Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Proč tak roste? Tato “ruská” kryptoměna se v posledních dnech nemůže zastavit

Kryptoměna Toncoin v posledních dnech zaznamenala značný pohyb své ceny směrem vzhůru. Co je tento token zač a co stojí za jeho nárůstem?

Publikováno
Proč tak roste? Tato “ruská” kryptoměna se v posledních dnech nemůže zastavit
Zdroj: rawpixel.com

Toncoin (TON) je nativní token blockchainu The Open Network. Jedná se o síť první vrstvy vyvinutou společností Telegram.

Původně se projekt jmenoval Gram a byl aktivně vyvíjen až do roku 2020, kdy prohrál soud s Komisí pro cenné papíry USA a jeho zakladatel Pavel Durvo ukončil účast Telegramu na vývoji blockchainu a začal vyplácet refundace původním investorům.

Projekt byl ovšem vyvinut jako open-source a jeho kód byl snadno dostupný, takže komunitní vývojáři mohli ve vývoji pokračovat, projekt byl přejmenován na The Open Network a vznikl Toncoin.

Jeho největší výhodou je flexibilní architektura. Je efektivní a škálovatelná a je schopna úspěšně ověřit a zpracovat miliony transakcí za vteřinu.

Víte tohle o Telegramu?

Telegram je cloudová služba, která slouží k zasílání zpráv, obsahuje i určité další prvky sociální sítě. Za jejím vývojem stojí ruský podnikatel Pavel Durov, který založil také například ruskou sociální síť VKontakte.

Telegram odstartoval sice v Rusku, ale po celou dobu měl za sebou americkou firmu Digital Fortress. Aplikace byla na trh uvedena v srpnu 2013.

Sám Durov se v roce 2014 přesunul do zahraničí a začal se velmi kriticky vyjadřovat o poměrech v Rusku. Počet uživatelů Telegramu strmě rostl, nicméně nevyhnula se mu řada problémů jako pochybnosti o zabezpečení šifrovaných zpráv nebo jeho využívání různými teroristickými organizacemi.

Běžní uživatelé mohou nakupovat nebo převádět toncoiny pomocí funkce Wallet právě v aplikaci Telegram. Nemusí při tom platit transakční poplatky (gas), což jim umožňuje snadno a rychle převádět prostředky lidem, které mají ve svém seznamu kontaktů.

Proč TON aktuálně roste?

Cena TON se dlouho pohybovala kolem 2 USD. Aktuální cena však činí $6,4. Jedním z důvodů je oznámení, že pomocí TON bude Telegram rozdělovat odměny těm, kdo na této sociální síti mají kanál. Takto by se mělo celkem rozdělit až 50 % všech příjmů, které budou pocházet z reklamy umístěné na této síti.

Dalším důvodem může být jedna pozoruhodná transakce na blockchainu. Lookonchain, platforma zabývající se on-chain daty, uvedla na sociální síti X, že nárůst ceny TON o 30 % se časově s touto transakcí shoduje.

Jedná se o nákup ze strany velkého investora, který vyměnil 214 mincí Ethereum (ETH), což je při současném kurzu asi 850 tisíc USD, za 209 237 TON. Takto velká investice na trhu ještě zvýšila zájem a důvěru v kryptoměnu a přispěla k výraznému nárůstu její tržní hodnoty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.