Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Americká regulační bažina vyhání krypto společnosti z USA

Publikováno
Americká regulační bažina vyhání krypto společnosti z USA
Zdroj: Depositphotos.com

pRegulace kryptoměn je stále žhavé téma, a to jak u nás, tak i ve světě. Nejenom že nepanuje konsenzus mezi tím, co kryptoměny vůbec jsou, ale vládní představitelé se nejsou schopni domluvit ani na tom, jak je možné kryptoměny začlenit do klasického ekonomického modelu. Díky tomu je v některých krajinách regulace příliš agresivní, zatímco v jiných krajinách je regulace nedostatečná, nebo rovnou příliš benevolentní.

Situace v USA došla v tomto ohledu až do krajností, kdy představitelé burzy Gemini tamní regulaci označují za “bažinu”. Co se v USA stalo a jaké kroky společnost bude nyní podnikat, si povíme v tomto článku.

Prchající společnosti

V USA vzniká nový trend, v rámci kterého tamní krypto společnosti ve velkém opouštějí Spojené státy a umisťují svá sídla do jiných zemí. Nejnovější odchod z amerického trhu ohlásila společnost Gemini bratří Winklevossových, kteří své podnikání hodlají přesunout do Singapuru.

K tomuto kroku byli donuceni jednáním Commodity Futures Trading Commission (CFTC), která má v USA regulaci kryptoměn na starosti. Komise od roku 2020 schvaluje licenci pro Gemini na provozování kryptoměnových derivátů s tím, že poslední stanovisko bylo, že schvalování potrvá ještě dlouhou dobu. Nad současným stavem CFTC si povzdechl Tyler Winklevoss ve svém příspěvku na Twitteru.

Problémy v regulaci krypto derivátů

Problémem při schvalování licence jsou finanční krypto deriváty. Do této kategorie patří například oblíbené perpetual futures kontrakty, které si v kryptoměnovém světě u obchodníků a investorů získaly dostatečnou popularitu na to, aby se staly hlavním zdrojem příjmů společností. Výhodou těchto kontraktů je totiž možnost spekulovat jak na růst, tak i na pokles a to i těch aktiv, která obchodník nevlastní (na rozdíl od spotového trhu).

Příliš dlouhou dobu trhající legislativní stagnace ohledně zařazení derivátových kontraktů jako bezpečných finančních aktiv nutí společnosti sídlící v USA se přesunout jinam. Společnost Gemini pro přesun zvolila Singapur, kde není regulace tak přísná. Společnost v této zemi spustí své služby pro všechny státy na světě kromě Velké Británie a EU. Obchodování s deriváty by mělo být dostupné jak pro menší retailové obchodníky, tak i pro institucionální obchodníky.

Tyler Winklevoss pro Fortune: Pokud by se zákonodárci mohli spojit a vybudovat jasný rámec pro krypto společnosti, bylo by to pro USA velkým přínosem, stejně tak pro spotřebitele, inovátory a investory“.

Shrnutí

Společnosti se sídlem v USA narážejí na regulaci kryptoměnových derivátů, které tamní Commodity Futures Trading Commission nepovažuje za bezpečná aktiva. Tento postoj a především mnohaleté protahování tvorby legislativy nutí společnosti přesídlit do jiných států.

Společnost Gemini, která čeká na licenci již více než tři roky tak přesouvá své sídlo do Singapuru. Její služby budou otevřeny pro drobné i institucionální investory, kromě Velké Británie a Evropské unie.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.