Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akciový trh v bodu zlomu. Jakým směrem ho pošle rozhodnutí Fedu?

Klíčové události tohoto týdne zahrnují zveřejnění cenového indexu PCE a projevy představitelů Fedu, které mohou nabídnout nové perspektivy na inflaci a ekonomický vývoj.

Publikováno
Akciový trh v bodu zlomu. Jakým směrem ho pošle rozhodnutí Fedu?
Zdroj: depositphotos.com

S dalším týdnem na Wall Street přijdou další důležitá data. Pozornost se zaměří na čtvrteční zveřejnění cenového indexu výdajů na osobní spotřebu (PCE), který Fedu slouží jako preferovaný ukazatel inflace.

Očekávání spojená s indexem cen PCE jsou umocněna plánovanými vystoupeními několika představitelů Federálního rezervního systému, kteří by se měli podělit o svůj pohled na údaje o inflaci a další ekonomické ukazatele.

Kromě toho řada akciových společností zveřejní své čtvrtletní výsledky hospodaření.

Začátek týdne otevře pohled na stav trhu s nemovitostmi

Tento týden nabídne také pohled na stav trhu s nemovitostmi – aktuální informace o prodejích nových domů, cenách domů a očekávaných prodejích domů.

V pondělí jsou na programu také zprávy o hospodářských výsledcích společností Workday, Zoom Video Communications, Domino’s Pizza, Unity Software.

Zejména výsledky společnosti Workday by mohly překonat očekávání, pokud se ukáže, že její nabídky v oblasti umělé inteligence měly u zákazníků i nadále ohlas.

Vývoj cen akcií Workday za poslední 3 měsíce

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Workday Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Hospodářské výsledky společnosti Zoom Video Communications zase poskytnou informaci o nahlížení společnosti na vyvíjející se trendy v oblasti práce z domova.

V úterý budou zveřejněny objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, index cen domů a údaje o spotřebitelské důvěře za únor.

V centru pozornosti budou také zprávy o hospodářských výsledcích společností Lowe’s, ONEOK, Bank of Montreal, American Tower a AutoZone.

V polovině týdne se pozornost přesune na hrubý domácí produkt (HDP) USA po první revizi za čtvrté čtvrtletí, spolu s údaji o obchodní bilanci USA a úrovni zásob v maloobchodním a velkoobchodním sektoru.

Ve středu bude zveřejňovat hospodářské výsledky několik společností, včetně Salesforce, Snowflake, Royal Bank of Canada, HP, TJX, Paramount Global a Monster.

Společnost Paramount Global bude pravděpodobně čelit otázkám ohledně své budoucnosti ve stále konkurenčnějším prostředí streamingu. Investory budou zajímat aktuální informace o růstu počtu předplatitelů – v posledních čtvrtletních výsledcích firma ukázala nárůst o 2,7 milionu.

Salesforce podobně jako Workday využívá umělou inteligenci a v minulé čtvrtletní zprávě ukázala růst tržeb i zisku. Podařilo se jí to znovu?

Vývoj akcií Salesforce za poslední 3 měsíce

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Salesforce Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Největší rozruch přinese čtvrtek

Ve čtvrtek bude rušný den, kdy bude zveřejněn index cen PCE a údaje o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti.

Na programu budou také hospodářské výsledky společností Anheuser-Busch, Dell Technologies, Toronto-Dominion Bank, Hewlett Packard EnterpriseBest Buy.

Zisk společnosti Anheuser-Busch osvětlí potenciál zotavení tohoto nápojového gigantu po poklesu objemu prodeje v USA v důsledku bojkotu ze strany zákazníků.

Pozorně budou sledovány vystoupení představitelů Federálního rezervního systému, protože trh už dlouho očekává snížení úrokových sazeb, které americká centrální banka podmiňuje zpomalením inflace.

Ekonomové Deutsche Bank předpokládají, že jádrová PCE inflace za leden vzroste o 0,36 %, což naznačuje zvýšení oproti prosinci.

Tato projekce přichází v návaznosti na zprávu o indexu spotřebitelských cen (CPI), která naznačila pomalejší než očekávaný pokles inflace, což zmírnilo očekávání snížení sazeb Fedu v březnu.

V pátek se investoři seznámí s výsledky společností RadNet, Plug Power nebo FuboTV.

Pondělí Prodeje nových domů za leden; Výsledky: Workday, Zoom Video Communications, Domino’s Pizza a Unity Software
Úterý objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, index cen domů; Výsledky: Lowe’s, ONEOK, Bank of Montreal, American Tower a AutoZone
Středa HDP, obchodní bilance, zásoby maloobchodu a velkoobchodu; Výsledky: Salesforce, Snowflake, Royal Bank of Canada, HP, TJX, Paramount Global a Monster Beverage Corp
Čtvrtek PCE cenový index, žádosti o podporu v nezaměstnanosti; Výsledky: Anheuser-Busch InBev, Dell Technologies, Toronto-Dominion Bank, Hewlett Packard Enterprise a Best Buy
Pátek Vystooupení 4 čelních představitelů Fedu; Výsledky: RadNet, Plug Power a FuboTV.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎