Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
logo equa bank
Equa bank spořicí účet EXTRA – Recenze, úroky, podmínky
logo equa bank
EXTRA spořicí účet
logo equa bank

Equa bank spořicí účet EXTRA – Recenze, úroky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 31. 8. 2023 | Veronika Cvejnová

finální fúzi Equa bank s Raiffeisenbank došlo 14. 11. 2022. Od 1. 10. 2022 byla ukončena možnost založit si nový účet u Equa bank. Veškeré služby jsou již poskytovány pod značkou Raiffeisenbank.

Banka slibuje, že zachová stávající produkty a bude fungovat stejně, jak byli klienti zvyklí. Dle banky nepřijdou ani o výhodné podmínky spoření. S přechodem se ale přesto pojí určité nepříjemnosti – číslo účtu sice klientům zůstává stejné, ale mění se číslo za lomítkem. Nově budou klienti používat 5500.

Místo spořicího účtu banky Equa bank Raiffeisenbank nabízí spořicí účet HIT PLUS. Podívejte se na více informací o tomto produktu v naší recenzi.

Základní informace o EXTRA spořicí účet

Běžný úrok 0,1 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 4 % p.a.
Sjednání online Ano
Běžný účet podmínkou Ano

Equa bank má v nabídce spořicí účet EXTRA, který k základní úrokové sazbě nabízí extra úrok navíc, ale pouze při splnění podmínek. Spořicí účet je zdarma a bez poplatků. Lze jej sjednat v internetovém bankovnictví nebo na některé z poboček Equa bank. Peníze ze spořicího účtu máte kdykoliv k dispozici. Spořit také můžete v eurech, úrokové sazby jsou ale velmi nízké.

Equa bank má v nabídce další dva spořicí účty, spořicí účet HIT s bonusovou sazbou 3 % p.a. a spořicí účet MAX s maximální úrokovou sazbou 1 % p.a.

Poznámka

TIP: K založení spořicího účtu EXTRA je nutné mít otevřený běžný účet od Equa bank. Ten si snadno založíte online nebo na pobočce.

Recenze Equa bank

Nevíte, co od Equa bank čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Equa bank pod svým názvem působí v České republice od roku 2011, ale její historie sahá mnohem dál. Prezentuje se jako jednoduchá a uživatelsky přívětivá banka. Svým klientům nabízí širokou škálu finančních produktů, bezhotovostní služby a je uznávaná pro své nízké poplatky.

Od roku 2022 Equa bank spadá pod finanční instituci Raiffeisen Bank International AG. Equa se pyšní více než 500 000 klienty a 73 oceněními. Součástí její nabídky služeb jsou běžné a spořicí účty, víceměnové platební karty, hypotéky, termínované vklady, spotřebitelské půjčky, pojištění a podnikatelské úvěry. Disponuje více než 50 obchodními místy a v provozu má 16 bankomatů s možností vkladů.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o Equa bank a jejích produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Co vše vám může spořicí účet EXTRA od Equa bank nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na spořicím účtu

Tento spořicí účet nabízí běžnou úrokovou sazbu 0,1 % p.a. u vkladů do 3 milionů Kč, a při splnění podmínky navíc EXTRA úrok, díky čemuž dosáhnete maximální úrokové sazby 4 % p.a..

Jak získat EXTRA úrok?

EXTRA úrok vám banka připíše, pokud v daném měsíci ze spořicího účtu neprovedete žádnou odchozí platbu (včetně např. platby mezi spořicím a běžným účtem). EXTRA úrok získáte pouze u vkladů do 3 mil. Kč.

  • Běžná úroková sazba: 0,1 % p.a.
  • Maximální úroková sazba (EXTRA) úrok: 4 % p.a.

Úroky na spořicích účtech Equa bank se počítají denně a připisují měsíčně. Příchozích plateb se podmínka samozřejmě netýká, peníze si na spořicí účet EXTRA můžete posílat dle libosti.

Úroková sazba v případě spoření v eurech se pohybuje okolo 0,01 % p.a. Spoření v cizí měně je tak v tomto případě úplně zbytečné.

Poznámka

TIP: Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2023!

Sazebník poplatků u spořicího účtu

Založení a vedení spořicího účtu u Equa bank je zdarma. Bez poplatků jsou také příchozí domácí a okamžité úhrady i odchozí platby v rámci vlastních účtů u Equa bank. Naopak zpoplatněné jsou odchozí tuzemské platby a odchozí expresní platby či SEPA platby. Poplatek zaplatíte také za příchozí a odchozí zahraniční platby.

Na rozdíl od termínovaného vkladu máte peníze kdykoliv k dispozici. Můžete je libovolně převádět mezi běžným účtem a spořicím účtem EXTRA bez jakýchkoliv poplatků.

  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Příchozí platba v Kč z jiné banky: 0 Kč

Do aktuálního ceníku Equa bank můžete nahlédnout na stránkách Equabank.cz.

Založení a přehled o spořicím účtu

Pro založení spořicího účtu EXTRA je podmínkou mít nebo si založit běžný účet u Equa bank. Spořicí účet EXTRA si po sjednání běžného účtu můžete založit ve svém internetovém bankovnictví v sekci “Přehled” pod záložkou Žádosti/Nabídky. Následně vyberete Spořicí účet EXTRA a žádost potvrdíte autorizačním SMS kódem. Případně se zastavte na jakékoliv z poboček Equa bank.

Účet lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví equabanking.cz nebo v mobilní aplikaci. K přihlášení potřebujete pouze své přihlašovací číslo, heslo a autorizační kód.

Pokud nechcete pokaždé vypisovat heslo a SMS kód, můžete používat mobilní aplikaci a nastavit si v ní autorizační telefon pro ověřování. Následně budete zadávat jen přihlašovací číslo a stejně tak, jak se přihlašujete do mobilní aplikace, potvrdíte notifikaci na mobilu.

Pro koho je spořicí účet EXTRA vhodný?

Spořicí účet EXTRA nabízí v porovnání s konkurencí celkem zajímavou úrokovou sazbu. Pro získání bonusové sazby není ani potřeba splnit příliš složité podmínky, EXTRA úrok získáte u vkladů do 3 milionů korun, pokud neprovedete v daném měsíci žádnou odchozí platbu.

Výhodou je, že účet lze snadno sjednat online a jeho vedení je zdarma. Peníze má klient navíc ihned k dispozici. Úroková sazba je sice zajímavá, ale stále nedokáže pokrýt ani inflaci. Proto pokud chcete své finance zhodnotit zajímavějším úrokem, vyzkoušejte spíše investování.

Pokud byste chtěli získat zajímavější úrokovou sazbu, vyzkoušejte spořicí účet Výhoda+ s marketingovou akcí Dobrý klient od Trinity Bank, který nabízí maximální úrokovou sazbu až 5,68 % p.a.

Hodnocení Finex.cz

Spořicí účet se zajímavým úrokem

Spořicí účet EXTRA od Equa bank nabízí založení i vedení bez poplatků. Účet lze sjednat online nebo na pobočce, přičemž podmínkou je sjednání běžného účtu. Banka k účtu poskytuje bonusovou úrokovou sazbu v případě splnění jednoduché podmínky. Stačí, abyste v daném měsíci neprovedli žádnou odchozí platbu, a zůstatky do 3 milionů korun se vám budou úročit maximální úrokovou sazbou 4 % p.a. I přesto, že úroková sazba je v porovnání s konkurencí zajímavá, stále nepokryje ani inflaci. Účet tak můžete využít na odkládání peněz bokem s alespoň mírným zhodnocením.

Přehled poplatků a parametrů pro produkt spořicí účet EXTRA

Obecné informace o produktu
Jméno produktuEXTRA spořicí účet
PoskytovatelEqua bank
Typ účtu Spořicí účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK, EUR
Sjednání online
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Přihlašovací číslo, heslo a autorizační kód / přihlašovací číslo a potvrzení notifikace
iOS aplikace
Android aplikace
Pásmové úročení
Vedení účtu0 Kč
Počáteční vklad0 Kč
Běžný úrok 0,1 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 4 % p.a.
Běžný účet podmínkou
Minimální zůstatek0 Kč
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokMaximálně dosažitelný úrok lze získat u vkladů do 3 mil. korun, a pokud v daném měsíci ze spořicího účtu neprovedete žádnou odchozí platbu.
VkladyDo 3 mil. Kč 4 % p.a.
VkladyNad 3 mil. Kč 0,1 % p.a.
Maximální výše spořeníBez omezení
Připisování úrokůMěsíčně
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.equabank.cz/dulezite-dokumenty/urokove-sazby
Sazebník poplatkůhttps://www.equabank.cz/dulezite-dokumenty/sazebnik-poplatku
Ohodnoťte produkt EXTRA spořicí účet
6
1

Autor

Ráda píši o bankách a bankovních produktech. Zaměřuji se zejména na běžné účty, spořicí účty i recenze jednotlivých bank. Baví mě prozkoumávat oblast financí, protože se vždy dozvím nové a přínosné informace, které poté využiji nejen v pracovním, ale také v osobním životě.

Když zrovna nesedím u počítače a nepíšu texty, věnuji se svým zálibám, mezi které patří jízda na koni, různé sportovní aktivity, čtení knih nebo cestování.

Práce v týmu Finex má pro mě obrovský smysl, protože je to práce pro vás, čtenáře, které se snažíme srozumitelně edukovat v oblasti financí, podávat důkladně prověřené informace a předávat i osobní zkušenosti.

Díky tomu všemu se tak můžeme podílet na zlepšení finanční gramotnosti a zvýšit zájem jak o oblast financí, tak o investování celkově.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat