Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Telegram v říjnu vydá svoji vlastní kryptoměnu

Publikováno
Telegram v říjnu vydá svoji vlastní kryptoměnu

Podle zprávy časopisu New York Times se má Telegram posunout dál se svým slibovaným spuštěním kryptoměny gram. Vydání je naplánované na 31. října. Co můžeme od kryptoměny očekávat?

Pokud nedojde ke spuštění přijde Telegram o 17 miliard

Po dlouhém čekání se konečně Telegram odhodlal k vydání vlastní kryptoměny. První termín byl stanoven na měsíc duben, ten však společnost nedodržela. Od té doby se částka pro vydání kryptoměny vyšplhala až na 17 miliard dolarů. Pokud však ani tentokrát nedotáhne projekt dokonce o všechny peníze přijde.

První gram tokeny měly být vydány v příštích dvou měsících. Telegram spolu se spuštěním nabídne svým více než 300 milionům uživatelům specializovanou gram kryptopeněženku, kam si bude možné tokeny ukládat. Z předběžných zpráv je prozatím jasné, že gram nebude vázaný na žádné fiat měny a Telegram nad ním nebude mít žádnou kontrolu.

Gram jako Libra

Při pohledu jak na vývoj, tak i charakteristiku gramu se dá říct, že se velmi podobá facebookové kryptoměně libra. Jak gram, tak i blockchain TON (Telegram Open Network)  byly vyvíjeny v utajení stejně jako u Facebooku. Podle vývojářů má být gram novou online měnou pro snazší pohyb peněz po celém světě. Tento popis se velmi podobá slovům Marka Zuckerberga, který libru popsal jako jednoduchou globální měnu, která usnadní život miliardám lidí.

Jedním z rozdílů je, že o Telegram se až tak nezajímají úřady. To se v případě libry říct nedá. Facebook totiž před vydáním kryptoměny čelil rozporům se Senátem Spojených států.

Co si myslíte o nové kryptoměně Gram? Podělte se o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.