Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.
Na co se podíváme v tomto týdenním shrnutí? Středem pozornosti byla kryptoměna Toncoin. Řešily se však i plány Čechům velmi dobře známé společnosti s BTC nebo airdrop tokenu ZK.
Věděli jste, že Finex Coin Week posíláme ve zkrácené verzi také e-mailem? Stručně a pochopitelně, každý týden přímo do vaší e-mailové schránky. Zcela zdarma.
Tento pravidelný zpravodaj již odebírá více než 10 000 spokojených čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ze světa kryptoměn? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže.
Deutsche Telekom se chystá rozšířit své aktivity v kryptoměnách. Majitel českého operátora T-Mobile to oznámil na konferenci BTC Prague.
T-Mobile Deutsche Telekom are running Bitcoin nodes, Lightning nodes and will start mining #bitcoin
WHAT A TIME TO BE ALIVE. pic.twitter.com/r7rihAinXt
— Daniel Sempere Pico (@BTCGandalf) June 14, 2024
Podle slov šéfa divize Web3 infrastruktury a řešení, Dirka Rödera, začne společnost těžit Bitcoin!
Firma podnikající v telekomunikacích tak dále rozšiřuje svoje činnosti v kryptoměnách. Již od loňska provozuje jeden z nodů na bitcoinovém blockchainu a nově také několik nodů na Bitcoin Lightning Network.
Deutsche Telekom se také v rámci světa DeFi snaží navazovat různá partnerství. Letos v únoru tak došlo ke spolupráci mezi touto firmou a Fetch.ai (FET), což je decentralizovaná platforma, která se zabývá vývojem umělé inteligence. Společně pracují na vývoji tzv. autonomních agentů, kteří jsou řízeni AI a podporují různé podnikové procesy.
Toncoin (TON), rychlý a levný smartchain vyvinutý a úzce spojený se sítí Telegram, v minulém týdnu dosáhl své historicky nejvyšší hodnoty.
Během pátku 14. června překročil hranici 8 USD. Token se tak stal ihned středem zájmu investorů a traderů, i díky tomu, že za poslední měsíc zaznamenal celkem 13 dnů, ve kterých skončil v zelených číslech.
Jen za minulý týden si připsal token skoro 10 %, a to i přes to, že po dosažení all-time high začal mírně klesat.
Všichni se ptají: “Kam až se může vyšplhat cena této kryptoměny?”
Jednou z hnacích sil cenového nárůstu je aktivita uživatelů. On-chain data odhalují, že blockchain Toncoin překonává Ethereum (ETH) co se týče unikátních aktivních adres v rámci jednoho dne. Analytici to připisují velké uživatelské základně sociální sítě Telegram, která činí 900 milionů.
Rovněž i technická analýza hovoří pro pohyb ceny vzhůru. Exponenciální klouzavý průměr ukazuje nákupní trend v krátkodobém i dlouhodobém horizontu. TON se trvale drží nad svými klouzavými průměry. I některé další ukazatele (např. MACD) ukazují nákupní signál.
Právě tyto argumenty podporují tezi, že TON půjde ještě výš. Podle analytiků je možné, že brzy překoná hranici 10 USD. Tak i tak bude tato mince pod bedlivým dozorem investorů a obchodníků.
Kryptoměnový trh v letošním roce zaznamenal značné přílivy finančních prostředků. Ty jsou tažené hlavně přítoky peněz do bitcoinových spotových ETFs.
Bitcoinové ETFs přilákaly od začátku roku přes 16 miliard USD. Pokud by současný trend pokračoval, mohly by fondy na konci roku skončit s částkou pohybující se kolem 26 miliard USD. Analytici jedné z největších bank na světě, JPMorgan, jsou však v tomhle ohledu skeptičtí.
Podle jejich zprávy se potenciál fondů postupně vyčerpává. Argumentují vysokou cenou Bitcoinu k produkčním nákladům těžařů nebo k ceně zlata.
Otázkou zůstává, co by omezení přítoků peněz do bitcoinových ETFs udělalo s cenou. Přeci jen v současné době se jedná o jeden z hlavních fundamentů, který tlačí cenu nejpopulárnější kryptoměny vzhůru.
V tomto týdnu nás také čeká airdrop tokenu ZK, což je governance token druhé vrstvy Etherea s názvem zkSync. Ta využívá technologii zk-rollups, která slouží k ověřování transakcí mimo blockchain a následnému předání informací zpět.
Díky tomu může být snížena výpočetní zátěž sítě a dochází tak ke snížení transakčních poplatků (gas) a zrychlení transakcí.
Za ZkSync stojí společnost Matter Labs. Celý systém se může pochlubit kompatibilitou se smart kontrakty a dalšími nástroji na síti Etherea. Díky tomu dochází k bezproblémové integraci decentralizovaných aplikací.
Kolik bude činit celková zásoba tokenů a jaké budou parametry airdropu? Kolik tokenů bude směřovat k samotným uživatelům? O tom všem jsme psali:
O Toncoinu již byla řeč. Kromě něj se v minulém týdnu dařilo Uniswapu (UNI), který si polepšil téměř o více než 17 %.
Z poklesů tokenů s největší tržní kapitalizací stojí za zmínku NEAR Protocol (NEAR), který spadl o více než 14 %.
Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.
Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.
Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.
Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.