Finex.cz logo
Menu
Finex » Novinky » Telegram v říjnu vydá svoji vlastní kryptoměnu

Telegram v říjnu vydá svoji vlastní kryptoměnu

Telegram v říjnu vydá svoji vlastní kryptoměnu

Podle zprávy časopisu New York Times se má Telegram posunout dál se svým slibovaným spuštěním kryptoměny gram. Vydání je naplánované na 31. října. Co můžeme od kryptoměny očekávat?

Pokud nedojde ke spuštění přijde Telegram o 17 miliard

Po dlouhém čekání se konečně Telegram odhodlal k vydání vlastní kryptoměny. První termín byl stanoven na měsíc duben, ten však společnost nedodržela. Od té doby se částka pro vydání kryptoměny vyšplhala až na 17 miliard dolarů. Pokud však ani tentokrát nedotáhne projekt dokonce o všechny peníze přijde.

První gram tokeny měly být vydány v příštích dvou měsících. Telegram spolu se spuštěním nabídne svým více než 300 milionům uživatelům specializovanou gram kryptopeněženku, kam si bude možné tokeny ukládat. Z předběžných zpráv je prozatím jasné, že gram nebude vázaný na žádné fiat měny a Telegram nad ním nebude mít žádnou kontrolu.

Gram jako Libra

Při pohledu jak na vývoj, tak i charakteristiku gramu se dá říct, že se velmi podobá facebookové kryptoměně libra. Jak gram, tak i blockchain TON (Telegram Open Network)  byly vyvíjeny v utajení stejně jako u Facebooku. Podle vývojářů má být gram novou online měnou pro snazší pohyb peněz po celém světě. Tento popis se velmi podobá slovům Marka Zuckerberga, který libru popsal jako jednoduchou globální měnu, která usnadní život miliardám lidí.

Jedním z rozdílů je, že o Telegram se až tak nezajímají úřady. To se v případě libry říct nedá. Facebook totiž před vydáním kryptoměny čelil rozporům se Senátem Spojených států.

Co si myslíte o nové kryptoměně Gram? Podělte se o svůj názor v komentářích.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo