Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » NFT na tržišti OpenSea budete nyní moci zakoupit pomocí platební karty

NFT na tržišti OpenSea budete nyní moci zakoupit pomocí platební karty

NFT na tržišti OpenSea budete nyní moci zakoupit pomocí platební karty
Zdroj: news.bitcoin.com

Ve světě NFT je během posledních dní opravdu rušno a jak to tak vypadá, cíl je jasný – zprostředkovat a zjednodušit přístup k těmto digitálním sběratelským předmětům masám lidí nepolíbeným světem kryptoměn. Společnost Meta plánuje přidat na sociální síť Instagram tento typ aktiv a v rámci širší adopce nezůstává pozadu ani OpenSea, největší tržiště s NFT.

Jak je patrné z příspěvku výše, společnost se rozhodla ve spolupráci s firmou MoonPay umožnit nákup digitálních předmětů pomocí platebních karet. Sběratelé tak budou moci platit mimo jiné přímo prostřednictvím Visa, MasterCard, American Express, Apple Pay či Google Pay, aniž by museli nejprve směnit fiat na konkrétní kryptoměny, uvedl mluvčí MoonPay pro The Block.

MoonPay

Služba MoonPay "NFT Checkout" byla spuštěna 27. ledna a byla propagována jako první NFT "plug-and-play" řešení v oboru, které uživatelům umožňuje okamžitý nákup NFT pomocí kreditní nebo debetní karty.

"Abychom byli úspěšní, musíme tento proces co nejvíce zjednodušit. MoonPay to pro kryptoměny udělala. A nyní to ve spolupráci se společností Opensea děláme i pro NFT," vyjádřil se generální ředitel.

Integrace těchto nových platebních metod bude realizována v několika fázích a umožní uživatelům OpenSea snadno zakoupit NFT pomocí debetní nebo kreditní karty, vysvětlila společnost MoonPay.

Koupě NFT pomocí karty

Tržiště OpenSea si od této skutečnosti slibuje zjednodušení procesu pořízení NFT pro ty, kteří nevlastní kryptoměny. Všechny NFT na OpenSea jsou podporovány nativně a záležitosti jsou tak zpracovávány on-chain, což znamená, že uživatelé OpenSea nemusí chodit mimo platformu, aby zaplatili, čímž jsou osvobozeni od použití konkrétního tokenu.

Lehká nevýhoda pro uživatele platící kartou spočívá v tom, že se to může negativně projevit v závislosti na vyšších poplatcích. Nový způsob platby se bude vztahovat jak na prodej NFT, včetně mintingu a dropů, tak na sekundární obchodování. Používání OpenSea se však nadále neobejde bez vlastní peněženky.

OpenSea

OpenSea je největší NFT tržiště na světě dle zobchodovaného objemu i počtem aktivních peněženek. Beta verze projektu byla spuštěna v prosinci 2017 a zrodil se tak první trh pro jakýkoli non-fungible token na blockchainu Etherea.

Ať už se to kritikům těchto aktiv líbí nebo ne, platforma s NFT neustále ohromuje čísly a ukazuje tak potenciál tohoto relativně nového digitálního odvětví. Podle dat organizace Dune Analytics překonalo tržiště 13. ledna hranici jednoho milionu aktivních uživatelských peněženek na platformě

Podíl Opensea na trhu s NFT
Podíl OpenSea na trhu s NFT
Zdroj: theblockresearch.com

Výše můžete vidět graf zobrazující podíl platformy OpenSea na trhu, přičemž společnost do začátku roku 2022 naprosto dominovala, kdy momentálně o vedoucí pozici soutěží s dalším tržištěm – LooksRare.

Reakce na konkurenci

Shodou okolností oznámilo před několika dny podobné partnerství s MoonPay další NFT tržiště Nifty's, jeden z konkurentů OpenSea. Stejně tak její dceřiná platforma pro virtuální aukce digitálního umění, Nifty Gateway, již nějakou dobu podporuje platby kartou. V poslední řadě se pro podobný tah rozhodla společnost Coinbase, která plánuje spuštění trhu s NFT ke konci tohoto roku.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-1,3%
Cena
$20 485
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-3,6%
Cena
$1 161
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-0,32%
Cena
$233,9

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo