Finex.cz logo
Menu
Finex » Banky » Equa bank » Spořicí účet EXTRA

Spořicí účet EXTRA od Equa bank - Recenze, úroky, podmínky

finální fúzi Equa bank s Raiffeisenbank došlo 14. 11. 2022. Od 1. 10. 2022 byla ukončena možnost založit si nový účet u Equa bank. Veškeré služby jsou již poskytovány pod značkou Raiffeisenbank.

Banka slibuje, že zachová stávající produkty a bude fungovat stejně, jak byli klienti zvyklí. Dle banky nepřijdou ani o výhodné podmínky spoření. S přechodem se ale přesto pojí určité nepříjemnosti – číslo účtu sice klientům zůstává stejné, ale mění se číslo za lomítkem. Nově budou klienti používat 5500.

Místo spořicího účtu banky Equa bank Raiffeisenbank nabízí spořicí účet HIT PLUS. Podívejte se na více informací o tomto produktu v naší recenzi.

Základní informace o Spořicí účet EXTRA

Běžný úrok

0,1 % p.a.

Bonusový úrok (max. sazba)

4 % p.a.

Sjednání online

Ano

Běžný účet podmínkou

Ano

Equa bank má v nabídce spořicí účet EXTRA, který k základní úrokové sazbě nabízí extra úrok navíc, ale pouze při splnění podmínek. Spořicí účet je zdarma a bez poplatků. Lze jej sjednat v internetovém bankovnictví nebo na některé z poboček Equa bank. Peníze ze spořicího účtu máte kdykoliv k dispozici. Spořit také můžete v eurech, úrokové sazby jsou ale velmi nízké.

Equa bank má v nabídce další dva spořicí účty, spořicí účet HIT s bonusovou sazbou 3 % p.a. a spořicí účet MAX s maximální úrokovou sazbou 1 % p.a.

Recenze Equa bank

Nevíte, co od Equa bank čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Equa bank pod svým názvem působí v České republice od roku 2011, ale její historie sahá mnohem dál. Prezentuje se jako jednoduchá a uživatelsky přívětivá banka. Svým klientům nabízí širokou škálu finančních produktů, bezhotovostní služby a je uznávaná pro své nízké poplatky.

Od roku 2022 Equa bank spadá pod finanční instituci Raiffeisen Bank International AG. Equa se pyšní více než 500 000 klienty a 73 oceněními. Součástí její nabídky služeb jsou běžné a spořicí účty, víceměnové platební karty, hypotéky, termínované vklady, spotřebitelské půjčky, pojištění a podnikatelské úvěry. Disponuje více než 50 obchodními místy a v provozu má 16 bankomatů s možností vkladů.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o Equa bank a jejích produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Equa bank logo

Equa bank

★ 93 %

Kód banky: 6100

Co vše vám může spořicí účet EXTRA od Equa bank nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na spořicím účtu

Tento spořicí účet nabízí běžnou úrokovou sazbu 0,1 % p.a. u vkladů do 3 milionů Kč, a při splnění podmínky navíc EXTRA úrok, díky čemuž dosáhnete maximální úrokové sazby 4 % p.a..

Jak získat EXTRA úrok?

EXTRA úrok vám banka připíše, pokud v daném měsíci ze spořicího účtu neprovedete žádnou odchozí platbu (včetně např. platby mezi spořicím a běžným účtem). EXTRA úrok získáte pouze u vkladů do 3 mil. Kč.

 • Běžná úroková sazba: 0,1 % p.a.
 • Maximální úroková sazba (EXTRA) úrok: 4 % p.a.

Úroky na spořicích účtech Equa bank se počítají denně a připisují měsíčně. Příchozích plateb se podmínka samozřejmě netýká, peníze si na spořicí účet EXTRA můžete posílat dle libosti.

Úroková sazba v případě spoření v eurech se pohybuje okolo 0,01 % p.a. Spoření v cizí měně je tak v tomto případě úplně zbytečné.

Sazebník poplatků u spořicího účtu

Založení a vedení spořicího účtu u Equa bank je zdarma. Bez poplatků jsou také příchozí domácí a okamžité úhrady i odchozí platby v rámci vlastních účtů u Equa bank. Naopak zpoplatněné jsou odchozí tuzemské platby a odchozí expresní platby či SEPA platby. Poplatek zaplatíte také za příchozí a odchozí zahraniční platby.

Na rozdíl od termínovaného vkladu máte peníze kdykoliv k dispozici. Můžete je libovolně převádět mezi běžným účtem a spořicím účtem EXTRA bez jakýchkoliv poplatků.

 • Vedení účtu: 0 Kč
 • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
 • Příchozí platba v Kč z jiné banky: 0 Kč

Do aktuálního ceníku Equa bank můžete nahlédnout na stránkách Equabank.cz.

Založení a přehled o spořicím účtu

Pro založení spořicího účtu EXTRA je podmínkou mít nebo si založit běžný účet u Equa bank. Spořicí účet EXTRA si po sjednání běžného účtu můžete založit ve svém internetovém bankovnictví v sekci "Přehled" pod záložkou Žádosti/Nabídky. Následně vyberete Spořicí účet EXTRA a žádost potvrdíte autorizačním SMS kódem. Případně se zastavte na jakékoliv z poboček Equa bank.

Účet lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví equabanking.cz nebo v mobilní aplikaci. K přihlášení potřebujete pouze své přihlašovací číslo, heslo a autorizační kód.

Pokud nechcete pokaždé vypisovat heslo a SMS kód, můžete používat mobilní aplikaci a nastavit si v ní autorizační telefon pro ověřování. Následně budete zadávat jen přihlašovací číslo a stejně tak, jak se přihlašujete do mobilní aplikace, potvrdíte notifikaci na mobilu.

Pro koho je spořicí účet EXTRA vhodný?

Spořicí účet EXTRA nabízí v porovnání s konkurencí celkem zajímavou úrokovou sazbu. Pro získání bonusové sazby není ani potřeba splnit příliš složité podmínky, EXTRA úrok získáte u vkladů do 3 milionů korun, pokud neprovedete v daném měsíci žádnou odchozí platbu.

Výhodou je, že účet lze snadno sjednat online a jeho vedení je zdarma. Peníze má klient navíc ihned k dispozici. Úroková sazba je sice zajímavá, ale stále nedokáže pokrýt ani inflaci. Proto pokud chcete své finance zhodnotit zajímavějším úrokem, vyzkoušejte spíše investování.

Pokud byste chtěli získat zajímavější úrokovou sazbu, vyzkoušejte spořicí účet Výhoda+ s marketingovou akcí Dobrý klient od Trinity Bank, který nabízí maximální úrokovou sazbu až 5,68 % p.a.

Spořicí účet se zajímavým úrokem
Spořicí účet EXTRA od Equa bank nabízí založení i vedení bez poplatků. Účet lze sjednat online nebo na pobočce, přičemž podmínkou je sjednání běžného účtu. Banka k účtu poskytuje bonusovou úrokovou sazbu v případě splnění jednoduché podmínky. Stačí, abyste v daném měsíci neprovedli žádnou odchozí platbu, a zůstatky do 3 milionů korun se vám budou úročit maximální úrokovou sazbou 4 % p.a. I přesto, že úroková sazba je v porovnání s konkurencí zajímavá, stále nepokryje ani inflaci. Účet tak můžete využít na odkládání peněz bokem s alespoň mírným zhodnocením.
 • Založení i vedení účtu zdarma
 • Sjednání online i na pobočce
 • Převody mezi účty Equa bank zdarma
 • Moderní internetové a mobilní bankovnictví
 • Není podmínka minimálního zůstatku
 • Zpoplatněné odchozí tuzemské úhrady
 • Poplatek za měsíční výpis poštou
 • Zpoplatněné okamžité odchozí úhrady
 • Podmínkou je mít běžný účet u Equa bank

Přehled poplatků a parametrů pro produkt spořicí účet EXTRA

Obecné informace o produktu
Jméno produktuSpořicí účet EXTRA
Typ účtu Spořicí účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK, EUR
Sjednání online
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Přihlašovací číslo, heslo a autorizační kód / přihlašovací číslo a potvrzení notifikace
iOS aplikace
Android aplikace
Pásmové úročení
Vedení účtu0 Kč
Počáteční vklad0 Kč
Běžný úrok 0,1 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 4 % p.a.
Běžný účet podmínkou
Minimální zůstatek0 Kč
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokMaximálně dosažitelný úrok lze získat u vkladů do 3 mil. korun, a pokud v daném měsíci ze spořicího účtu neprovedete žádnou odchozí platbu.
VkladyDo 3 mil. Kč 4 % p.a.
VkladyNad 3 mil. Kč 0,1 % p.a.
Maximální výše spořeníBez omezení
Připisování úrokůMěsíčně
Pojištění vkladů
Poslední aktualizace15. 2. 2023
Sazebník úrokových sazeb https://www.equabank.cz/dulezite-dokumenty/urokove-sazby
Sazebník poplatkůhttps://www.equabank.cz/dulezite-dokumenty/sazebnik-poplatku

Ohodnoťte produkt Spořicí účet EXTRA


Připojte se k diskuzi

Další Produkty, které by vás mohly zajímat

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo