, ale i na blockchainu Etherea.

Na oslavu tohoto spuštění uspořádalo Binance i první digitální aukci s názvem "Genesis", která vzdává hold dvěma legendárním umělcům Salvadoru Dalí a Andymu Warholovi. První NFT pod názvem "Three Self – Portraits" zahrnuje tři graficky zpracované fotografie Andyho Warhola pořízené jen několik měsíců před jeho smrtí. Aktuálně se cena tohoto díla v aukci pohybuje okolo 2 520 000 BUSD.

Do aukce se dostaly i fotografie Andyho Warhola s názvem "Three Self - Portraits".
Do aukce se dostaly i fotografie Andyho Warhola s názvem "Three Self – Portraits".

Druhá část výstavy je věnována Salvadoru Dalí a jeho sbírce děl „Divine Comedy: rebeget“, která poprvé spatřila světlo světa již v roce 1965 při příležitosti 700. výročí narození slavného básníka Dante Alighieri.

Binance se tedy rozhodla na 700. výročí jeho smrti vydat upravená díla Salvadora Dalí, která jsou opatřena symbolem Bitcoinu, logem Binance a podpisem CEO Binance Changpeng "CZ" Zhao.

Aukce Genesis bude veřejně dostupná od 24. do 29. června.

Binance nabízí limitovanou edici Mystery Boxů

Binance se při příležitosti spuštění své nové platformy rozhodla nabídnout uživatelům také možnost nákupu limitované edice Mystery Boxů. Ty se nesou v duchu populární značky „tokidoki“ (což v japonštině znamená „někdy“), kterou v roce 2005 založil italský umělec Simone Legno.

Edice obsahuje kolekci 16 postaviček, mezi které se řadí i tři originální postavičky Binance, které lze získat pouze koupí Mystery Boxu. Cena Mystery Boxu je stanovena na 20 BUSD, přičemž je k jeho koupi možné využít i BNB. Mystery Boxy jsou však jen několik hodin po začátku prodeje již vyprodané.

Binance přišla s první limitovanou edicí Mystery Boxů zaštítěnou značkou „tokidoki“.
Binance přišla s první limitovanou edicí Mystery Boxů zaštítěnou značkou „tokidoki“.

Binance aktuálně nabízí i další promo akce v souvislosti se spuštěním NFT tržiště. První z nich je možnost nákupu kryptoměn pomocí platebních karet Visa a Mastercard s 50 % slevou na poplatky. Uživatelé Binance mohou této nabídky využít od 23. do 28. června.

Je zde však i možnost získání voucheru na nákup BUSD v hodnotě 5 dolarů pro nové uživatele, kteří musí splnit tři předem stanovené podmínky. Konkrétně se jedná o dokončení verifikace, nákup kryptoměn pomocí platební karty v minimální hodnotě 50 dolarů a nákup jednoho libovolného NFT. Nováčci mají na splnění všech podmínek čas od 24. do 29. června.

Na Binance je možné nakoupit NFT od stovky umělců po celém světě

Na tržišti Binance NFT můžeme najít díla zahrnující fotografie, obrazy, sběratelské předměty či videa od rovné stovky umělců, kteří se stali součástí Binance programu "100 Creators". Jako jediný Čech se do tohoto programu probojoval i český umělec Julian Reichel, kterému se v červnu tohoto roku podařilo prodat celkem 12 obrazů za 1,69 BTC (v daný čas přibližně 1,3 milionu Kč).

Do programu "100 Creators" se probojoval i český umělec Julian Reichel.
Do programu "100 Creators" se probojoval i český umělec Julian Reichel.

Jako první na platformu zamíří jeho série šesti obrazů s názvem 6G Painting Manifesto. Na rozdíl od umělce Beepla se však nechystá nabyté kryptoměny ihned prodat za fiat měnu. Podle prvotních informací jsou předměty prodávané jako NFT dostupné ve většině případů i ve fyzické podobě, přičemž si je lze zakoupit za předem stanovenou částku či o ně zabojovat v aukci.

Binance se navíc snaží dostát svému heslu „umělec na prvním místě“, a proto si účtuje 1% zpracovatelský poplatek. Tvůrci mají mít nárok na i celoživotní licenční poplatek ve výši 1 % z každého prodeje či nákupu svých NFT na Binance NFT.

Podle zástupců Binance představuje vznik tržiště pro NFT průmysl klíčový milník

K spuštění NFT tržiště se vyjádřila i jeho vedoucí Helen Hai, která se podle svých slov domnívá, že právě probíhající aukce s názvem "Genesis" je jedním z klíčových milníků pro celý NFT průmysl.

Podobně na celý projekt nahlíží i Maya Bersheva zastupující Binance v ČR a SR, podle které by s vysokou pravděpodobností mohl trh s NFT po vstupu Binance, jakožto největší kryptoměnové burzy světa, začít růst exponenciálně. K tomu by měla přispět především velká základna jejich uživatelů a největší likvidita na trhu, ale také fiat kanály, které umožňují lidem nakupovat NFT, aniž by s kryptoměnami museli mít nějaké předchozí zkušenosti.

Nutno však podotknout, že v přijímání karet pro platbu za NFT ale Binance již před několika měsíci předběhl projekt Crypto.com.

Rozhodující podle Mayi však bude především to, jak se k tomuto novému fenoménu postaví samotní umělci a další celebrity. Právě ti by mohli na trh s NFT nalákat více uživatelů a šířit povědomí o tom, jak NFT tokeny ve skutečnosti fungují.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-2%
Cena
$20 756
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-2,9%
Cena
$1 185
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-1,3%
Cena
$234,6

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo