Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » FTX spouští nové NFT tržiště na Solana blockchainu. Na co se můžeme těšit?

FTX spouští nové NFT tržiště na Solana blockchainu. Na co se můžeme těšit?

FTX spouští nové NFT tržiště na Solana blockchainu. Na co se můžeme těšit?
Zdroj: cryptopato.com

Burza FTX US spouští pro své klienty NFT tržiště využívající Solanu, uvedla společnost ve svém prohlášení z 11. října. Uživatelé budou moci na NFT tržišti obchodovat, inzerovat na burze již existující NFT či vytvářet nová.

Tvůrci budou mít nad svými NFT plnou kontrolu. Ze začátku zde budou NFT běžící pouze na Solaně s podporou Metaplex standardu, burza ale také informovala o svém záměru zavést v budoucnu podporu i pro NFT na Ethereu.

FTX US je kryptoměnová burza regulovaná legislativou USA. Pro uživatelé to znamená možnost manipulovat s NFT na regulované platformě s ověřením totožnosti. Jedná se o dceřinou společnost FTX vedenou Samem Bankmanem-Friedem.

"K vytvoření NFT tržiště na FTX US nás motivovalo velké nadšení ze světa NFT. Díky nasbíraným zkušenostem jsme pochopili, co vše potřebné musíme tvůrcům a sběratelům NFT přinést. Pevně věříme, že poskytneme plně intuitivní, regulované tržiště odpovídající potřebám uživatelů jak ze spojených států, tak z celého světa." uvedl prezident FTX US Brett Harrison.

Tržiště bude podporovat jak aukce s příhozy, tak přímé nákupy NFT za pevně stanovenou cenu. Společnost se zavázala ke spolupráci s tvůrci NFT za účelem ověření autenticity vytvořených NFT – to platí primárně pro již existující NFT přeposlané na burzu ze Solana ekosystému.

NFT bude možné nakoupit za ETH, USD nebo SOL. Podle vyjádření burzy budou moci uživatelé provést vklady na účet pomocí bankovních převodů, kreditních karet nebo převodu kryptoměn z jiných peněženek. Skvělou zprávou je také podpora royalty poplatků pro tvůrce NFT.

Solana umožní minimální poplatky

Díky Solaně budou poplatky oproti NFT tržištím na Ethereu velmi nízké. Uvedení NFT na burzu bude čistě bez poplatku, burza ale bude účtovat 5% poplatek za transakci jak prodávajícímu, tak kupujícímu. Poplatky jsou stále o trochu vyšší, než na jiných burzách využívajících Solanu, např. Solanart nebo DigitalEyes.

Stále se však jedná o silného konkurenta. OpenSea, největší NFT tržiště na Ethereu, má poplatky mnohem vyšší kvůli nízké škálovatelnosti Etherea. V kombinaci s vysokými hodnotami GWEI (OpenSea na tom má značný podíl, protože zahrnuje průměrně 13 % z ceny všech transakcí) se mohou vyšplhat do astronomických hodnot.

Následující screenshot poslouží jako příklad – pro nákup NFT na OpenSea v hodnotě 0.01 ETH zaplatíte poplatek 0.024 ETH.

Extrémní gas fees na OpenSea
Extrémní poplatky za gas na OpenSea
Zdroj: Metamask

Podpora Metaplex standardu v FTX US ještě více snižuje potřebné poplatky za provedení transakcí. Je však otázkou, jak moc se poplatky na burze změní po zavedení podpory Etherea.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+4,48%
Cena
$24 135
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
+6,83%
Cena
$1 802
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
+5,46%
Cena
$331,9

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo