Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
plug power
PLUG
Akcie Plug Power (PLUG) – Aktuální cena, graf, kde koupit
Váš kapitál může být ohrožen*

$3,25 (73,82 Kč)

0 % za 7 dní

plug power

Akcie Plug Power (PLUG) – Aktuální cena, graf, kde koupit

Cena akcií Plug Power
Graf PLUG

$3,25 (73,82 Kč)

0 % za 7 dní

Váš kapitál může být ohrožen*

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf ceny akcií Plug Power

Logo Plug Power
Plug Power/PLUG
Načítání
Načítání
Kupte si akcie Plug Power Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Aktuální data pro společnost Plug Power

Tržní kapitalizace $2,41 mld. EBITDA -$1,03 mld.
Příští dividenda - P/B (Cena k účetní hodnotě) 0,68
Roční dividenda na akcii - P/E (Cena k zisku) -
Dividendový výnos - Návratnost aktiv -13 %
Příjmy společnosti $801,3 mil. Návratnost vlastního kapitálu -43 %
Příjmy na akcii $1,32 Provozní marže -220 %
Účetní hodnota na akcii $4,27 Zisková marže -180 %
Hodnota podniku $3,19 mld. Cílová cena Wall Street $5,86

Informace o akciích Plug Power

Plug Power je americká společnost zabývající se vývojem systémů vodíkových palivových článků, které nahrazují konvenční baterie v zařízeních a vozidlech poháněných elektřinou. Má sídlo v Lathamu ve státě New York a provozovny ve Spokane ve státě Washington a v Rochesteru ve státě New York.

Systém GenDrive od Plug Power integruje palivové články vyráběné společnostmi Plug Power a Ballard Power Systems a obsahuje technologii skladování vodíku, která umožňuje “dobití” systému během několika minut, na rozdíl od několika hodin u klasických olověných baterií. Zde pravděpodobně spočívá hlavní konkurenční výhoda společnosti. Díky tomu mohou vysokozdvižné vozíky poháněné vodíkem pracovat s konstantním výkonem ve srovnání s konvenčními bateriemi, jejichž výkon ke konci směny klesá. Jednotky GenDrive přitom zabírají stejný prostor jako konvenční baterie.

Je i přes veškeré technologie a inovace, které Plug Power přináší dobrý nápad do tohoto akciového titulu investovat? Pro koho jsou Plug Power vhodné, jak a kde akcie obchodovat? To a mnohem více se dozvíte v našem článku.

Obsah článku

Historie společnosti se datuje od konce 20. století

Plug Power byla založena v roce 1997 jako společný podnik DTE Energy a Mechanical Technology. O dva roky později uskutečnila první veřejnou nabídku akcií – vstoupila na burzu. Jejím prvním životaschopným trhem byl prodej baterií pro vysokozdvižné vozíky ve skladech zákazníků, jako jsou Nike, BMW, Walmart, Home Depot, Mercedes-Benz, Kroger a Whole Foods.

Přelom nastal v únoru 2017, kdy společnost oznámila první dodávky svých motorů s palivovými články ProGen určených pro elektrická dodávková vozidla. Zároveň její systém GenDrive začala využívat flotila vysokozdvižných vozíků USPS v Capitol Heights ve státě Maryland.

V únoru 2020 společnost představila motory Progen s palivovými články o výkonu 125 kW pro nákladní vozidla a těžkou terénní techniku. V lednu 2021 oznámila významná jihokorejská společnost SK Group, že do Plug Power investuje 1,5 miliardy dolarů za přibližně 10% podíl. V Jižní Koreji vytvoří společný podnik, který bude dodávat výrobky s vodíkovými palivovými články na asijské trhy. Začátkem roku 2021 rovněž Plug Power podepsala spolupráci s francouzským výrobcem automobilů Renault.

Plug Power byla jednou z obětí splasknutí dot-com bubliny

Společnost vstupovala na burzu Nasdaq 29. října 1999 za upisovací cenu 15 dolarů za akcii. Následně se společnost svezla na euforické vlně a cena jejích akcií vzrostla až nad 1 000 dolarů. Postihl je však tvrdý pád, do konce roku 2000 se propadly na cenu okolo 100 dolarů a další rok bojovaly se značnou volatilitou.

V letech 2002–2008 se akcie obchodovaly na dvouciferných hodnotách. Následovalo období minimálního zájmu o akcie Plug Power, kdy se až do března 2020 obchodovaly za cenu pod 10 dolary. Nynější popularita “zelených” zdrojů energie pak opět rozdmýchala zájem o společnost. Začátkem roku 2021 dosáhly akcie na cenu přesahující 70 dolarů, kdy také zaznamenaly největší objemy obchodování.

Zdroj: Macrotrends.net
Plug Power
Historický vývoj ceny akcií Plug Power

Kde obchodovat nebo investovat akcie Plug Power?

Akcie výrobce vodíkových palivových článků jsou poměrně široce dostupné, lze je obchodovat na platformách eToro nebo XTB, stejně tak do nich můžete dlouhodobě investovat na platformách Fio e-Broker nebo Lynx Broker.

Recenze výše zmíněných brokerů

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování na finančních trzích zahrnuje rizika.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Akcie je možné také obchodovat na páku jako CFD (například u XTB nebo eToro). Je tak možné nakoupit akcie s vypůjčenými penězi od vašeho brokera. Investujete například 1 000 dolarů, ale otevřete CFD pozici na akcie Plug Power o objemu 2 000 dolarů (při páce 2). S využitím finanční páky tak můžete zvýšit potenciální zisk z obchodu, ekvivalentně však roste i riziko. Nákup prostřednictvím CFD je však spojen s poměrně vysokými poplatky, pákové obchody se tak příliš nevyplatí držet dlouhodobě.

Zdroj: Etoro.com
Plug Power
Screen pákového obchodu akcií Plug Power

Jak koupit akcie Plug Power?

Nákupy akcií se na jednotlivých platformách drobně liší, ale na příkladu z eToro vás přesvědčíme, že se nejedná o nic složitého (na většině platforem probíhá nákup podobně). Do vyhledávacího pole jednoduše zadáte 4písmenný ticker PLUG a následně stačí kliknout na tlačítko “Trade”.

Zdroj: Etoro.com
Plug Power
Vyhledání akcií Plug Power na platformě eToro

Následně se před vámi objeví detail nákupního příkazu. Můžete zvolit, zda chcete akcie nakupovat (buy) nebo je shortovat (více o shortování si můžete přečíst zde). Zvolíte výši investice, zda chcete investovat do akcií dlouhodobě, případně spekulovat na krátkodobý pohyb ceny prostřednictvím pákového obchodu (leverage).

Už při zadání nákupního příkazu pak můžete zvolit maximální ztrátu investice (stop loss), případně cílový zisk z investice (take profit). Nakonec stačí kliknout na tlačítko “set order” a nákupní příkaz je zadán. Nákup akcií bez využití finanční páky je přitom u brokerů XTB, eToro i některých dalších bez poplatku.

Zdroj: Etoro.com
Plug Power
Detail nákupního příkazu

Na co byste se měli u Plug Power zaměřit?

Společnost aktuálně nevyplácí žádné dividendy – reinvestuje své peněžní toky do dalšího růstu. Plug Power v posledních několika letech výrazně zvýšila své tržby, přesto se stále neblíží ziskovosti. Tento signál ztěžuje rozhodování o tom, kam společnost směřuje.

Vzhledem k tomu, jak se vyvíjí, může trvat ještě pěkných pár let, než se stane ziskovou. Pro rostoucí společnost to však nemusí být nutně problém.

Zdroj: Macrotrends.net
Plug Power
Vývoj tržeb společnosti Plug Power o období od Q3 2009 do Q3 2020

Z dlouhodobého pohledu získává využití vodíku jako paliva stále větší váhu. Mnoho zemí vodík aktivně podporuje. Jako příklad lze uvést Jižní Koreu, která do roku 2022 plánuje provozovat 81 000 elektromobilů s palivovými články na bázi vodíku a do roku 2040 chce tento počet zvýšit na 2,9 milionu.

Skutečný pokrok v této oblasti však zatím není příliš povzbudivý. Přijetí vodíku jako paliva omezuje a potenciálně může omezit několik faktorů. Především se s nárůstem počtu vozidel poháněných bateriemi snižuje motivace k rozvoji infrastruktury pro doplňování vodíku. Přesto může být vodík užitečný v těžkých nákladních vozidlech, stacionární výrobě energie, průmyslovém využití, letectví nebo námořní přepravě.

Stručně řečeno, pro vodíkové palivo existují významné možnosti růstu i přes jeho omezené využití v lehkých užitkových vozidlech.

Plug Power však dosud prodávala palivové články převážně pro použití ve vysokozdvižných vozících a neschopnost společnosti tak činit ziskově i po tolika letech pravděpodobně naznačuje, že kupující nejsou ochotni platit za palivové články více než za alternativní možnosti, které mají k dispozici.

Přestože Plug Power zároveň investuje do expanze do novějších segmentů, včetně zmiňované nákladní dopravy, letectví a námořní přepravy, bude pravděpodobně trvat ještě několik let, než se ukáže, zda bude společnost na těchto nových trzích zisková.

Více informací o akciích Plug Power (PLUG)

Základní informace
Název společnostiPlug Power
TickerPLUG
Základní informace o společnosti
Webové stránkyhttps://www.ir.plugpower.com/
Adresa sídla společnosti968 Albany Shaker Road, Latham, NY, United States, 12110
Založeno1997
Datum IPO29. 10. 1999
SektorPrůmysl
PrůmyslElektrické zařízení
Zaměstnanci3 868
Vedení společnostiPresident, CEO & Director: Mr. Andrew J. Marsh
Dividendy
Vyplácí dividendy?
Příští dividenda-
Datum výplaty dividendy-
Datum ex dividenda-
Roční dividenda na akcii-
Dividendový výnos-
Výplatní poměr-
Příjmy
Příjmy společnosti$801 318 016
Příjmy na akcii$1,32
Růst příjmů čtvrtletně R/R-43 %
Valuace
Tržní kapitalizace$2 413 316 608
Hodnota podniku$3 190 575 104
P/B (Cena k účetní hodnotě)0,68
P/E (Cena k zisku)-
Očekávané P/E-
Účetní hodnota na akcii$4,27
Cílová cena Wall Street$5,86
Hodnota podniku k příjmům3,15
Hodnota podniku k EBITDA-2,2
Cena k příjmům2,22
Rentabilita
EBITDA-$1 028 705 984
Provozní marže-220 %
Zisková marže-180 %
Hrubý zisk-$167 555 000
Zisk na akcii (EPS)-$2,41
Zředěný zisk na akcii (EPS)-$2,41
Očekávaný EPS (tento rok)-$1,2
Očekávaný EPS (příští rok)-$0,58
Očekávaný EPS (tento kvartál)-$0,33
Očekávaný EPS (příští kvartál)-$0,27
Růst zisků čtvrtletně R/R-
Výkonnost
Návratnost aktiv-13 %
Návratnost vlastního kapitálu-43 %
Názor analytiků
Cílová cena$15,47
Silně kupovat6
Kupovat2
Držet18
Prodat2
Silně prodávat1
Rozdělení
Faktor posledního rozdělení 1:10
Datum posledního rozdělení20. 5. 2011
Ohodnoťte akcie firmy Plug Power
8
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Akcie, které by vás mohly zajímat